X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ «ЗА СЕСТРОЮ»

Завантажити презентацію

АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ «ЗА СЕСТРОЮ»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ «ЗА СЕСТРОЮ» Презентація до уроку

Слайд 2

Для мене історія – це…

Слайд 3

«Без минулого немає майбутнього» О. Довженко

Слайд 4

Тема. Андрій Чайковський. «За сестрою». Коротко про митця. Відтворення історичних подій з позицій гуманізму в героїко-романтичній повісті «За сестрою». Напружений динамічний сюжет. Мета. Ознайомити семикласників з життєвим шляхом А. Чайковського, з’ясувати історичну основу повісті «За сестрою», вдосконалювати навички аналізувати художній твір, визначати його жанрові ознаки; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, вміння грамотно висловлювати свої думки; виховувати пізнавальний інтерес до історичного минулого свого народу, почуття любові до рідного краю.

Слайд 5

«Захоплення козаччиною і любов до України змусили мене заповнити прірву в нашій літературі історичними оповіданнями», «Хочу вирвати з рук публіки чужу книжку, а дати свою, що повіла б про рідне та дороге...». А. Чайковський «Історична проза А. Чайковського будила (й будитиме далі) любов до книжки, до історії свого народу та його козацької слави, до завзяття і відваги. Побратимства, безоглядної самопожертви, але саможертви розумної, виваженої до своєї землі й народу» В. Яременко

Слайд 6

Сьогодні на уроці я повинен…

Слайд 7

Цілі Учні знатимуть: відомості про основні події в житті Андрія Чайковського, історичну основу повісті «За сестрою» зміст повісті «За сестрою», значення літературознавчих понять героїко-романтична повість, романтичний герой. Учні вмітимуть: розповісти про життя письменника; розкрити історичну основу повісті; переказувати і коментувати уривки повісті; визначати її жанрові ознаки; відрефлексувати роботу на уроці.

Слайд 8

АНДРІЙ ЧАЙКОВСЬКИЙ 1857 – 1935

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Татари полон ділять

Слайд 15

Слайд 16

Вставити відео про козаків

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Тема: відтворення страшних картин поневолення татарськими загарбниками українського народу; зображення Павлуся, який докладає будь-яких зусиль, мужності, наполегливості, старанності, кмітливості для порятування своєї сестри з татарського полону. Ідея: уславлення козаків — оборонців рідної землі, Павлуся — відважного лицаря; їх благородство, відповідальність, мужність; засудження татар та українців-зрадників.

Слайд 25

Основна думка: тільки любов до рідної землі, батьківської домівки, тільки сила волі, цілеспрямованість, дружня завзятість допоможе подолати будь-якого ворога заради щастя, радості, миру в кожній українській оселі.

Слайд 26

Романтичний (твір) — це твір, у якому показано ідеального героя, його духовний світ та його ідеали, заради яких він вступає у боротьбу. • Героїчний (твір) —у твір, у якому показано велич людини (героя), яка здійснює подвиг, щось неможливе, ризикуючи; утвердження величі подвигу. Романтичний герой — людина, яка є частиною всеосяжної природи, вона індивідуально-самоцінна, неповторна: паралельне зображення природи й людини. Ідеал суспільно активної, діяльної людини; риси позитивного героя — відданість інтересам України, хоробрість, здатність до самопожертви, патріотизм.

Слайд 27

Героїко-романтична повість — епічний твір середнього розміру, в якому діє герой (чи кілька героїв) ідеальний, духовно багатий, він намагається вступити у боротьбу за справедливість, правду і прагне це довести на прикладі конкретних вчинків, справ.

Слайд 28

Слайд 29

СЮЖЕТ - 1. Історія села Спасівки, розповідь про славний рід Судаків. - 2. Напад татар на село. - 3. Втеча Павлуся на татарському коні; зустріч з козаками, серед яких був і брат Петро; татарський кіш розбитий, ватажок Мустафа у полоні; визволення бранців — спасівчан і батька Степана; Ганна у неволі; сміливий вчинок Павлуся; небезпечні мандри на пошуки сестри. - 4. Зустріч з сестрою. Воля або смерть. - 5. Повернення в Україну.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Для мене історія – це…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література