X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Яку роль відіграє право в житті людини

Завантажити презентацію

Яку роль відіграє право в житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

1. Що таке правило? 2. Навіщо в житті потрібні правила? 3. Які правила найбільш важливі? Чому? А ви готові? (перевіряємо домашнє завдання)

Слайд 2

Тема: Яку роль відіграє право в житті людини

Слайд 3

Після цього уроку ви зможете - пояснювати поняття ” право ” та “ правова норма ”; - пояснювати, що таке галузь права,називати основні галузі та наводити приклади правових норм; - характеризувати правові відносини і наводити приклади правових ситуацій; -давати власну оцінку ролі права в житті людини.

Слайд 4

1.Що таке право і норма права 2.Що називають галуззю права 3.Які суспільні відносини називають правовими План уроку

Слайд 5

Право - це система загальнообов'язкових правил поведінки, що встановлює й охороняє держава для регулювання відносин в суспільстві. Норма права – це правило поведінки загального характеру, прийняте органом держави, яке має загальнообов'язкову силу й передбачає відповідальність перед державою у разі його порушення.

Слайд 6

НОРМА ПРАВА Встановлюється державою Охороняється від порушень засобами державного примусу Записана в законі чи іншому нормативному документі Є загальнообо- в'язковим правилом поведінки

Слайд 7

Правила, які регулюють відносини між людьми у певній сфері життя (у сім’ї, під час навчання, на роботі), називаються галузями права. В даний час в Україні існують такі галузі права: конституційне (державне) право; адміністративне право; фінансове право; земельне право; економічне (господарське) право; цивільне право; сімейне право; трудове право; екологічне право; аграрне право; цивільно-процесуальне право; житлове право; пенсійне право; кримінальне право; кримінально-процесуальне право; виправно-трудове (виконавче) право; міжнародне право.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Відносини між людьми, що регулюються цими нормами та законами, називаються правовідносинами. Юридичний факт права — це передбачені законом обставини, з настанням яких виникають, припиняються або змінюються правові відносини. Такі життєві обставини поділяють на дві групи — дії, що залежать від волі суб’єктів правовідносин, та події, що не залежать від їхньої волі (стихійні явища, народження та природна смерть людини, досягнення нею повноліття

Слайд 11

Слайд 12

Рефлексія 1. До яких норм належать такі ситуації: а) перехід вулиці у недозволеному місті; б) кожен громадяни повинен сплачувати податки; в) любити ближнього свого; г) поступатися дорослим місцем у транспорті; д) носити брудне взуття? 2. До яких галузей права належать такі правові норми: а) розірвання шлюбу; б) працевлаштування; в) порушення правил громадського порядку; г) вживання спиртних напоїв; д) невиконання батьками обов’язків щодо своїх дітей?

Слайд 13

Домашнє завдання 1.Опрацювати параграф 3; 2.Підібрати по 2–3 приклади правовідносин.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство