Світовий тероризм
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тероризм - це ненависть Людини до людини, Людини до людства. М. Болтунов. Тероризм (від лат. terror — жах) — суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому не повинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.
Тероризм здійснюється окремими особами, групами, що виражають інтереси певних політичних рухів або представляють країну, де тероризм піднесений до рангу державної політики. Тероризм – антигуманний спосіб вирішення політичних проблем в умовах протиборства, зіткнення інтересів різних політичних сил. Він може застосовуватись і як засіб задоволення амбіцій окремими політичними діячами, і як знаряддя досягнення своїх цілей мафіозними структурами, кримінальним світом.
Основні види тероризму: Політичний; Релігійний; Кримінальний; Ядерний; Міжнародний; Анархічний; Транспортний; Державний.
Найбільш поширеним у світі терористичними актами є: напади на державні або промислові об’єкти, які призводять до матеріальних збитків, а також є ефективним засобом залякування та демонстрації сили; захоплення державних установ або посольств (супроводжується захоплення заручників, що викликає серйозний громадський резонанс); захоплення літаків або інших транспортних засобів (політична мотивація – звільнення з тюрми товаришів по партії; кримінальна мотивація – вимога викупу);
насильницькі дії проти особистості жертви (для залякування або в пропагандистських цілях); викрадення (з метою політичного шантажу для досягнення політичних поступок або звільнення в’язнів; форма самофінансування); політичні вбивства (це один з найбільш радикальних засобів ведення терористичної боротьби; вбивства, в розумінні терористів, повинні звільнити народ від тиранів); вибухи або масові вбивства (розраховані на психологічний ефект, страх та невпевненість людей).
Найбільші теракти: 11 вересня 2001 року в США два пасажирські літаки, викрадені терористами, врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку, повністю зруйнувавши їх. Ще один літак, яким управляли терористами, врізався в західне крило будівлі міністерства оборони у Вашингтоні. Четвертий пасажирський лайнер, також викрадений терористами, впав і розбився біля міста Пітсбург (штат Пенсільванія). За офіційними даними, у Нью-Йорку загинуло 2749 осіб, у Вашингтоні 189 осіб, в Пенсільванії 44 особи.
У ніч на 13 жовтня 2002 року на острові Балі (Індонезія) в результаті серії вибухів, які здійснили терористи-смертники, загинуло близько 190 осіб, більше 300 отримали поранення. Бомби вибухнули біля дискотеки в місті Кута, найбільшому туристичному центрі острова. Одночасно приведено в дію вибухові пристрої поблизу будинків консульств США на цьому острові і генерального консульства Філіппін в Манадо, адміністративному центрі провінції Північного Сулавесі.
18 жовтня 2007 року стався один із найкривавіших за всю історію Пакистану теракт. Кортеж екс-прем'єр-міністра Пакистану Беназіра Бхутто, який повертався на батьківщину, просувався по одній із центральних вулиць Карачі, коли прогриміло два вибухи. Вибухові пристрої спрацювали всього у п'яти-семи метрах від броньованого автофургону, в якому їхали Беназір та її прихильники. Кількість загиблих досягла 140 осіб, більше 500 поранено. Сама Бхутто серйозно не постраждала. Через два місяці, 27 грудня 2007 року, Беназір Бхутто загинула в результаті теракту в пакистанському місті Равалпінді.
24 січня 2011 року в московському аеропорту “Домодєдово” прогримів сильний вибух. Він відбувся в зоні прильотів міжнародних рейсів в 16:32 мск 24 січня. Офіційно на даний момент повідомляється про 35 загиблих і 180 поранених, з яких понад 40 знаходяться у важкому стані. Причиною вибуху стала бомба, приведена в дію терористом-смертником. За словами очевидець, він прибув до зали прильоту міжнародних рейсів під виглядом зустрічаючого. У момент вибуху на місці події було багато зустрічаючих та таксистів, говорять свідки трагедії.
Правила поведінки при захопленні в заручники: Не проявляти ніякої активності й зберігати спокій. Не вступати із загарбниками в суперечки, це некорисно. Вибрати із групи самого спокійного (старшого) і надати йому право ведення переговорів. Якщо Ви потрапили в заручники на борту літака, вертольота або в автобусі, де є стюардеса або старший групи, нехай веде переговори він(-а). Ще одне, якщо загарбники самі вибрали когось із Вас для переговорів, то немає необхідності їм суперечити, нехай ця людина, і спілкується з ними. У міру сил і можливостей спробуйте відгородити інших членів групи від спілкування між собою й із загарбниками. У жодному разі не обговорювати те, що відбувається із сусідами, особливо якщо Ви летите в літаку, тому що Ваш сусід може бути спостерігачем у групі терористів.
Всі свої прохання адресувати (передавати) тільки через старшого. Не поспішайте відмовляти проханням загарбників, але й виконувати всі прохання теж немає необхідності. Тільки все необхідно вирішувати спокійно й уповати на логіку. При веденні переговорів намагатися не дивитися в очі загарбникові, особливо якщо той нервує або показує свою браваду. Це може погіршити Ваше положення. Не залишати без догляду багаж (рюкзаки) спорядження. Якщо Вас просять відійти й надати комусь із загарбників можливість перевірити намет на наявність, наприклад, наркотиків або зброї, старший повинен зробити все можливе, щоб показати все самому, причому бажано, щоб він був не один. Якщо все-таки Ваші речі були зібрані (перекладені) не Вами, то після того як підуть загарбники, обов'язково перекладіть все у своєму рюкзаку заново - можна знайти зайві речі.
Схожі презентації
Категорії