Жінки мають право
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Жінки мають право Конончанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Томілєва Світлана Олександрівна вчитель математики
Мета: ознайомити учнів з правами жінок в Українській державі, вчити дітей практично використовувати теоретичні знання, звернути увагу на місце жінки у суспільстві в різні епохи, виховувати доброту, людяність, порядність.
Жінка завжди була охоронцем домашнього вогнища, матір’ю, уособлювала в собі ніжність, доброту; і, разом з тим, була наполегливою, принциповою та рішучою
Місце жінки в суспільстві в різні епохи В різні періоди існування людства роль жінки у суспільстві була неоднаковою. Жінки відігравали принципово різні ролі та посідали різні місця.
Матріархат Жінки посідали місце керівника роду, виконували провідну роль. збиральництво догляд за дітьми ведення домашнього господарства
Епоха Просвітництва – поширюються публічні виступи і вільні висловлювання своїх думок, в тому числі і жінками.
Роки революцій і війни Жінки не відстають від чоловіків у відстоюванні своїх прав активно брати участь в житті країни.
Багаточисленні війни і революція на перший план ставлять здатність жінок працювати на рівні з чоловіками.
Є багато прикладів, коли жінка ставала консолідуючим фактором у суспільстві, об’єднувала непоєднувані протиріччя, ставала справжнім лідером та досягала успіхів у обраній справі.
Історії відомі імена київської княгині Ольги – дружини князя Ігоря, мудрої державної діячки, керівника і воїна.
З історії боротьби жінок за свої права Феміністичний рух – жіночий рух за зрівняння жінок у правах з чоловіками. Виник у ХVІІІ столітті.
Міжнародна демократична федерація жінок – міжнародна демократична організація, що об'єднує жінок більшості країн світу незалежно від раси, національності, релігійних і політичних переконань для боротьби за мир, демократію і незалежність народів, за рівноправність жінок. Заснована у 1945 році у Парижі.
Міжнародні механізми захисту прав жінок створені при ООН Комітет з прав жінок. Комітет з ліквідації дискримінації стосовно жінок.
Міжнародно – правові документи, присвячені захисту прав жінок Конвенція про політичні права жінок, прийнята ГА ООН 1952 р., 1954 р.
2. «Декларація про захист жінок і дітей під час збройних конфліктів», 1974 р. 3. «Декларація про рівність жінок», прийнята в 1975 р. на Всесвітній Конференції жінок у Мехіко.
18 грудня 1979 року Асамблея ООН прийняла «Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації відносно жінок». В Україні вона отримала законність 3 вересня 1981 року.
Права сучасної жінки Закріплені Конституцією України, яка прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року
Стаття 51 Шлюб грунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен має рівні права і обов'язки в шлюбі.
1997 рік – Указом Президента України встановлено відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги І-ІІІ ступенів».
Схожі презентації
Категорії