X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кобзарі та лірники

Завантажити презентацію

Кобзарі та лірники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кобзарі та лірники – виконавці народних дум Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине! Т.Шевченко                                                                          Наташа - Письмо пришло от: Семчук Дария Богдановна Черновцы daruna.63@mail.ru ----------------------------------------------------------------- Куда вносить изменения: ІІІ Полные уроки В какой предмет: Украинская литература класс: 8 Тема: Урок 6. Кобзарі та лірники - виконавці народних дум Урок: Опция: презентація уроку Что не так: новий урок Поступившее предложение это: Удаление 'ветхих' знаний Ссылка на лучшие учебники Семчук Дария Богдановна:

Слайд 2

Остап Микитович ВЕРЕСАЙ (1803-1890) Народився у с. Калюжинці Полтавської губернії. У 4 роки втратив зір. Перейняв мистецького співу та гри на кобзі у кобзаря Юхима Андріяшівського і був у нього поводирем. Понад 40 років мандрував селами та містами України. Його репертуар – 6 дум та пісні сатиричного, гумористичного й релігійного змісту. Його творчість високо шанував Т.Шевченко Помер у с.Сокиринці

Слайд 3

Михайло Степанович КРАВЧЕНКО (1858-1917) Народився у с. Великі Сорочинці Полтавської губернії. У 15 років втратив зір. Кобзарську науку освоїв завдяки миргородському кобзарю Самійлу Яшному. До репертувату М.Кравченка входило 5 дум, 18 псалмів, 12 сатиричних пісень; знав чимало танців і маршів. Дружив з відомим етнографом О.Сластьоном та письменником В.Короленком.

Слайд 4

Гнат Тихонович ГОНЧАРЕНКО (1835—1917) Народився в слободі Ріпках Харківського повіту. Осліп у 3 роки. У 22 роки пішов навчатися до панотця Петра Кулиби. Епічний репертуар Г. Гончаренка складався з 3-х дум: “Олексій Попович”, “Про вдову”, “Про сестру і брата”. Ходив кобзарювати з незрячим товаришем та хлопчиком-поводирем. Записи від Г. Гончаренка робили Леся Українка і Климент Квітка.                                                  

Слайд 5

Українські народні музичні інструменти Кобза О.Вересая Торбан Кобза-бандура Ліра

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література