X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ: ПОНЯТТЯ, ФОРМИ ТА ВИДИ. ФУНКЦІЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ”

Завантажити презентацію

“ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ: ПОНЯТТЯ, ФОРМИ ТА ВИДИ. ФУНКЦІЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ: ПОНЯТТЯ, ФОРМИ ТА ВИДИ. ФУНКЦІЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ”

Слайд 2

Огляд поняття зайнятість Зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.(ЗУ «Про зайнятість населення») Зайнятість — це сукупність соціально-економічних відносин між людьми з метою забезпечення працездатного населення робочими місцями, пов'язана з формуванням, розподілом і перерозподілом трудових ресурсів для участі в суспільно корисній праці та забезпечення розширеного відтворення робочої сили. Зайнятість як економічна категорія - це сукупність економічних, правових, соціальних, національних відносин, пов'язаних із забезпеченням працездатного населення країни робочими місцями та його участю у суспільно корисній діяльності, що приносить дохід. Зайнятість як економічна проблема - це співвідношення між кількістю працездатного населення і кількістю зайнятих, яке характеризує рівень використання трудових ресурсів суспільства та ситуацію на ринку робочої сили.

Слайд 3

Види зайнятості

Слайд 4

Зайнятість як система відносин виникає між суб’єктами, передбаченими чинним законодавством Система відносин зайнятості Найманий працівник - роботодавець Найманий працівник - держава Роботодавець - держава

Слайд 5

Нормативне регулювання зайнятості в Україні Відносини у сфері зайнятості регулюються Конституцією України, Законом України "Про зайнятість населення", Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", іншими нормативно-правовими актами.

Слайд 6

Служба зайнятості Для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій, для допомоги безробітним громадянам у пошуках роботи та працевлаштуванні на всій території України створюються біржі праці або служби чи центри зайнятості. Служба зайнятості в Україні утворена Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 1990 р. № 381 «Про створення державної служби зайнятості України». Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. № 47 затверджено Положення про державну службу зайнятості. Цим Положенням державна служба зайнятості визнана централізованою структурою спеціальних органів, утворених для комплексного вирішення питань регулювання зайнятості населення, професійної орієнтації, працевлаштування і соціальної підтримки тимчасово непрацюючих громадян.

Слайд 7

Структура державної служби зайнятості Державна служба зайнятості складається з: Центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України; центру зайнятості Автономної Республіки Крим; обласних, районних, міжрайонних, міських і районних у місті центрів зайнятості.

Слайд 8

Слайд 9

Функції служби зайнятості аналізує і прогнозує попит та пропозицію на робочу силу, інформує населення і державні органи управління про стан ринку праці; консультує громадян, власників підприємств, установ і організацій або уповноважені ними органи, які звертаються до неї, про можливість одержання роботи і забезпечення робочою силою, вимоги до професії тощо; веде облік вільних робочих місць і громадян, які звертаються з питань працевлаштування; організовує, за потребою, професійну підготовку і перепідготовку громадян у системі служби зайнятості або направляє їх для навчання, сприяє підприємствам у розвитку та визначенні курсів навчання та підвищення кваліфікації (Закон України "Про зайнятість населення", ст.19).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія