X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Соціальна мобільність"

Завантажити презентацію

"Соціальна мобільність"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціальна мобільність

Слайд 2

Соціальна мобільність - процес переміщення особи між ієрархічно й функціонально організованими елементами соціальної структури(класами , верствами, групами та категоріями населення, позиціями). перехід індивіда, соціального об'єкта або цінності, створеної або модифікованої завдяки людській діяльності, від однієї соціальної позиції до іншої.

Слайд 3

Поняття було введено П. Сорокіним у 1927 р.

Слайд 4

Здійснити соціальну мобільність збільшити чи зменшити прибуток,владу, престиж у результаті переходу на іншу позицію, до іншої групи .

Слайд 5

Типи соціальної мобільності вертикальна горизонтальна

Слайд 6

Вертикальна - відносини , що виникають внаслідок переміщення індивіда або соціального об’єкта з одного соціального прошарку в інший

Слайд 7

Горизонтальна – та ,що передбачає перехід індивіда з однієї соціальної групи і іншу, яка розміщена на тому ж рівні.

Слайд 8

Слайд 9

“ Канали вертикальної циркуляції ” деякі «ліфти» або «шляхи», якими дозволено індивідам переміщуватись вгору чи вниз, з одного прошарку в інший.

Слайд 10

Сорокін виділяв 7 основних інститутів: Армія Школа Церква Сім’я Політичні Економічні організації Професійні

Слайд 11

Види соціальної мобільності міжгенераційна внутрішньогенераційна

Слайд 12

Внутрішньогенераційна мобільність  — це висхідна чи спадна мобільність окремої людини протягом її життя. Міжгенераційна мобільність — це рух індивіда соціальною драбиною між різними поколіннями.

Слайд 13

Соціальний портрет молоді: Життєві плани покоління та його цінності Рівень освіти; Професійна підготовка молоді; Рівень зайнятості молоді; Її місце на ринку праці.

Слайд 14

Обираючи професію, молодь бажає мати: Високий прибуток Працювати за здобутою професією Орієнтована на цікаву роботу, що забезпечить престиж і кар’єру.

Слайд 15

Тенденції соціальної мобільності в Україні: масова примусова, недобровільна міжпрофесійна мобільність зумовлена кризовим станом суспільства в період інституціональних змін, який знижує попит на деякі професії, наявність безробіття тощо; спадні соціальні переміщення як домінантні тенденції у процесах соціальної мобільності для абсолютної більшості населення; висхідні соціальні переміщення характерні для порівняно невеликих соціальних груп (переважно для правлячої еліти; зміна професії як складова стратегії виживання; примус до самозайнятості без професійної перекваліфікації; рух у спадному напрямку суттєво переважає рух у висхідному напрямку; стратегії успіху властиві переважно молоді у той час, як для середнього та старшого покоління характерні стратегії виживання.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія