X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Судова реформа 1864

Завантажити презентацію

Судова реформа 1864

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Судова реформа 1864 В Росії реформа судової системи і судочинства. Сама послідовна з буржуазних реформ 60—70-х рр.

Слайд 2

Проводилася на основі судових статутів, прийнятих 20 листопада 1864: «Установа судових встановлень», статути кримінального і цивільного судочинства, статут про покарання, що накладаються світовими суддями. На околицях Росії статути вводилися із значними змінами; остаточно процес був завершений лише до 1896.

Слайд 3

В судових статутах відбитий ряд буржуазних принципів судоустрою і судочинства: * Відділення суду від адміністрації * Незамінність суддів і слідчих *Створення суду присяжних *Установа адвокатури * Проголошення гласності, усності і змагальності процесу *Вільна оцінка доказів; *Виборність деяких судових органів (світових судів). В той же час С. р. зберіг ряд елементів колишнього станового суду: участь в процесі станових представників, особлива підсудність справ вищих посадових осіб, збереження селянських, «інородчеських» і духовних судів і ін.

Слайд 4

Були створені дві системи судів — світові і загальні. Світові суди розглядали дрібні кримінальні і цивільні справи. Створювалися світові суди в містах і повітах. Як правило, кожен повіт складав світовий округ (всього було створено 108 округів), що розділявся на світові ділянки. Дільничні світові судді здійснювали правосуддя едінолічно. Вибиралися світові судді (дільничні і почесні) земськими зборами (у столицях — міськими думами) повітів і затверджувалися на посаді 1-м-коду департаментом Сенату. Апеляційною інстанцією для дільничних суддів був з'їзд світових суддів, що складався зі всіх світових суддів (у тому числі і почесних світових суддів) округу. Нагляд за органами світової юстиції здійснювали міністр юстиції, судові палати і касаційний департамент Сенату. У прибалтійських губерніях, на Північному Кавказі і в Закавказзі світові судді не обиралися, а призначалися міністром юстиції; у Польщі в сільській місцевості світових судів не було взагалі, в містах світові судді призначалися урядом.

Слайд 5

Система загальних судів включала окружні суди і судові палати (одна на декілька судових округів). Окружний суд розглядав кримінальні і цивільні справи, що перевищували підсудність світових суддів, проте з їх ведення були вилучені справи про злочини за посадою, досконалих особами, що мали чин вище за титульного радника. Поділа про злочини або провину, за які законом були покладені покарання, сполучені з позбавленням всіх прав стану або всіх особисто привласнених прав і переваг, слухалися за участю засідателів присяг . Апеляційною інстанцією для окружного суду була судова палата (апеляція з приводу вироку, винесеного судом присяжних, не допускалася). Верховним і касаційним судом, а також найвищим органом судового нагляду був Сенат де існували два касаційні департаменти — цивільний і кримінальний, Сенат міг також розглядати деякі справи по першій інстанції.

Слайд 6

При окружних судах і судових палатах полягали судові слідчі, судові пристави, прокуратура; крім того, при судових палатах — рада повірених присяг. Судові слідчі проводили попереднє слідство під наглядом прокуратури і підкорялися окружному суду і судовій палаті. Прокуратура полягала при загальних судах і при Сенаті (при окружному суді — прокурор окружного суду і декілька товаришів прокурора, при судовій палаті — прокурор судової палати і його товариші, при касаційних департаментах Сенату — обер-прокурор і його товариші). Вище спостереження за прокуратурою здійснював генерал.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Підготувала: учениця 9-Г класу Тітор Діана

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство