X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

Завантажити презентацію

НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З ДИСЦИПЛІНИ “УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА”

Слайд 2

смайл «Радість»

Слайд 3

Я – студент, Я – особистість творча. Я читаю, думаю, запам’ятовую. Я хочу дізнаватися щось нове. І за будь-якої ситуації залишатися ЛЮДИНОЮ.

Слайд 4

НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

Слайд 5

ІВАН БАГРЯНИЙ

Слайд 6

Слайд 7

Серед них І. Багряний – письменник, публіцист, людина, для якої найбільшим щастям було повернутися на Україну і побачити її вільною й незалежною. Повертається своїми прекрасними творами, провідною ідеєю яких є віра в те, що потворна радянська дійсність не знищила й не знівечила людського й національного духу української людини. Серед них роман «Тигролови».

Слайд 8

Слайд 9

Тема: «РОМАН ІВАНА БАГРЯНОГО «ТИГРОЛОВИ» – ВТІЛЕННЯ ДУМКИ ПРО ТЕ, ЩО В БУДЬ-ЯКИХ ОБСТАВИНАХ КОЖНИЙ НАЙПЕРШЕ МАЄ БУТИ ЛЮДИНОЮ»

Слайд 10

ЛЮДИНА – НАЙВЕЛИЧНІША З УСІХ ІСТОТ. ЛЮДИНА – НАЙНЕЩАСНІША З УСІХ ІСТОТ. ЛЮДИНА – НАЙПІДЛІША З УСІХ ІСТОТ. ЯК ТЯЖКО З ЦИХ РУБРИК ТРЬОХ ВИБРАТИ ПЕРШУ ДЛЯ ДОВЕДЕННЯ ПРИКЛАДОМ. Епіграф:

Слайд 11

ПЛАН 1. Історія написання роману Івана Багряного «Тигролови». 2. Тема, ідея, жанр та сюжетно-композиційні особливості твору. 3. Характеристика образів: 3.1. Григорія Многогрішного; 3.2 майора Медвина; 3.3. родини Сірків. 4. Проблематика роману.

Слайд 12

Сьогодні на занятті ми з вами повинні: розкрити історію написання роману; визначити тему, ідею, жанр роману; з’ясувати сюжетно-композиційні особливості твору; розкрити образи та проблематику твору; встановити міжпредметні зв’язки з іншими дисциплінами; навчитися у самого митця та його головного героя, як у будь-якій ситуації залишатися Людиною.

Слайд 13

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Слайд 14

1.Скільки років Григорію Многогрішному? 2.Яка назва кінцевої станції експреса? 3.У якому вагоні везли Многогрішного? 4.Який пункт відправки та призначення був у «Тихоокеанського експреса нумер один»? 5.Хто врятував від голодної смерті Многогрішного? 6.Якої масті  ведмідь-нападник? 7.Якою була перша фраза Григорія Многогрішного, коли він отямився? 8.Як називалася та місцина, де солили солонці для пантовки? 9.Чому вигідніше вполювати тигрів живцем? 10.У якому році і звідки Сірки прибули на Далекий Схід? 11.Чому сім’я Сірків переселилася з міста у тайгу? 12.За якими українськими рослинами тужила мати Наталки?

Слайд 15

13.Чи вдалося Многорішному влучити у мішень, якою слугувала оленяча голова? 14. Що Сірки вважали обов’яковим після прийняття  їжі? 15. Що було найнебезпечнішим для коней? 16. Ким приходився Мороз Грицьку та Наталці? 17. Як представили сім’ї Морозів Многогрішного? 18. Що робили з пантами, щоб їх зберегти довше? 19.Чим займалися Сірки, зіпсувавши солонці? 20.Чи був Сірко нащадком гетьмана Дем’яна Многогрішного? 21.Скільки тривала пантовка? 22. Чим займалися Сірки вдома? 23.Що написав на снігу Многогрішний? 24.Яку фразу часто повторював Григорій Многогрішний?

Слайд 16

Не   людину  засуджуй…. Ніщо так не допомагає майбутньому… Хто хоче досягнути мети… Той, у кого вистачить сміливості захотіти… Грудка рідної землі дорожча… Хто сміливий… Де відвага, там… За народ і волю віддамо… Людина без рідної землі… ЗАКІНЧИТИ ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ:

Слайд 17

ІСТОРІЯ НАПИСАННЯ РОМАНУ ІВАНА БАГРЯНОГО «ТИГРОЛОВИ».

Слайд 18

2. Про який час йдеться у романі? 3. Чи можна цей твір назвати автобіографічним? 1. Як ви розумієте назву твору «Тигролови»?

Слайд 19

Задум твору виношувався під час перебування Івана Багряного у Бамлагу, коли, втікаючи з концтабору, він блукав тайгою та переховувався в оселях мужніх далекосхідних мисливців-звіроловів, нащадків вихідців з України. Так у 1943 році з’явився роман «Тигролови» (перша назва «Звіролови»). Твір побачив світ 1944 року і незабаром був відзначений премією на літературному конкурсі у Львові. Роман мав неабиякий успіх. Пізніше він з’явився в перекладі кількома європейськими мовами і здобув добрі відгуки літературознавців. У 1946 році роман побачив світ у розширеному, вдосконаленому варіанті. В Україні про твір не знали 30 літ – він вийшов друком на батьківщині письменника лише в 1991 році.

Слайд 20

Тема, ідея, жанр, сюжетно-композиційні особливості роману.

Слайд 21

ТЕМА РОМАНУ: трагедія України в тоталітарному режимі; відображення впливу сталінського терору на долю окремої людини - молодого українського інтелігента, авіатора Григорія Многогрішного; показ жорстокості й ницості прислужників режиму; змалювання побуту, традицій українських переселенців; романтичні стосунки Григорія і Наталки.

Слайд 22

ІДЕЯ: Автор переконує і запевняє в тому, що за будь-яких обставин, людина може і повинна бути Людиною. І. Багряний усе життя біг над прірвою з вірою в людину, прагнучи запалити в ній невгасиму іскру, яка б висвітлила шлях із чорної прірви зневіри, приниження в безсмертя.

Слайд 23

ПРОДОВЖІТЬ РЕЧЕННЯ: Роман – це ……..

Слайд 24

Роман – це найбільш поширений у XVIII-XX ст. епічний жанровий різновид, місткий за обсягом, складний за будовою Прозовий (рідше віршований) епічний твір, у якому широко охоплені життєві події, глибоко розкривається історія формування характерів багатьох персонажів.

Слайд 25

Приго дницький рома н (фр. roman d'aventures) — роман, сюжет якого насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікою розгортання. Для пригодницького роману характерні мотиви викрадення й переслідування, атмосфера таємничості й загадковості, ситуації припущення й розгадування.

Слайд 26

СЮЖЕТНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ РОМАНУ

Слайд 27

ЕКСПОЗИЦІЯ ? ЗАВ’ЯЗКА ? РОЗВИТОК ДІЙ ? КУЛЬМІНАЦІЯ ? РОЗВ’ЯЗКА ?

Слайд 28

Характеристика образів

Слайд 29

Слайд 30

• Що ви дізналися з перших сторінок твору про Г. Многогрішного? • Хто був його предком? Відповідаючи, посилайтеся на факти з історії. Бесіда за питаннями:

Слайд 31

ГЕТЬМАН УКРАЇНИ ДЕМ’ЯН МНОГОГРІШНИЙ (1668-1672 РР.)

Слайд 32

• Яких страждань зазнав інженер-авіаконсруктор від Медвина, перебуваючи в ув’язненні? • Чому Григорію вдалося втекти від охоронців потяга? • Які нові випробування його очікували у тайзі? • Що сприяло з’явленню Григорія в родині Сірків? Як вони поставилися до нього? • Чому навчився герой роману, перебуваючи серед українців-переселенців? • Чим пояснити жорстокість і ненависть Многогрішного у поєдинку під час зустрічі з Медвином?

Слайд 33

— Чи мав право Григорій так вчинити зі слідчим, майором Медвиним та його супутником? Міні-диспут.

Слайд 34

АСОЦІАТИВНИЙ ПОРТРЕТ ГРИГОРІЯ МНОГОГРІШНОГО

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

МАЙОР МЕДВИН

Слайд 38

Сірчиха

Слайд 39

Сірко

Слайд 40

Гриць Сірченко

Слайд 41

Наталка

Слайд 42

Слайд 43

ПРОБЛЕМАТИКА РОМАНУ

Слайд 44

Слайд 45

виживання людини в умовах жорстокого терору; добра і зла; життя і смерті; справедливості і кари; морального вибору; волі до життя й цілеспрямованості; стосунків людини і природи; родинних взаємин; вірності віковим традиціям предків; кохання. Проблеми:

Слайд 46

ЧОМУ РОМАН СТАВ НАСТІЛЬНОЮ КНИГОЮ НІМЕЦЬКОЇ МОЛОДІ? ПРО ЩО СВІДЧИТЬ ЛЕЙТМОТИВ ТВОРУ: «СМІЛИВІ ЗАВЖДИ МАЮТЬ ЩАСТЯ».

Слайд 47

«Сильна українська людина — це...» «Роман «Тигролови» змусив мене замислитися над...» Продовжіть речення:

Слайд 48

ЛЮДИНА – НАЙВЕЛИЧНІША З УСІХ ІСТОТ. ЛЮДИНА – НАЙНЕЩАСНІША З УСІХ ІСТОТ. ЛЮДИНА – НАЙПІДЛІША З УСІХ ІСТОТ. ЯК ТЯЖКО З ЦИХ РУБРИК ТРЬОХ ВИБРАТИ ПЕРШУ ДЛЯ ДОВЕДЕННЯ ПРИКЛАДОМ.

Слайд 49

Я вірю, що у дорослому житті ви завжди будете залишатися справжніми ЛЮДЬМИ!

Слайд 50

Вміти характеризувати образи роману Івана Багряного «Тигролови». Дібрати цитати до теми «Життя українців-переселенців» Домашнє завдання:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література