X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
І.К.Карпенко-Карий(Тобілевич) – “великий обсерватор життя”(І.Франко)

Завантажити презентацію

І.К.Карпенко-Карий(Тобілевич) – “великий обсерватор життя”(І.Франко)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

І.К.Карпенко-Карий(Тобілевич) – “великий обсерватор життя”(І.Франко)

Слайд 2

Місто Бобринець Із дитячих літ мріяв І. Тобілевич про театр, і коли в містечку Бобринці, де юнак служив писарчуком у різних повітових установах, утворився аматорський драматичний гурток, він став одним із найактивніших його учасників. Захоплення сценою було настільки сильним, що хлопчина ходив пішки за півсотні кілометрів до Єлисаветграда (тепер Кіровоград), щоб подивитися "Наталку Полтавку" у виконанні місцевих акторів, а також виставу шекспірівського "Отелло" за участю видатного негритянського трагіка Айри Олдріджа в головній ролі...

Слайд 3

Слайд 4

І. Тобілевич і його молодший брат Микола, тоді учень Херсонської гімназії, згодом знаменитий актор, театральний діяч М. Садовський.

Слайд 5

І. Тобілевич заснував новий драматичний гурток, у якому ставилися російські та українські п'єси. Аматори пропагували зі сцени художні твори, сповнені співчуття до тяжкої долі простої людини, вважали своїм обов'язком засобами мистецтва боротися за правду й справедливість, за високі гуманістичні ідеали. Саме такі гуртки готували грунт для розвитку професіонального українського театру.

Слайд 6

4 жовтня 1883 р. за наказом міністра внутрішніх справ його було звільнено з посади секретаря Єлисаветградської міської поліції. Пізніше І. Франко влучно скаже з цього приводу, що царський уряд втратив тоді поліційного пристава І.Тобілевича, а Україна придбала драматурга І. Карпенка-Карого.

Слайд 7

І. Карпенко-Карий стає актором-професіоналом - працює спочатку в трупі М.Садовського, а пізніше, прагнучи об'єднати кращі артистичні сили в одному колективі, разом із П.Саксаганським, очолює "Товариство російсько-малоросійських артистів".

Слайд 8

Найяскравіше його виконавська майстерність виявилась у таких різнопланових ролях, як возний ("Наталка Полтавка"), Калитка ("Сто тисяч"), Пузир ("Хазяїн"), Назар ("Назар Стодоля") та інші.

Слайд 9

І. Карпенко-Карий і П. Саксаганський закликали акторів об'єднатися в одному товаристві. Саме їх трупа й стала тим творчим осередком, у якому пізніше зійшлися корифеї українського театру.

Слайд 10

У липні - серпні 1902 р. трупа виступає в Харкові.

Слайд 11

Наближалося свято відкриття пам'ятника І. П. Котляревському в Полтаві, на яке трупа одержала запрошення. І.Карпенко-Карий переживав тоді щасливі дні, радів, що його п'єси йдуть на сцені й високо оцінені театральною критикою. Він сповнений нових творчих задумів...

Слайд 12

"Я був хворий, і стан мого здоров'я одбивсь на портреті", - писав автор.

Слайд 13

Час. від часу він виїжджав то на хутір Надія, то в Єлисаветград, щоб заспокоїтись, відпочити, але хвороба не відступала.

Слайд 14

Цей, недавно знайдений, рідкісний знімок письменника зроблений на хуторі Надія після приїзду його з Ялти (літо 1907 р.). Виснажений тяжкою хворобою, він все ще сподівався повернутися до театру, до праці...

Слайд 15

Внесок І. Карпенка-Карого в українську класичну драматургію, за словами І. Франка, "наповняє нас почуттям подиву до його таланту. Обняти такий широкий горизонт, заселити його таким множеством живих людських типів міг тільки першорядний поетичний талант і великий обсерватор людського життя". Твори корифея вітчизняного мистецтва і сьогодні не сходять зі сцени. "Відгуки карпенківської драматургії, - як писав М. Рильський, - ...чуємо... в усьому кращому, що маємо ми нині в українському театрі".

Слайд 16

Заповідник-музей "Хутір Надія"

Слайд 17

Заповідник є однією з найвизначніших історико-культурних пам'яток України. Більше ста років тому на місці, де тепер шумлять могутні дуби і стрункі тополі, плодоносить фруктовий сад, блищить широкий став, був голий степ. Садибу було засновано визначним українським драматургом, актором, театральним та громадським діячем Іваном Карповичем Тобілевичем (Карпенком-Карим) на 11 гектарах землі, що дісталася у спадщину його дружині, Надії Карлівні Тарковській. Саме на спомин про неї Іван Карпович дав назву хутору.

Слайд 18

Слайд 19

"

Слайд 20

Слайд 21

Будинок, побудований І.К.Тобілевичем та реставрований у 1984 р.

Слайд 22

Стела, присвячена Надії Карлівні Тарковській, роботи скульптора В.Френчка 2007

Слайд 23

Копія альтанки, що стояла на хуторі Надія за життя І.К.Тобілевича

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Використані джерела Інтернет-ресурси: library.kr.ua/kray/kariy/kariy.html ; www.regionalmuseum.kr.ua/muzkh._u.html . Презентацію створила Губська Ольга Володимирівна, вчитель української мови та літератури Валківського ліцею імені О.Масельського Валківської районної ради Харківської області

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література