X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Іван Котляревський"

Завантажити презентацію

"Іван Котляревський"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Котляревський Підготувала учениця 9 А класу Григор Тетяна

Слайд 2

План 1.Хто він? 2.Народився… 3.Літературна діяльність 4.Список творів 5.Енеїда 6.Пам’ять 7.Дати 8.Висновки 9.Література

Слайд 3

Український письменник, автор «Енеїди перелицьованої», першого художнього твору на сучасній українській мові, один з ідеологів Просвітництва на Україну. Хто він?

Слайд 4

Народився... в Полтаві в 1769 році. Сім'я Котляревських належить до гетьманський старшини пологів.

Слайд 5

Літературна діяльність Літературну діяльність розпочав близько 1794 року. Котляревський - автор «Енеїди»

Слайд 6

Список творів «Перелицьована Енеїда» «Пісня на новий 1805 год пану нашому і батьку князю Олексію Борисовичу Куракіну» Записки про перші дії російських військ в турецьку війну 1806 «Солдат-воолшебнік» укр. стаття «Наталка Полтавка» «Роздуми на євангеліє від Луки, ї журнал «Полтавська муха»

Слайд 7

Енеїда Поема «Енеїда» вперше видана у 1798 році, ставши таким чином першою друкованою книгою, написаною народною українською мовою, від якої зазвичай датується початок становлення і розвиток сучасної української літератури.

Слайд 8

Енеїда Уся поема виражає духовний світ української людини. Троянці — носії рис національного характеру; вони сміливі, дужі, завзяті. Проте, на думку автора, українець ще й покірний: на острові чаклунки Цірцеї йому судилася доля вола.

Слайд 9

Енеїда "Енеїда" написана чотиристопним ямбом. «Енеїда» І. Котляревського — твір великого обсягу, що складається з шести частин, об'єднаних головним героєм (Енеєм); віршований; багатий на події, яскраві характери.

Слайд 10

Енеїда Його образна система розгалужена. «Енеїді» властиві риси лірики та епосу, оскільки розвинена сюжетність переплітається в ній з вираженою присутністю оповідача, його особистісним ставленням до героїв і перипетій — ліризмом.

Слайд 11

Пам’ять У 1903 році в Полтаві було споруджено пам'ятник Котляревському; В 1973 році - в Києві). У 1952 році в Полтаві було відкрито літературно-меморіальний музей Котляревського. У 1994 році була випущена поштова марка України, присвячена Котляревському. У 2010 році в місті Бендери на території військово-меморіальному комплексу «Бендерська фортеця» було відкрито пам'ятник Котляровскому.

Слайд 12

Дати У 1780-1789 навчався в Полтавській духовній семінарії. У 1789-1793 працював канцеляристом, у 1793-1796 - домашнім учителем у сільських поміщицьких родинах. У 1796-1808 перебував на військовій службі. З 1810 року працював наглядачем «Дому для виховання дітей бідних дворян». У 1816-1821 роках - директор Полтавського театру. 1827-1835 - попечитель богоугодних закладів. Помер у Полтаві в 1838 році.

Слайд 13

Висновки Творчість класика нової української літератури І.П. Котляревського належить до тих вічно живих явищ, про які, за словами В.Г. Бєлінського, кожна епоха складає своє судження, не вичерпуючи при цьому всього багатства і глибини їх змісту. І.П.Котляревський – засновник нової української літератури. Його поема “Енеїда”

Слайд 14

Література http://uk.wikipedia.org/wiki/Енеїда_(Котляревський) http://ru.wikipedia.org/wiki/Котляревский,_Иван_Петрович http://24tv.ua/home/showSingleNews.do?9_veresnya_lyudi_v_istoriyi&objectId=133561

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література