X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іван Котляревський

Завантажити презентацію

Іван Котляревський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іван Котляревський (1769-1838) Родоначальник літературної української мови

Слайд 2

Народився восени 1769 р в м.Полтаві у сім’ї дрібного магістратського урядовця.Родина дотримувалась старовинних звичаїв.

Слайд 3

Будинок Котляревського у Полтаві, робота Тараса Шевченка 1845 р.

Слайд 4

Освіта У 1783р його віддали до Словенської, пізніше Катеринославської семінарії в Полтаві.

Слайд 5

Захоплення Ретельно вивчав традиції,звичаї,обряди,повір’я та перекази українців. Захоплювався театром виконував ролі в п’єсах російського драматурга Княжніна.

Слайд 6

Кар’єра У 1796р вступив на військову службу і в 1806-1807 роках взяв участь у Молдавському поході. 1810р почав працювати наглядачем у Полтавському домі виховання дітей,бідних дворян.

Слайд 7

Поема ’’Енеїда’’ Вперше була надрукована в Петербурзі 1798р.Це перша друкована українська книга, написана народною мовою.

Слайд 8

Народна опера ’’Наталка Полтавка Була написана спеціально для Полтавського театру де Котляревський завідував репертуаром.У ній письменник продовжує традицію реалізму і народності.

Слайд 9

Поема ’’Москаль-чарівник’’ Була написана у 1819 році. Вперше була поставлена на сцені Полтавського театру. Відомо, що у 1820-их «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник» з величезним успіхом пройшли в Санкт-Петербурзі в Олександрінському театрі та в Малому театрі, що в Москві.

Слайд 10

Оцінка творчості Творчість Котляревського високо цінував Т. Шевченко. Поет в 1838 написав вірш «На вічну пам'ять Котляревському», в якому підносив Котляревського, як національного співця та прославляв як творця безсмертної «Енеїди».

Слайд 11

Літературно-художня спадщина Його твори мали значний вплив на подальший розвиток нашого письменства, а його традиції були розвинуті в кращих творах П.Гулака-Артемовського,Є.Гребінки,С.Писаревського.

Слайд 12

Місце смерті Помер Котляревський Іван Петрович в м. Полтава 10 листопада 1838 році

Слайд 13

Висновок Отже Іван Котляревський – поет,який започаткував добу нової української літератури,палкий патріот рідного краю й відомий громадський діяч.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія