X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Андрій Чайковський

Завантажити презентацію

Андрій Чайковський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Андрій Чайковський: Любіть Україну, любіть своє рідне! 1857-1935

Слайд 2

Біографія Народився Андрій Чайковський 16 травня 1857 року в сім'ї дрібного службовця, дрібного шляхтича, в місті Самбір. У ранньому віці втратив обох батьків, тому хлопчика забрала до себе бабуся в село Гординя Самбірського району.

Слайд 3

Біографія Навчився читати польською, оскільки українського букваря не було. У 1869-77 роках навчався в Самбірській гімназії. У гімназійні роки був членом підпільного товариства «Студентська громада».

Слайд 4

Біографія Саме в цей час за 30 км, у Дрогобичі, навчався Іван Франко. Ось що згадує про нього А. Чайковський: «Франко ходив до гімназії  в Дрогобичі, одним роком вище. Дрогобицька гімназія мала у нас лиху славу.

Слайд 5

Біографія Прийшов до нашої гімназії товариш Івана Франка і сказав нам таке, що Іван Франко написав раз задачу німецьку на цілий зошит стихом, а професор заявив йому, що він не вважає себе компетентним цю задачу класифікувати».

Слайд 6

Біографія За часів навчання на юриспруденції Чайковський очолював студентське товариство «Дружній лихвар». У цих засіданнях брав участь й І. Франко. Ставлення оточуючих до останнього було вельми неприязним, тому за словами Чайковського йому досить часто приходилося «…опинятися між молотом й ковадлом».

Слайд 7

Біографія У 1884 році А. Чайковський закінчив юридичний факультет Львівського університету. Згодом почав працювати адвокатом зі спеціалізацією на карних справах в різних містах Східної Галичини. Попри усталену практику часто вів справи у судах українською, а не польською мовою. До нього горнулося все селянство. Називали «Хлопським адвокатом».

Слайд 8

Біографія З 1886 до 1914 року працював адвокатом у Бережанах. Впродовж усього життя, де б не опинявся Чайковський, він був у вирі громадського та політичного життя громади. У 1890 році після чотирьох років діловодства Андрій Чайковський відкрив власну адвокатську канцелярію в Бережанах.

Слайд 9

Творчість Літературна діяльність письменника розпочалася у 1888 р., коли в народовській газеті «Діло» з'явилися його статті про «причини зубожілості наших селян в судівництві». Чайковський згадував: «…завдяки Франкові попав між письменники, як мені було вже поза тридцять п'ять літ віку. Коли б я так раніше дав пізнатися Франкові, може, був би зайшов трохи дальше. Між Франком і мною завелися сердечні, дружні відносини. Я вважаю його за вчителя, вдавався до нього за порадами, і він мені ніколи не відмовляв».

Слайд 10

Творчість У творах Чайковський показував галицьку дійсність, створив картини побуту різних верств населення краю в таких творах, як: «Олюнька», «В чужому гнізді», «Малолітній», «Своїми силами», «Панич» та ін. Чайковський написав цілу низку оповідань та нарисів «з судової зали».

Слайд 11

Творчість Працював він і в художньо-історичному жанрі. Це передусім романи «Сагайдачний» та «Олексій Корнієнко», а також низка малих за обсягом, але не менш важливих і цікавих за змістом, яскравістю й виразністю образів творів: «На уходах», «За сестрою», «Козацька помста», «З татарської неволі» та інших.

Слайд 12

Біографія На початку Першої світової війни Чайковський організовував набір до лав Легіону українських січових стрільців у Самбірському повіті. У 1915 році очолив «Комітет українців» міста Львова. Після встановлення української державності у 1918—19 рр. став повітовим комісаром Самбірського повіту.

Слайд 13

Біографія 21 грудня 1928 року у Львові та 2 березня 1929 року в Коломиї відбулося урочисте відзначення сорокалітнього громадського та літературного доробку письменника. 2 червня 1935 року Андрій Чайковський помер, похований у Коломиї.

Слайд 14

Вшанування У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського в Коломиї є меморіальна кімната Андрія Чайковського. На будівлі також розміщена меморіальна дошка.

Слайд 15

Вшанування Робоче місце Андрія Чайковського

Слайд 16

Вшанування Інтер’єр кімнати А. Чайковського

Слайд 17

Вшанування Інтер’єр кімнати А. Чайковського

Слайд 18

Корисні посилання Стаття про Андрія Чайковського на україномовному розділі Вікіпедії http://lib.if.ua/franko/1311250072.html Андрій Чайковський. Мої спогади про Івана Франка http://librportal.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=513&Itemid=55 Бібліотечний інформаційно-освітній портал http://bookland.net.ua/author/133+Andriy+YAkovich+CHaykovskiy.html Андрій Якович Чайковський http://hutsul.museum/collection/ Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія