Виманювання грошей шляхом шахрайства
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ОБМАН ПРИ ПРОПОЗИЦІЇ НАДОМНОЇ РОБОТИ В Інтернеті можна зустріти масу оголошень, які об’єднує наступне: в них пропонується виконувати яку-небудь надомну роботу, не пов’язану з комп’ютером. Є ще одна риса, яка є спільною для всіх подібних оголошень, - це, як ви, напевно, вже здогадалися, вимога вислати певну суму грошей за вказаними реквізитами в якості "запоруки" чи "гарантії порядності". Що стосується безпосередньо виду діяльності, то це може бути все, що завгодно: вирізування наклейок або етикеток, упаковка компакт-дисків, склеювання поштових конвертів, складання кулькових ручок, обробка парою виробів з поліетилену, перебирання чорно-білих кульок та їх сортування і т. п.
ОБМАН ПРИ ПРОПОЗИЦІЇ НАДОМНОЇ РОБОТИ Якщо ви відгукнетеся на подібне оголошення, то у відповідь отримаєте листа, в якому вам відразу запропонують перерахувати певну суму грошей, пояснюючи це тим, що роботодавець не може безкоштовно надсилати матеріали для роботи. Бо раніше в них були випадки, коли їм писали заради цікавості і не виконували роботу, а фірма понесла збитки і далі в такому ж дусі. Рекомендуємо звернути увагу на вказаний в оголошенні сайт компанії-роботодавця. Він розташовується, як правило, на безкоштовному хостингу. І відразу виникає питання: чому фірма, яка пропонує просту надомну роботу за дуже непогані гроші, не може дозволити собі платний хостинг? Невже для неї 10-15 доларів на рік така велика сума?
ОБМАН ПРИ ПРОПОЗИЦІЇ НАДОМНОЇ РОБОТИ Іноді в листі для більшої достовірності дається посилання на "форум віддаленої роботи" І на ньому навіть є декілька тем і розділів, повідомлення в яких складені в єдиному стилі (мабуть, їх вигадувала одна людина). Як неважко здогадатися, майже всі повідомлення в цьому форумі приблизно такого плану: "відмінна компанія", "дуже цікава робота", "я вже багато грошей заробив", "приєднуйтеся", і т. д. Для різноманітності вставлено декілька постів нібито від тих, хто сумнівається ("а не чи обман це", "а у вас дійсно можна заробити?"), яким тут же відповідають нібито досвідчені працівники компанії ("так, не сумнівайтеся", "все чесно та справедливо"). Ну і для більшої "достовірності" є декілька повідомлень, які застерігають про те, що "під вивіскою нашої чесної фірми з’явилися шахраї, будьте уважні".
Перехід по посиланнях Ще один популярний вид Інтернет-шахрайства полягає в тому, що претендентові пропонується заробляти гроші шляхом переходу по посиланнях і відвідування певних веб-ресурсів. Подібних оголошень в Інтернеті зараз дуже багато, їх можна зустріти і на сайтах, присвячених працевлаштуванню, і на дошках безкоштовних оголошень. Зовні все виглядає пристойно, але на практиці це зовсім не так.
Перехід по посиланнях Наприклад, спочатку потрібно зареєструватися в системі та завести собі електронний гаманець (найчастіше потрібно WebMoney). За кожен перехід по посиланню працівникові нараховуються або гроші, або бонуси, які зрештою конвертуються в гроші. Дохід зараховується на рахунок учасника системи, звідки він може вивести гроші на свій гаманець. Наче б то все добре. Але не розраховуйте на легкий заробіток: за кожний перехід нараховується мізерна сума - зазвичай від 0,1 до 5 копійок. Таким чином, за день копіткої та нудної роботи ви заробите максимум декілька гривнів (не дивлячись на те, що вам раніше могли пообіцяти прибуток в розмірі 300 чи 500 гривнів на день). І врахуйте, що одними лише клацаннями на посиланнях справа може не обмежитися - в деяких випадках для отримання бонусу необхідно відповісти на яке-небудь нескладне питання.
Перехід по посиланнях Але й це ще не все. В кожного такого сервісу існує правило: вивести гроші з системи на свій електронний гаманець можна лише при досягненні на рахунку певної суми. Іншими словами, поки ви не накопичите на рахунку певну суму - вивести гроші ви не зможете. В когось цей мінімум складає 10 доларів, а в когось всі 100. При цьому система ще візьме з вас комісію за виведення коштів - вона зазвичай складає близько 5%. Так що, якщо у вас і вийде щось заробити - це, по-перше, буде набагато менше того, що вам спочатку обіцяли, а по-друге - вивести гроші буде не так просто.
Перехід по посиланнях В цій сфері існує немало відвертих шахраїв, які взагалі нічого не виплачують. Інакше кажучи, ви можете протягом місяця наполегливо ходити по посиланнях, переглядати сайти, а коли на вашому рахунку накопичиться достатня сума для виведення коштів – рахунок або обнулиться, або при спробі виводу відобразиться повідомлення про помилку, або ж система вас взагалі заблокує.
Купівля товарів в Інтернет Багато людей купують речі в інтернет-магазинах. Вони гадають при цьому, що зекономили гроші, час і тим паче побачили більше продукції. А як є насправді. В деяких випадках це справді так. Ось таблиця переваг і недоліків купівлі товарів в Інтеренеті.
Купівля товарів в Інтернет Не купуйте товари на неперевірених сайтах. Частіше всього там шахраї. Якщо вас попросили переслати гроші або частину ні в якому разі не робіть цього. Шахраї можуть кидати вам фотографії, вказувати на дату її виготовлення, що ніби вони тільки що зробили фотографію цього товару, але все одно не ведіться на це.
Шахрайство в онлайн-іграх В наш час підлітки дуже багато грають в онлайн-ігри і витрачають на них майже весь свій вільний час і, як виявляється гроші. Якийсь гравець може запропонувати іншому броню, акаунт з великим рівнем, голд, такі самі права, які має хост, Steam, аутиваційний код на якусь гру та багато іншого. Він показує тобі фотографії, скріни всіх цих речей і просить, щоб ти кинув йому на рахунок певну суму грошей, але зауважте, що і фотографії, і скріни все можно підробити – це 5 хвилин роботи.
Шахрайство в онлайн-іграх Цей гравець дає тобі свої данні: skype, vkontakte, facebook та інші, ти зним навіть можеш порозмовляти, домовитися, а коли ти йому пересилаєш гроші він просто зникає. А потім, як виявляється всі його данні були створені спеціально для тебе, щоб обманути тебе. Ніколи не домовляйся з незнайомою людиною про це.
Схожі презентації
Категорії