X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сімейне право. Варіант 1

Завантажити презентацію

Сімейне право. Варіант 1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сімейне право

Слайд 2

Мета: Закріпити знання про сімейне право та дати загальну характеристику йому; розглянути поняття “шлюб”: укладання, припинення, розірвання; ознайомитись з правами, обов'язками батьків та дітей; спробувати попрацювати з юридичними документами; виховувати в собі повагу до інституту шлюбу, сімейних цінностей та розуміння того що: “… там де розірвання шлюбу, завжди страждають діти…”.

Слайд 3

План 1. Основи Сімейного права. 2. Умови і порядок укладання та припинення шлюбу. 3. Права та обов'язки батьків, дітей.

Слайд 4

1. Основи Сімейного права Набув чинності 1 січня 2003 р. Галузь права, норми якої регулюють сімейні особисті немайнові й майнові відносини, що випливають із шлюбу, належність їх до сім`ї, спорідненість, називають сімейним правом.

Слайд 5

Чоловіки? Жінки? Умовами укладання осіб, які одружуються ми на день реєстрації шлюбу є взаємна згода а також досягнення ни- шлюбного віку. 2. Умови і порядок укладання та припинення шлюбу.

Слайд 6

З дозволу суду! 14 р.

Слайд 7

Шлюб має бути зареєстрований у …?

Слайд 8

ЗАЯВА Подружжя (не мають дітей до 16 р.)

Слайд 9

Недійсність шлюбу

Слайд 10

Майно подружжя

Слайд 11

Стаття 55. Обов'язок подружжя турбуватися про сім'ю: 1. Дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. 2. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька. 3. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній. 4. Дружина та чоловік зобов'язані спільно дбати про матеріальне забезпечення сім'ї.

Слайд 12

Права та обов'язки подружжя: Дружина і чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою й іншими членами сім’ї на почуттях взаємної любов, поваги, дружби, взаємодопомoги. 3. Права та обов'язки права батьків, дітей.

Слайд 13

Стаття 156. Права та обов'язки неповнолітніх батьків. 1. Неповнолітні батьки мають такі ж права та обов'язки щодо дитини, як і повнолітні батьки, і можуть їх здійснювати самостійно. 2. Неповнолітні батьки, які досягли чотирнадцяти років, мають право на звернення до суду за захистом прав та інтересів своєї дитини. 3. Неповнолітні батьки у суді мають право на безоплатну правову допомогу. Стаття 172. Обов'язок дитини, повнолітніх дочки та сина піклуватися про батьків. 1. Дитина, повнолітні дочка, син зобов'язані піклуватися про батьків, проявляти про них турботу та надавати їм допомогу. 2. Повнолітні дочка, син мають право звернутися за захистом прав та інтересів непрацездатних, немічних батьків як їх законні представники, без спеціальних на те повноважень. 3. Якщо повнолітні дочка, син не піклуються про своїх непрацездатних, немічних батьків, з них можуть бути за рішенням суду стягнуті кошти на покриття витрат, пов'язаних із наданням такого піклування.

Слайд 14

Припинення шлюбу. Позовна заява до суду. Робота з юридичними документами!

Слайд 15

З етичних міркувань ми змінюємо ініціали та адреси позивачів та відповідачів по справах! На дошці висвітлятця три юридичних докумен-ти, Ваше завдання виправити помилки у Ваших позовних заяв та надати грамотну юридичну допомогу! І. Розірвання шлюбу; ІІ. Стягнення аліментів; ІІІ. Про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її виховання. ІV. Дозвіл на шлюб. Індивідуальна робота!

Слайд 16

Позбавлення батьківських прав. Мати,батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав щодо всіх своїх дітей або когось з них. Позбавлені батьківських прав мати, батько мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

Слайд 17

Закріплення набутих знань. 1. Який кодекс законів України регулює сімейне відносини? а) КзпП; б) ККУ; в) Сімейний кодекс; г) ЦПК.

Слайд 18

2.Шлюбний вік жінки,чоловіка неповнолітньої особи становить: а) 18; 1. жінка б) 14; 2. чолвік в) 17; 3. неповно- літня особа

Слайд 19

За яких обставин,та за рішенням якої інстанції неповнолітня особа може вступити в шлюб?

Слайд 20

Що таке шлюбний договір, що він регулює та в якій формі укладається?

Слайд 21

Запвнюємо абицю! Недійсність шлюбу

Слайд 22

Права та обов'язки подружжя. Заповніть таблицю! Права Обов'язки 1.? 1.? 2.? 2. ? 3.? 3. ? 4.? 4. ? 5.? 5. ?

Слайд 23

Які причини відображені,що є основою позбавлення батьківських прав?

Слайд 24

Підсумок: Життя кожної людини починається із сім`ї! ст. 75 1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного… Обов`язок піклуватися про своїх неповно-літніх дітей, надавати їм матеріальну до-помогу не знімається з батьків у разі розлу-чення!

Слайд 25

Оголошення д/з. Опрацювати $ 25 ст. 185-190; Опрацювати копспект; Дати відповіді усно на запитання ст.194 (1-8).

Слайд 26

Презентацію уроку “Сімейне право ” виконала учениця групи №25 за спеціальністю: кухар,офіціант Єфремова Олеся. Під керівництвом викладача суспільних дисциплін Шкіри Наталії Зіновіївни Калуш/2011р.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство