Реформація в Німеччині
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Реформація — слово, що перекладається з латинської як перебудова, стало символом цілої епохи в історії країн Європи. Це була доба, коли розгорнувся рух за переосмислення ролі католицької церкви у суспільстві. Події, які спричинили розкол Європи на два великі табори — католиків і прихильників Реформації, — розпочалися на початку XVI ст. у Німеччині.
Передумови Реформації. Німецький гуманізм Критика католицької церкви була пов'язана з поширенням у Німеччині ідеалів гуманізму. визнання цінності людини як особистості, її права на вільний розвиток і виявлення своїх здібностей. Еразм Роттердамський сатира “Похвала глупоті”. Ульріх фон Гуттен був одним з авторів “Листів темних людей”
Мартін Лютер і початок Реформації Папа Римський Лев Х благословив продаж індульгенції щоб здобути кошти для будівництва Собору Святого Павла
В Німеччину прибуває монах Тесель Він ходить по вулицях і співає пісню “Як тільки монетка падає в ящик так одразу душа випригує з пекла” 31 жовтня 1517 р. Лютер вивісив на дверях церкви у Віттенберзі свої “95 тез” проти зловживань продажем індульгенцій. У тезах Лютера в загальних рисах визначилися основи нового вчення. Чільне місце в ньому належало трьом положенням: 1.Людина спасається лише своєю вірою. 2.Спасіння отримується лише Божою милістю і не залежить від будь-яких “заслуг” людини, бо не люди, а лише Бог знає справжню вартість “добрих справ”. 3. Єдиним авторитетом у справах віри є Святе Письмо, Слово Боже.
Народна Реформація. Томаса Мюнцера У містах Німеччини з'явилися проповідники, які закликали людей жити так, як написано в Євангелії: “І всі віруючі були разом, і мали все спільне: і продавали свої володіння та будь-яку власність, і роздавали всім, за їхніми потребами”. Прихильників цих ідеалів майнової та соціальної рівності називали анабаптистами (перехрещенцями). Одним із найвідоміших проповідників ідеалів анабаптистів Томас Мюнцер (бл. 1490—1525). Він закликав народ підняти меч проти панів і встановити силою на землі Царство Боже. Ідеї Мюнцера та анабаптистів у Німеччині підтримала більшість найбідніших верств населення. Селянська війна 1524-1526 скінчилася поразкою.
Схожі презентації
Категорії