ПОНЯТТЯ ПРО ГЕНДЕРНУ ПОЛІТОЛОГІЮ ЯК НАУКУ ТА НАВЧАЛЬНУ ДИСЦИПЛІНУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зміст лекції Предмет, методи та структура гендерної політології як навчальної дисципліни Основні поняття гендерної політології Основні підходи до поняття «гендер» Сутність та зміст гендерних та «жіночих» досліджень 2 4
ГЕНДЕРНА ПОЛІТОЛОГИЯ один із рівнів політологічного знання, проблематика якого сконцентрована на комплексі ідей, концепцій щодо особливостей участі в політиці, у владних відносинах представників двох статей - жіночої та чоловічої, тобто гендерних аспектах політики
Гендерні дослідження напрямок наукової діяльності та її соціальної організації, спрямований на вивчення місця, ролі, активності, волевиявлення й самореалізації чоловіків і жінок у змінних історичних умовах соціального буття певної епохи.
ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКА цілеспрямована діяльність державних інституцій та громадських об'єднань з метою забезпечення рівноправності між чоловіками та жінками сукупність необхідних заходів для розвитку та реалізації особистого потенціалу кожної людини, незалежно від статі, для збалансованого розвитку суспільства.
ПРЕДМЕТ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТОЛОГІЇ 1 Гендер як система знань 3 Гендер як система практики 2 Гендер як система суспільства
СУЧАСНА ГЕНДЕРНА ТЕОРІЯ система наукових поглядів на відносини й статус жінки і чоловіка в суспільстві вивчення ролі жінок і чоловіків як суб'єктів соціального світоутворення та їх потенційних можливостей у перетворенні соціальних відносин вивчення об'єктивних соціальних, економічних, політичних та культурних умов, що породжують, зумовлюють і відтворюють нерівність статей. осмислення сучасної ролі жінки й чоловіка, їх позицій та формування методів встановлення їх рівноправ'я. осмислення сучасної ролі жінки й чоловіка, їх позицій та формування методів встановлення їх рівноправ'я.
Методи дослідження гендерної політології СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТАТИСТИЧНИЙ ЕМПІРИЧНИЙ Основні методи дослідження: ПРОГНОСТИЧНИЙ ТЕОРЕТИЧНИЙ ІСТОРИЧНИЙ
Сучасні гендерні дослідження Теоретичний аспект: створення сучасної гендерної теорії Практичний аспект: створення суспільства гендерної рівності
СУСПІЛЬСТВО ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ суспільство рівних політичних, економічних, соціальних та інших юридично гарантованих прав та можливостей громадянам незалежно від статі.
ГЕНДЕРНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ Процес засвоєння членами суспільства гендерних норм, гендерних ролей і суспільних очікувань від виконання ними цих ролей.
Фемінність чуттєвість емоційність ірраціональність інтуїція дбайливість лагідність пасивність м'якість
МУСКУЛІННІСТЬ інтелект раціональність незалежність активність сила (як фізична, так і психологічна, чи сила характеру) авторитарність агресивність схильність до ризику здатність до досягнень.
Схожі презентації
Категорії