Добре тому жити , хто вміє дружити» (за твором Я .Стельмаха «Митькозавр із Юрківки , або Химера лісового озера
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«Добре тому жити , хто вміє дружити» (за твором Я .Стельмаха «Митькозавр із Юрківки , або Химера лісового озера»)
Метод «Мікрофон» Де народився Я.Стельмах? Хто був батько Я.Стельмах? Де навчався письменник? Яку назву мала перша книга письменника Як помер Я.Стельмах? Який твір називається пригодницьким? За жанром «Митькозавр із Юрвівки …» це…
2.Яке завдання на літо отримали хлопці? а) зібрати гербарій; б) зібрати колекцію комах; в) записати народні пісні.
3.Хлопці вирішили поїхати в село до Митькової бабусі, тому що: а) хотіли допомогти бабусі по господарству; б) хотіли дізнатися більше про сільське життя; в) мріяли пожити на природі без батьків.
5.Хлопці приїхали до бабусі з: а) подарунками; б) рюкзаками, фотоапаратом, сачками для ловлі метеликів; в) великим пирогом.
6.Хто перший зустрівся хлопцям після приїзду в Юрківку? а) бабуся; б) дід Трохим; в) велосипедист Василь Трош.
7.Що було в бурштиновому камінчику, який Вася подарував хлопцям? а) павук; б) метелик; в) комаха.
9.Звідки хлопці брали інформацію про таємничу химеру лісового озера? а) з бабусиної енциклопедії; б) зі слів жителів Юрківки; в) з бібліотечних книг.
11.Хлопці були вдячні Василеві за те, що: а) він подарував їм бурштиновий камінчик; б) він розповів їм про химеру; в) він влаштував їм такі чудові канікули.
12.За жанром “Митькозавр із Юрківки …” це: а) пригодницька повість; б) історичне оповідання; в) романтична повість.
Досьє Ім’я …………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………………………………...... Місце проживання ……………………………............................................................ Освіта………………………………………………………………………………… Сім’я …………………………………………………….......................................... Місце перебування …………………………………………………………………… Мета приїзду ……………………………………………………................................. Улюблені заняття ……………………………………………………………………. Висновки про характер………………………………………………………………. ………………………………………………………………………………………………………
Записати у вигляді діалогу. Як ви зустріли звістку про приїзд онука? Чи зраділи , що він приїхав із другом? Нас здивувало , що ви не сварили Митька за телеграму ? Як ви сприйняли те, що Митько з Сергієм ночували не вдома , а в курені біля озера?
Акродиктант «Зараз ,улітку,всі своїх дітей кудись одсилають . То в табори , то ще десь, а як нема куди, то до бабусь». «Щоб продовжити добру традицію наших старших класів , вам треба за літо зібрати колекцію комах». (Вказати лише ім’я) « Ви знаєте , що таке бурштин? Це смола дерев , що пролежала в землі мільйони років і закам’яніла» (Назвати лише прізвище) «Ну що я в порівнянні з кількома деревами – комаха!..А в порівнянні із земною кулею?»
Хвилинка мудрості Себелюбство-отрута для дружби. О. Бальзак Справжні друзі … нічого не вимагають один від одного в ім’я дружби, а роблять один для одного, що можуть. В.Г Белінський Дружба закінчується там , де починається недовір’я. Сенека Війна випробовує сміливця, гнів –мудреця, нужда –друга Східна мудрість Друга шукай, а знайдеш –тримай Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже Дружній череді й вовк не страшний
Дружба – це добрі приязні стосунки на основі взаємної прихильності й відданості. (пояснення за тлумачним словником). Дружба – це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити. Друг – особа, зв‘язана з кимось дружбою, довір‘ям, відданістю.
Ознаки, які характеризують друга: Друг – це той, хто ніколи тебе не забуває. Друг – це той, хто завжди готовий поговорити. Друг – це той, хто переживає за тебе. Друг – це той, хто вміє прощати. Друг – це той, кому важлива твоя думка. Друг – це той, хто завжди знає як тебе розвеселити.
Інтерактивна вправа. Рефлексія. 1) Уявіть, що ви випадково провинилися, зробили якусь шкоду. Признаватися в цьому вам незручно. І тут вас викрили. Як ви будете діяти і чому саме так? 2) Уявіть, що ви з другом (подругою) придумали якусь гру, але посварилися за розподіл ролей. Вам, як завжди, на вашу думку, випала гірша роль. Що ви будете робити? 3) Вам нібито здалося, що в домі завівся «барабашка». Вас лякає якийсь постійний шурхіт, скрипіння. Що ви будете робити — не звертатимете уваги, поскаржитеся батькам, спробуєте знайти щось про це явище в літературі, перевірите всі дверцята, чи то не їхній шум? Або зробите щось інше?
Схожі презентації
Категорії