X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гуцульске житло

Завантажити презентацію

Гуцульске житло

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготували гуртківці: Жаглюк Степан, Демчук Денис

Слайд 2

Слайд 3

Призначення проектованого виробу Макет традиційного житла західноукраїнського типу, гуцульського підтипу. Кожна місцевість були і є носіями національно-духовних і культурних традицій. Синтез духовного і світського став стрижнем національної стійкості, основою українського характеру. У макеті відбито колорит Західної України, дух Гуцульщини. Виріб може бути використаний як зразок традиційного житла західноукраїнського типу, гуцульського підтипу на уроках технічної праці, історії, народознавства, етнографії, образотворчого мистецтва.

Слайд 4

Вимоги до виробів даного призначення Даний виріб має відповідати історичній дійсності та народній архітектурі України, оригінальний за формами, розмаїтий щодо типів. Західна Україна і на сьогоднішній день славиться народними умільцями по забудові дерев’яних житлових споруд.

Слайд 5

Вимоги до матеріалу. Вибір матеріалу залежить від традиційного використання матеріалу для споруди будівель на Західній Україні. Враховуючи типи конструкції стін зрубний (в українському Поліссі та Карпатах) та каркасний (у лісостеповій смузі). Конструкційною основою зрубних будівель є стіни з горизонтально викладених колод, брусів, півкругляків з’єднаних на кутах врубками. Для них використовувалося деревина хвойних порід. Деревина має бути вистояною та сухою.

Слайд 6

Висновок стосовно технічного завдання. Житлова споруда - є візитною карткою кожного регіону. Обраний макет традиційного житла західноукраїнського типу, гуцульського підтипу, млина потребує прийомів ручної та механічної обробки деревини та художньої обробки з дотриманням правил техніки безпеки при їх виконанні. Робота над макетом вимагає від виконавця акуратності, пізнавальної активності, наполегливості, розвиненого художнього смаку.

Слайд 7

Технологічний етап Виготовлення виробу за кресленням. Виконуємо розмічання основної споруди, тину, колодязя. Послідовне виконання будівлі. Послідовне виконання колодязя. Плетення тину. Виготовлення ужиткового інструменту та предметів побуту та розміщення їх на подвір’ї. Виконання опоряджувальних робіт.

Слайд 8

Розробка технічної пропозиції.

Слайд 9

Опис зовнішнього вигляду виробу Макет будинку розташований на підставці, яка уособлює собою подвір’я, поряд з будинком знаходиться колодязь, пристрої для пиляння деревини а також інструменти для коління кряжів. Будівля огороджена плетеним парканом, на паркані предмети ужиткового побуту (глечик), млин.

Слайд 10

Технологічний етап

Слайд 11

Технологічний етап Технологічний етап

Слайд 12

Технологічний етап Згідно креслення виконання розмітки млина. Виготовлення брички. Виготовлення тину. Опоряджувальні роботи.

Слайд 13

Фрагмент макету поселення

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Висновки Перед нами було поставлено завдання виготовити макет традиційного житла українців. Працюючи над проектом , було досягнуто певної мети -спроектовано та виготовлено оригінальний макет традиційного житла українців, Даний проект розвиває творчість , дає можливість освоїти прийоми обробки деревини та художню обробку деревини. Робота над проектом виховує акуратність, пізнавальну активність, наполегливість, розвиває художній смак, технічне малювання та технічну грамотність. Виріб може бути використаний як зразок традиційного житла західноукраїнського типу гуцульського підтипу на уроках технічної праці, історії, народознавства, етнографії, образотворчого мистецтва.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Соціологія