X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Столярно-теслярський інструмент

Завантажити презентацію

Столярно-теслярський інструмент

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Столярно-теслярський інструмент

Слайд 2

Презентацію виконала студентка 1-го курсу спеціальності “Технологічна освіта ” Коломійчук Наталя

Слайд 3

Зміст Вступ Штангенциркуль Мікрометр Рулетка Кернер Малка Рубанок Долото Стамеска Киянка Пилка Висновки Список використаних джерел

Слайд 4

Вступ Столярно-теслярський інструмент ручний або механізований інструмент для обробки деревини та деревинних матеріалів при столярних і теслярських роботах. Столярно-теслярський інструмент буває вимірювально-розмічальний (лінійки, нутроміри, шаблони, рулетки, ватерпаси, косинці рейсмуси та ін.), різальний (долота, пилки, свердла, стамески, рубанки, коловороти, дрилі, напилки), допоміжний (молотки, кліщі, викрутки, плоскогубці, точила).

Слайд 5

Штангенциркуль Штангенци ркуль – універсальний інструмент, призначений для вимірювань з високою точністю зовнішніх і внутрішніх розмірів предметів, а також глибин отворів. Штангенциркуль — найпопулярніший інструмент вимірювання у всьому світі. Складові інструмента та порядок на прикладі штангенциркуля ШЦ-I: штанга рухома рамка шкала штанги губки для внутрішніх вимірювань губки для зовнішніх вимірювань лінійка глибиноміра ноніус гвинт для фіксації рамки

Слайд 6

Мікрометр Мікрометр - прилад для вимірювання лінійних розмірів методами безпосередньої оцінки та порівняння. Мікрометри мають важільно-зубчасте відліковий пристрій, вбудоване в корпус. Основна особливість мікрометра - здатність робити абсолютні вимірювання. 

Слайд 7

Рулетка Рулетка складається із круглого металічного або пластмасового футляра, в якому розміщена вимірна стрічка певної довжини (1, 2,3,5,10,20,30,50,75 і 100м). Рулетка використовується для лінійних вимірів, а також для грубої розмітки довгих лісоматеріалів.

Слайд 8

Кернер Кернер – інструмент у вигляді загостреного стрижня із загартованої сталі. Для нанесення поглиблень (кернів) на заздалегідь розмічених лініях з метою збереження розмітки до кінця обробки застосовують кернери,  голівку і вістря яких гартують, вістря заточують. Накерніваніє виробляють, ударяючи легким розмічальним молотком по голівці кернера.

Слайд 9

Малка Малка - це універсальний косинець, за допомогою якого можна проводити лінії до крайки деталей під різними кутами. Лінійка малки поставлена в колодку шарнірно й закріплена в потрібному положенні смушковим гвинтом. Спершу встановлюють лінійку малки під потрібним кутом, використовуючи транспортир, п потім закріплюють поворотом баранчика.

Слайд 10

Рубанок Рубанок - це ручний інструмент, який використо-вується для стругання деревини. Рубанки використовуються для вирівнювання поверхні дерев’яних виробів, зменшення їх товщини. Зазвичай рубанок складається з загостреного металевого різця, розташованого під кутом до поверхня, яка обробляється. Різець висунутий на певну довжину з корпуса інструмента. При кожному проходженні поверхнею рубанок зрізає певний шар матеріалу. Види рубанків

Слайд 11

Види рубанків для стругання плоских поверхонь(шерхебель, рубанок одинарний і подвійний, торцевий рубанок, фуганок, півфуганок, шліхтик, цинубель); для стругання профільних (фігурних) поверхонь (зензубель, фальцгобель, кальовка, фігарей, грунтгобель, шпунтубель, федергобель, горбач)

Слайд 12

Долото Долото – це столярний інструмент для довбання деревини; складається з полотна – металевого стержня прямокутної форми, в нижній (робочій) частині якого є різець, ручки – виготовленої з деревини твердолистяних порід та набитого на неї металевого кільця в верхній частині. Кут загострення різця 25-35 °.

Слайд 13

Стамеска Стамеска – деревообробний інструмент для видовбування і вирізування отворів і заглиблень у дереві, зачищення, прорізки дерев’яних виробів. Дуже подібна до долота, тільки значно тонша (3-5 мм) і її ручка не має кільця, оскільки працюють стамесками переважно руками, а удари киянкою наносять легкі. Кут загострення стамесок 15-20 °.

Слайд 14

Киянка Киянка – столярний інструмент, дерев’яний молоток, зроблений із твердих порід деревини: дуба, берези, бука тощо.

Слайд 15

Пилка Пилка – це металева стрічка з нарізаними на ній з одного боку зубцями. Цей бік пилки називають зубчастим вінцем. Кромку, протилежну зубчастому вінцю, називають спинкою, а бокові стінки – щічками. Лінію, де зубець бере початок називають основою, а кінець зубця, що закінчується передньою кромкою, - вершиною.

Слайд 16

Висновки Проглянувши дану презентація, ми поповнили свої знання у галузі трудового навчання, а саме у видах інструментів, які роблять обробку деревини більш простішою.

Слайд 17

Список використаних джерел Технології: термінологічний словник-довідник: вчителям трудового навчання (технологій) / упоряд. В.М. Бойчук, М.Ю. Кадемія, О.Ю. Пінаєва та ін.; за ред. д. пед. Наук, професора Р.С. Гуревича. – 2-е вид., доп. – Вінниця: ФОП Данилюк В.Г.; 2010 – 357с. Інтернет

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання