X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кобзар

Завантажити презентацію

Кобзар

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Станція «Для Чого Це Мені Знадобиться? Хто такий Великий Кобзар та навіщо ми вивчаємо його творчість?

Слайд 2

Слайд 3

Тестові завдання 1. Коли народився Шевченко? А. 9 березня 1814 року. Б. 10 березня 1814 року. В. 9 березня 1815 року. 2. У якому селі народився? А. У селі Кирилівці. Б. У селі Моринцях. В. У Чернігові. 3. У якому селі минуло дитинство поета? А. У Кирилівці. Б. У Моринцях. В. У Бондарівці. 4. Хто першим провіщував майбутнє кобзаря? А. Батько. Б. Мати. В. Баба-повитуха. 5. Чим захоплювався Тарас у дитинстві? А. Любив мандрувати, малювати, співати…. Б. Любив куховарити. В. Любив грати у квача. 6. Чи був він допитливим? А. Так. Тарас слухав музику. Б. Так. Тарас із задоволенням слухав розповіді діда про гайдамаків, хотів дізнатися, де край світу. В. Ні. Йому було байдуже. 7. Як звати батьків Тараса? А. Тато – Тарас, мати – Катря. Б. Тато – Григорій, мати – Оксана. В. Тато – Григорій, мати – Катря. 8. Чому ім`я Катерина було подвійно дороге поетові? А. Так звали його сестру та матір. Б. Так звали його подружку та матір. В. Так звали його сестру та подружку. 9. Скільки дітей було в сім`ї Тараса? А. Шестеро. Б. Четверо. В. Двоє. Яка подія призвела до того, що хлопець із часом став вільною людиною? А. 22 квітня 1838 р. Карл Брюллов викупив Тараса Шевченка з кріпацтва. Б. 22 квітня 1838 р. пан Енгельгардт дав Шевченку відпускну. В. Скасування кріпацтва. 11. Де похований Шевченко? А. На Чернечій горі в Каневі. Б. На Чернечій горі в Києві. В. У Петербурзі. 12. Автором якої книги є Шевченко? А. Літописні оповідання. Б. «Кобзар». В. Казки.

Слайд 4

Тестові завдання 1. Коли народився Шевченко? А. 9 березня 1814 року. 2. У якому селі народився? Б. У селі Моринцях. 3. У якому селі минуло дитинство поета? А. У Кирилівці. 4. Хто першим провіщував майбутнє кобзаря? В. Баба-повитуха. 5. Чим захоплювався Тарас у дитинстві? А. Любив мандрувати, малювати, співати…. 6. Чи був він допитливим? Б. Так. Тарас із задоволенням слухав розповіді діда про гайдамаків, хотів дізнатися, де край світу. 7. Як звати батьків Тараса? В. Тато – Григорій, мати – Катря. 8. Чому ім`я Катерина було подвійно дороге поетові? А. Так звали його сестру та матір. 9. Скільки дітей було в сім`ї Тараса? А. Шестеро. Яка подія призвела до того, що хлопець із часом став вільною людиною? А. 22 квітня 1838 р. Тараса Шевченка викупили з кріпацтва. 11. Де похований Шевченко? А. На Чернечій горі в Каневі. 12. Автором якої книги є Шевченко? Б. «Кобзар».

Слайд 5

Тарас Шевченко. «Садок вишневий коло хати…» - перлина пейзажної лірики

Слайд 6

І не буде ні царя, ні пана, ні кріпака.

Слайд 7

Слайд 8

Словникова робота Плугатарі – орачі, ті, хто ходить за плугом. Хрущі – великі жуки.

Слайд 9

Тарас Шевченко. “Садок вишневий коло хати”

Слайд 10

Міні-конкурс «Інтелектуал» Які є слухові та зорові образи ? Установіть відповідність між образами вірша і їх особливостями. Садок вишневий. Тьохкає соловейко. Вечірня зіронька. Батьківська хата. Співають дівчата. Плугатарі з плугами. Хрущі над вишнями гудуть. Сім’я, що вечеряє. Зорові Слухові

Слайд 11

Міні-конкурс «Інтелектуал» Зорові Садок вишневий. Вечірня зіронька. Батьківська хата. Плугатарі з плугами. Сім’я, що вечеряє. Слухові Тьохкає соловейко. Співають дівчата. Хрущі над вишнями гудуть.

Слайд 12

Слайд 13

Репродукції картин Олега Шупляка “Садок вишневий коло хати…” “Хрущі над вишнями гудуть”

Слайд 14

Дихальні вправи 1. Реве та стогне Дніпр широкий, Сердитий вітер завива, Додолу верби гне високі, Горами хвилю підійма. 2. Реве, свище завірюха. По лісу завило; Як те море, біле поле Снігом покотилось. 3. Вітер віє-повіває, По полю гуляє. 4. Тихесенько вітер віє, Степи, лани мріють, Між ярами над ставами Верби зеленіють.

Слайд 15

Слайд 16

Метод «Прес» «Я вважаю, що…». «Тому що…» «Наприклад…». «Отже, я вважаю…». Навіщо ми вивчаємо творчість Тараса Шевченка?

Слайд 17

На уроці я… дізнався… зрозумів… навчився… найбільші труднощі відчув… не вмів, а тепер умію… змінив своє ставлення до… На наступному уроці я хочу…

Слайд 18

. 1. Обсяг домашнього завдання для обов’язкового виконання: Вивчити напам’ять вірш «Садок вишневий коло хати…». 2.Обсяг домашнього завдання для виконання за бажанням: скласти сенкан “Сім’я”; відповідати на запитання, уміщені в підручнику після тексту вірша «Садок вишневий коло хати…»; намалювати ілюстрації до поезії або знайти в мережі Інтернет картини й фотографії українських хат із вишневими садками навесні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література