X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Соціальна ініціатива Забезпечення громадян гідною роботою

Завантажити презентацію

Соціальна ініціатива Забезпечення громадян гідною роботою

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соціальна ініціатива Забезпечення громадян гідною роботою

Слайд 2

Мета ініціативи: Сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Мінсоцполітики розроблено і подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону України „Про зайнятість населення” (нова редакція), який спрямований на комплексне вирішення проблем у сфері зайнятості населення. 8 червня 2012 року Верховною Радою України законопроект № 10497-1 від 22.05.2012 схвалено у першому читанні (постанова Верховної Ради України від 08.06.2012 № 4962 ).

Слайд 3

Механізми підвищення конкурентоздатності громадян на ринку праці Громадяни віком від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, отримують право на „ваучер” для оплати прискореного навчання новій професії. Введення контрактів (договорів) між роботодавцем та працівником щодо навчання. Професійне навчання безробітних буде здійснюватися на замовлення роботодавця під конкретне робоче місце або в інтересах відкриття власної справи. Запровадження навчання безробітних інтегрованим (укрупненим) робітничим професіям. Включення таких професій до планів навчання безробітних. Підтвердження професійної кваліфікації, здобутої під час роботи.

Слайд 4

Працевлаштування молоді та інших вразливих верств населення на ринку праці Роботодавці отримають 100% компенсацію по сплаті єдиного соціального внеску за працевлаштування на новостворені робочі місця: - молоді на перше робоче місце, - безробітних віком від 50 років, - інвалідів, - одиноких батьків, - батьків, які виховують дітей-інвалідів тощо. Запровадження стимулів для стажування студентів з відкриттям трудової книжки у роботодавців, запис про проходження стажування. Надання «стартових виплат» у розмірі 5 мінімальних заробітних плат молодим спеціалістам, які погодилися працювати у сільській місцевості.

Слайд 5

Стимулювання розвитку підприємництва та малого бізнесу, легалізація і створення нових робочих місць Суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних, протягом року отримує щомісячну компенсацію у розмірі мінімального страхового внеску. Безоплатна консультативна допомога з питань започаткування та ведення бізнесу. Зменшення на 50% розміру єдиного соціального внеску для тих роботодавців, які створювали нові високооплачувані робочі місця (не нижче 3 мінімальних заробітних плат). Стимулювання місцевої влади до створення нових робочих місць. 100% надходжень від податку на доходи фізичних осіб з нових робочих місць залишаться в бюджетах сіл, селищ та міст районного значення.

Слайд 6

Інші заходи, передбачені у законопроекті Приведення діяльності кадрових агентств (в Україні є близько 14,5 тис.) у відповідність до європейських стандартів. Оплату послуг кадрових агентств буде здійснювати роботодавець. встановлення гарантій захисту прав громадян від дискримінаційних проявів на ринку праці (заборона розміщувати в рекламі про вакансії вік, стать тощо). надання статусу безробітного з першого дня звернення до центру зайнятості, а не з 7 дня як тепер. Спрощено процедуру реєстрації безробітного та призначення йому допомоги по безробіттю. оптимізація роботи Державної служби зайнятості (бюджет Фонду по безробіттю буде затверджувати Уряд, що підвищить ефективність реалізації програм зайнятості і контроль за цільовим використанням страхових коштів)

Слайд 7

Слайд 8

Соціальна ініціатива Трудова пенсія – у залежності від трудового стажу та осучасненого заробітку

Слайд 9

Мета ініціативи: посилення соціального захисту пенсіонерів шляхом підвищення розмірів пенсій, забезпечення гідного рівня їх життя. Зміст ініціативи: поетапно осучаснити з травня 2012 року заробіток для 8 млн. 845 тис. пенсіонерів до середньомісячного заробітку у галузях економіки за 2007 рік (до 1197,91 грн.) при здійсненні осучаснення забезпечити підвищення трудової пенсії для пенсіонерів, які мають мінімальний і більше стаж роботи (жінки – 20 р., чоловіки – 25 р.) і яким пенсії призначені до 2008 року, на суму не менше, ніж на 100 грн.; підвищити на 100 грн. пенсійні виплати для пенсіонерів, які мають мінімальний і більше стаж роботи (жінки – 20 р., чоловіки – 25 р.) та яким не буде здійснено осучаснення заробітних плат, оскільки пенсії їм призначені після 2008 року з урахуванням заробітку за 2007-2012 роки; підвищити на 50 грн. пенсійні виплати для пенсіонерів, яким пенсії призначені після 2008 року і які не мають мінімального стажу; підвищити на 30 грн. пенсійні виплати для пенсіонерів, яким призначено соціальні пенсії. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Урядом прийнято постанову „Про підвищення рівня соціального захисту населення” від 23.04.2012 № 327, якою визначено механізми осучаснення та перерахунку пенсій.

Слайд 10

Вплив реалізації ініціативи на життя громадян У травні 2012 року здійснено: перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та соціальних пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення”, для 12,66 млн. осіб. Середній розмір підвищення трудових пенсій склав 134,81 гривень. У тому числі: Осучаснення заробітної плати проведено по 8,033 млн. пенсій, отримали підвищення: - на суму від 50 до 100 грн. – 6,214 млн. осіб; - на суму більше 100 до 150 грн. – 0,256 млн. осіб; - на суму понад 150 грн. – 1,563 млн. осіб. Підвищення пенсій, які не підлягали осучасненню, проведено 4,63 млн. особам, з них: - на 100 грн. – 4,24 млн. особам; - на 50 грн. – 390 тис. особам. Підвищення соціальних пенсій на 30 грн. проведено для 142 тис. осіб. Перерахунки пенсій відповідно до Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність” здійснено для 71 тис. осіб, середній розмір підвищення – 618,29 гривень. Перерахунки відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (для військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей) проведено для 58 тис. осіб, середній розмір підвищення – 182,89 гривень.

Слайд 11

Підвищення середнього розміру пенсій з 1 травня 2012 року (грн.) У середньому + 119,77

Слайд 12

Соціальна ініціатива Членам сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат

Слайд 13

Мета ініціативи: посилення соціального захисту членів сімей померлих інвалідів війни шляхом збільшення розміру підвищення до пенсії. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: з 1 травня 2012 року установити розмір підвищення до пенсій членам сімей померлих інвалідів війни на рівні 42 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Слайд 14

Підвищення пенсійних виплат членам сімей померлих інвалідів війни (грн.) у середньому + 119,1 грн.

Слайд 15

Соціальна ініціатива Учасникам війни – підвищення розміру пенсійних виплат

Слайд 16

Мета ініціативи: посилення соціального захисту учасників війни шляхом збільшення розмірів підвищення до пенсій. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: З 1 травня 2012 року збільшено підвищення до пенсії для: учасників війни, нагороджених орденами і медалями за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, – з 15 до 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інших учасників війни – з 10 до 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Слайд 17

Підвищення пенсійних виплат учасникам війни (грн.) Отримують доплати 1 млн. 280 тис. осіб у середньому + 42,5 грн.

Слайд 18

Соціальна ініціатива Кожному інваліду війни – підвищити розмір одноразової допомоги до 5 травня

Слайд 19

Виплачені розміри разової грошової допомоги інвалідам війни до 5 травня п. р., грн. було затверджено підвищено до І група 1200 2200 ІІ група 1020 1920 ІІІ група 920 1720

Слайд 20

Соціальна ініціатива Військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу, – підвищення розмірів пенсій

Слайд 21

Мета ініціативи: посилення соціального захисту колишніх військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу шляхом підвищення розмірів пенсій. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Прийнято постанову від 23.04.2012 №355 „Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, в якій передбачено поетапне підвищення розмірів раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які залишили службу: - з 1 липня 2012 року – на 10%, - з 1 вересня 2012 року – додатково на 10%, - з 1 січня 2013 року – додатково на 10,5%.

Слайд 22

Підвищення пенсій за вислугу років колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, грн. у середньому + 630 грн.

Слайд 23

Підвищення пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, грн. у середньому + 723,5 грн.

Слайд 24

Підвищення пенсій у разі втрати годувальника - колишнього військовослужбовця, особи начальницького і рядового складу, грн. у середньому + 329,6 грн.

Слайд 25

Соціальна ініціатива Запровадження соціально справедливого рівня щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, іншим потерпілим на виробництві та членам їх сімей

Слайд 26

Мета ініціативи: перерахунок щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, іншим потерпілим на виробництві та членам їх сімей. Зміст ініціативи: осучаснення щомісячних страхових виплат шахтарям-інвалідам, потерпілим на виробництві та членам їх сімей, яким ці виплати призначені до 1 січня 2006 року. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: З 1 березня 2012 року проведено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) на коефіцієнт зростання номінальної заробітної плати штатних працівників у галузях економіки за 2011 рік, який дорівнює 17,6 %.

Слайд 27

У середньому 310,7 тис. шахтарів-інвалідів, інших потерпілих на виробництві та членів їх сімей, одержують щомісячно додатково з березня 2012 року 305 грн., а шахтарі-інваліди – майже 400 гривень. Середній розмір щомісячних страхових виплат збільшився для: потерпілих (членів їх сімей) – з 765 грн. до 1011 грн.; потерпілих шахтарів (членів їх сімей) – з 1019 грн. до 1346 гривень. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Слайд 28

Слайд 29

Соціальна ініціатива Посилення соціального захисту малозабезпечених сімей

Слайд 30

Мета ініціативи: Підвищити розмір державної соціальної допомоги інвалідам, пенсіонерам та дітям з малозабезпечених сімей. Зміст ініціативи: з 1 липня 2012 року підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму: - для дітей – з 50 % до 75 % прожиткового мінімуму відповідного віку, - для пенсіонерів та інвалідів – з 80 % до 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: У змінах до державного бюджету на 2012 рік враховано додаткові видатки для призначення підвищених розмірів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Слайд 31

Забезпечення дітям, пенсіонерам та інвалідам з малозабезпечених сімей підвищення державної соціальної допомоги

Слайд 32

Вплив реалізації ініціативи на життя громадян Близько 236 тис. дітей, які отримували допомогу як члени малозабезпечених сімей, щомісячно з липня 2012 року отримуватимуть додатково у середньому 275 гривень. Близько 7,7 тис. пенсіонерів та інвалідів, які отримували допомогу як особи з малозабезпечених сімей, щомісячно з липня 2012 року отримуватимуть додатково по 170 гривень.

Слайд 33

Соціальна ініціатива Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування

Слайд 34

Мета ініціативи: Зменшення кількість дітей в будинках-інтернатах за рахунок сімейних форм виховання. Зміст ініціативи: вжити заходів щодо влаштування дітей, які проживають у інтернатах, у сімейні форми виховання; внаслідок запровадження раннього виявлення сімейних проблем та вжиття відповідних заходів з працевлаштування та лікування батьків, надання їм соціальної та психологічної допомоги, не допустити позбавлення дітей батьківської опіки; реорганізація державних притулків для дітей у центри соціально-психологічної реабілітації дітей. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: Мінсоцполітики розроблено проект Указу Президента України “Про Національну стратегію профілактики соціального сирітства до 2020 року”, який 28.05.2012 схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 31.05.2012 № 325-р схвалив Концепцію Державної соціальної програми підтримки сім’ї до 2016 року. Урядом прийнято розпорядження від 11.04.2012 року № 213-р „Про проведення у місті Кіровограді експерименту із запровадження інноваційної форми влаштування і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

Слайд 35

Перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях громадян (опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу) 66,1% 67,2 % 70,7% 73,4 % 76,5 % 76,4 % 80,0% Частка дітей

Слайд 36

У 2012 році реалізуються такі заходи: близько 14 тисячам дітей-сиріт буде забезпечено сімейні форми виховання; запроваджується система раннього виявлення сімейних проблем та профілактики соціального сирітства шляхом організації соціальної роботи з сім’ями у громаді; розробляється механізм залучення до надання якісних соціальних послуг сім'ям з дітьми неурядових громадських організацій та бізнесу; запропоновано ініціативу надання додаткової фінансової підтримки сім'ям, які взяли на виховання дитину-інваліда; посилення відповідальності місцевих органів влади за реалізацію державної політики з питань захисту прав дітей; реорганізовуються державні притулки для дітей у центри соціально-психологічної реабілітації дітей (станом на 01.07.2012 реорганізовано 7 державних притулків в Донецькій, 2 – в Запорізькій областях, в стадії реорганізації 4 притулки: в АР Крим, Кіровоградській та Сумській областях та м. Києві). Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Слайд 37

Соціальна ініціатива Кожному інваліду – необхідний протез та крісло колісне

Слайд 38

Мета ініціативи: Створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами, покращання їх соціального забезпечення. Зміст ініціативи: Забезпечити протезами та кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: У змінах до державного бюджету на 2012 рік враховано необхідні видатки. Запроваджено новий механізм забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями технічними засобами реабілітації з урахуванням їх індивідуальних потреб.

Слайд 39

Слайд 40

До кінця року передбачено виготовити 211 тис. протезно-ортопедичних виробів та 33,5 тис. крісел колісних. Станом на 01.07.2012 видано 56,8 тис. протезно-ортопедичних виробів та 21,6 тис. направлень на забезпечення кріслами колісними. Забезпечення технічними засобами реабілітації у 2012 році відбувається 3 шляхами за вибором інваліда: - безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби; - через сервісні центри з обслуговування окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації та їх технічного обслуговування, які створені на всіх державних та казенних підприємствах; - через органи праці та соціального захисту населення. За рахунок бюджетних коштів здійснюється їх виготовлення та доставка. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Слайд 41

Соціальна ініціатива Запровадження окремої бюджетної програми для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч

Слайд 42

Мета ініціативи: посилення державної підтримки сімей, які виховують дітей, хворих на дитячий церебральний параліч. Зміст ініціативи: Запровадити окрему бюджетну програму у державному бюджеті для реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, у тому числі і у недержавних благодійних фондах та недержавних реабілітаційних центрах, які застосовують прогресивні методики реабілітації таких дітей. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: У змінах до державного бюджету на 2012 рік передбачена окрема бюджетна програма для здійснення заходів з реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, у сумі 44,8 млн. гривень. 20 травня 2012 року Урядом схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 572 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із реабілітації дітей, хворих на дитячий церебральний параліч”.

Слайд 43

Соціальна ініціатива Психічно хворим – сімейний затишок

Слайд 44

Мета ініціативи: Підвищення рівня соціального захисту інвалідів І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та сімей, які здійснюють догляд за ними. Зміст ініціативи: Збільшити розмір допомоги особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним з метою забезпечення їх проживання у сім’ї. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: 22 травня 2012 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення зміни до статті 5 Закону України „Про психіатричну допомогу”, яким передбачено підвищення розміру допомоги особі, яка здійснює догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу з 10% прожиткового мінімуму до рівня мінімальної заробітної плати. Право на таку допомогу мають сім’ї, доходи яких не перевищують 3-х прожиткових мінімумів, встановлених для кожного члена сім’ї. На реалізацію цього механізму Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.05.2012 № 477 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 року № 1192”. Відповідно з 17.06.2012 розмір зазначеної допомоги збільшився з 109,4 грн. до 1094 грн., а з 01.07.2012 становить 1102 гривні.

Слайд 45

Розмір допомоги особі, яка доглядає за психічно хворим (% до мінімальної зарплати)

Слайд 46

Соціальна ініціатива Модернізація роботи соціальних служб

Слайд 47

Мета ініціативи: Структура і робота усіх соціальних служб має бути модернізована так, щоб забезпечити повне, 100% охоплення увагою держави найуразливіших громадян (пенсіонерів, інвалідів і сім’ї з дітьми). Зміст ініціативи: Збільшити на 12 тисяч чисельність соціальних працівників, на яких покладено функції з раннього виявлення та своєчасного надання соціальних послуг сім’ям у складних життєвих обставинах. Механізм (етапи) реалізації ініціативи: 28 травня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 489 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2004 р. № 1126”, якою врегульовується питання затвердження типових структур республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міських, районних у містах, селищних та сільських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Також затверджено накази : - наказ Мінсоцполітики від 25.05.2012 № 324 „Про затвердження нової редакції кваліфікаційної характеристики професії „Фахівець із соціальної роботи”; - наказ Мінсоцполітики від 08.06.2012  № 344 „Про затвердження Типових структури і штатів республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міських, районних у містах, селищних та сільських центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді”; - спільний наказ Мінсоцполітики та МОЗ від 08.06.2012 № 349/429 „Про внесення змін до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення”. Здійснено розподіл додаткової дотації та посад, виходячи із співвідношення кількості населення до потреби в соціальних фахівцях територіальних громад. З червня розпочалось проведення 5 семінарів із підготовки 125 тренерів з метою подальшого навчання фахівців із соціальної роботи. Проводиться робота з підбору та навчання осіб, яким буде запропоновано посаду фахівця із соціальної роботи.

Слайд 48

Проводиться робота з підбору кадрів та організації робочих місць для фахівців із соціальної роботи у районних, міських та філіях районних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. У липні 12 тисяч фахівців із соціальної роботи розпочнуть практичну роботу у міських, сільських та селищних громадах і будуть здійснювати: своєчасне виявлення можливих проблем у сім’ях, особливо у сім’ях з дітьми, інвалідами; соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; надання допомоги в усуненні можливих проблем шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті освіти, професії, лікуванні, соціальній реабілітації; сприяння у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг залученню до надання допомоги сім’ям благодійними фондами, громадськими організаціями, державними органами. Вплив реалізації ініціативи на життя громадян

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія