Поняття про субсидії
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Фактичні дані про кількість сімей які отримали субсидії за 8 місяців 2012 р. по Бериславському р-ну
Що таке субсидія? Субсидія – це адресна безготівкова допомога держави сім’ї, що виділяється з державного бюджету на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Вона належить до безповоротної державної допомоги і ніяк не залежить від форми власності житла.
Хто має право на отримання субсидії? На призначення субсидії мають право всі громадяни, 15% або 10% середньомісячного сукупного доходу яких не перевищує розмір плати за житлово-комунальні послуги (постанова Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 р. № 621 „Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг”).
ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РОЗМІР СУБСИДІЇ? 1. На підставі наданих довідок про розмір доходів членів сім’ї за 6 місяців (за рік, за 3 місяці для безробітних), що передують місяцю звернення, обчислюється середньомісячний сукупний дохід сім’ї і виділяється обов’язкова частка платежу: 10 або 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї. 2. Обчислюється місячний розмір оплати за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг, у межах норм забезпечення житлом і норм користування комунальними послугами . 3. Обчислюється розмір субсидії як різниця між розміром оплати й обов’язковою часткою платежу. Розмір субсидії для кожної родини визначається індивідуально працівниками відділів субсидій. Нижче приведено декілька прикладів призначення житлової субсидії.
Приклад 1. За призначенням житлової субсидії звертається сім'я, яка складається з двох пенсіонерів, які отримують пенсію у розмірах: 800 грн. та 900 грн., та сплачують за житлово-комунальні послуги 220 грн. в місяць. Розрахуємо розмір субсидії: 1) Середньомісячний сукупний дохід сім’ї складає: (800 грн. + 900 грн.) * 6 місяців / 6 місяців = 1700 грн. 2) Розмір обов’язкового відсотка платежу (10 відсотків від сукупного доходу сім’ї) становить 170 грн. 3) Розмір субсидії: 220 грн. – 170 грн. = 50 грн. щомісячно протягом 6 місяців.
Приклад 2. За призначенням житлової субсидії звертається сім'я, яка складається з жінки та дитини (5 років). Жінка отримує заробітну плату у щомісячному розмірі 900 грн. та допомогу на дитину одинокій матері у щомісячному розмірі 231, 30 грн. Сім’я сплачує за житлово-комунальні послуги 220 грн. в місяць. Розрахуємо розмір субсидії: 1) Середньомісячний сукупний дохід сімї складає: (900 грн. + 231,30 грн.) * 6 місяців / 6 місяців = 1131,30 грн. 2) До складу сім’ї входить неповнолітня дитина, визначимо можливість встановлення для сім’ї 10 відсоткової плати з житлово-комунальні послуги: 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу – 421,50 грн. 1131,30 грн. / 2 особи = 565,65 грн. 3) Оскільки середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу (565,65 грн.) перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу (421,50 грн.), розмір обов’язкового відсотка платежу становить 15 відсотків від сукупного доходу сім’ї – 169,70 грн. 4) Розмір субсидії: 220 грн. – 169 грн. = 50,30 грн. щомісячно протягом 6 місяців.
Перш за все, для призначення житлової субсидії уповноваженому власнику житла, на якого відкрито особовий рахунок, необхідно звернутися до відділу державних допомог районного управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Адреси та телефони районних управлінь праці та соціального захисту населення з питань оформлення субсидій № п/п Район Адреса Контактні телефони 1 Бериславське РУПСЗН м. Берислав, вул. Луначарського,10 (05546) 7 59 61
Документи які необхідно подати для призначення житлової субсидії Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання: 1. заяву; 2. декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у жилому приміщенні; 3. довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у жилому приміщенні (для працюючих); Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви та всіх необхідних документів.
На яку норму призначається житлова субсидія? Субсидія призначається на норму володіння загальною площею житла виходячи з 21 кв. м. на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м. на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу, незалежно від розміру квартири. За надлишки площі, на які субсидія не призначається, громадяни повинні сплачувати в повному обсязі. Наприклад: якщо сім’я складається з трьох чоловік та проживає в квартирі загальною площею 100 кв. м., то, в такому випадку, субсидія призначається на норму (73,5 кв. м.), а за надлишки площі необхідно буде сплачувати повну вартість.
на 6 місяців: на оплату житлово-комунальних послуг або на 12 місяців – для пенсіонерів, які виявили бажання оформити субсидію відразу на рік. При цьому пенсіонери зобов’язані інформувати відділ субсидій про всі зміни доходів, складу сім’ї та ін.; на опалювальний період з жовтня по квітень - на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу, який використовується для індивідуального опалення житлового приміщення, а також для оплати житлово-комунальних послуг та централізованого опалення протягом опалювального періоду; один раз на рік - на придбання вугілля та скрапленого газу для мешканців, будинки яких обладнані пічним опаленням. Виплата субсидії проводиться готівкою. У разі зміни тарифів призначення нової субсидії та проведення перерахування розміру субсидії, яка діє, проводиться протягом трьох місяців з моменту їх підвищення. Призначення субсидії на опалювальний період проводиться протягом двох місяців від його впровадження.
ЩО МОЖЕ СТАТИ ПРИЧИНОЮ ВІДМОВИ У ОТРИМАННІ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ? Причин для відмови у отриманні житлової субсидії може бути безліч, ось деякі із них: у володінні родини є додаткове інше житлове приміщення; родина володіє більш, ніж одним автомобілем; житлове приміщення родиною придбане протягом останніх 365 днів до моменту звернення; житлове приміщення родина здає у найм або оренду; під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно. Більш детальну інформацію можна отримати звернувшись до уповноважених органів району.
Яка відповідальність за недостовірне подання даних про свої доходи та майновий стан? Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо дав невірні дані. У такому разі суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.
у кожному управлінні праці та соціального захисту населення надається вичерпна інформація на особистих прийомах громадян; цілодобово працює урядова ,,гаряча лінія” для звернень громадян, де вони абсолютно безкоштовно зможуть отримати за своїми запитами як усне, так і письмове роз'яснення; на інформаційних дошках та дошках оголошень у всіх житлово-експлуатаційних організаціях розміщена інформація з питань надання громадянам субсидій на оплату житлово-комунальних послуг; на веб-сайті Міністерства праці України: www.mlsp.gov.ua.
Схожі презентації
Категорії