X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Методичні аспекти організації статистичного дослідження

Завантажити презентацію

Методичні аспекти організації статистичного дослідження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Винахідництво, як різновид технічної творчості Підготувала Студентка 51-ППФ групи Коротка Оксана

Слайд 2

Поняття - творсість Творчість - процес людської діяльності, в результаті якого створюються якісно нові матеріальні і духовні цінності.  У вивченні творчості, творчого мислення ще залишається на сьогоднішній день багато загадок, що чекають свого вдумливого дослідника. Наприклад, винахідників і раціоналізаторів, вченому необхідно мати також і здібності до організаторської творчості для успішної організації проведення досліджень у своїй галузі.

Слайд 3

Винахідництво – одна з форм творчої діяльності людини та найвищий рівень технічної творчості. Кожна освічена людина має право на цю діяльність і інтелектуальну працю. Адже справжня мета освіти - розкрити свої можливості та пізнати себе.

Слайд 4

Винахідництво, як форма технічної творчості може включати в себе всі види інженерної творчості, проте, для вирішення винахідницьких задач необхідний системний підхід. Система - це сукупність елементів, пов'язаних технологічно, конструктивно, функціонально. Ефективне вирішення інженерної задачі можливе лише на основі всебічного, цілісного розгляду розроблюваної системи та її розвитку (зміни) у процесі взаємодії з навколишнім середовищем. Лише такий системний підхід здатний привести до справді творчим новаторським рішенням, аж до складних винаходів і наукових відкриттів.

Слайд 5

Такий підхід є передумовою винахідницької діяльності та ефективного проектування і конструювання, а також дозволяє відійти від застарілих традицій і шаблонів.

Слайд 6

Винахідництво протиставляється відкриттю і розглядається як результат розвиненої творчої активності особистості й продуктивності мислення.

Слайд 7

Традиційно використовуються наступні методи розвитку технічної творчості:

Слайд 8

Винахід – це конструювання об'єкта, кращого, ніж той, що аналізується. Аналіз об’єкта Винахід

Слайд 9

Винахід - новий, із суттєвими відмінностями, технічний розв'язок задачі у будь-якій галузі економіки, соціального розвитку, науки, культури, техніки, оборони, що має позитивний ефект. Наука евристика - розглядає механізми творчої діяльності людини, відкриває закономірності створення винаходів.

Слайд 10

В основі винаходу лежить технічна суперечність та її розв'язок.  Способи генерації творчих ідей: індивідуальне висунення ідей Методи творчого пошуку: Мозковий штурм Синектика (аналогія) Метод випадковостей Функціонально-вартісний аналіз

Слайд 11

Що саме є рушійною силою створення винаходів, діяльності винахідників? Бажання творити, винаходити щось нове; Свобода і спонтаність; Фіксування творчих ідей; Творчий задум;

Слайд 12

Творчість — діяльність людини, спрямована на створення якісно нових конструкцій і перетворюваннь Творчі відкриття винахідника чи науковця, створення архітектурних споруд чи художніх творів – це прояв творчості, і водночас – це проектування у певній галузі людської діяльності. 

Слайд 13

Феноменальні винаходи Телефон – (Александр Грэм Белл) Фотоапарат – (Эдвин Лэнд) Автомобіль – (Карл Бенц)

Слайд 14

Висновок Отже, можна підкреслити, що технічна творчість може стати потужною і корисною опорою для мислячих людей на шляху до успіхів у вирішенні винахідницьких завдань.

Слайд 15

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Психологія