X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЩО ТАКЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Завантажити презентацію

ЩО ТАКЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЩО ТАКЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ ЩО ЗАКОН НАЗИВАЄ ПРАВОПОРУШЕННЯМ? КОЛИ НАСТАЄ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ?

Слайд 2

Після цього уроку ви зможете: пояснювати, що таке правопорушення та юридична відповідальність; розрізняти види правопорушень ї види юридичної відповідальності, що настає, та наводити приклади; обговорювати, за яких умов накладається юридична відповідальність. Начальные сведенияо курсе, а также книги (пособия) и материалы, необходимые для занятия/проекта.

Слайд 3

Чи завжди люди діють відповідно до вимог закону? Пригадайте вчорашній день: чи стикалися ви протягом дня з фактами порушення певних норм права? Яких саме?

Слайд 4

Визначимо ознаки правопорушення Поведінку, що відповідає нормам права, називають правомірною, а коли людина порушує існуючі правові норми, — протиправною. Протиправна поведінка може бути визнана правопорушенням і призвести до відповідальності. Як визначити, чи є певна дія або навіть бездіяльність (утримання від певних дій) правопорушенням?

Слайд 5

Протиправна поведінка Правопорушення — протиправна поведінка, себто така, що суперечить нормам права, порушує певні правові вимоги

Слайд 6

У рейсовому автобусі, що прямував до селища Березівка, кондуктор-контролер Петро став свідком двох гострих ситуацій : Підліток не поступився місцем в автобусі бабусі, яка стояла поруч. Це викликало осуд пасажирів, в автобусі зчинився галас. Пасажири заспокоїлися тільки тоді, коли хлопець підвівся. Одна з пасажирок відмовилася сплатити за проїзд, заявивши Петру, що в неї в автобусі витягли з кишені гаманця. Подумайте: — Чи містять ці ситуації протиправну поведінку? Яку саме? Чому ви так уважаєте?

Слайд 7

Інша ознака правопорушення — це шкода, яку воно завдає Шкода ця може бути: фізична — здоров'ю людини; матеріальна — пошкодження чи знищення майна (скло, меблі, автомобіль тощо) моральна (заподіяння образи, поширення пліток). Шкоди може бути завдано як окремим людям, так і організаціям, державі, суспільству. Отже, правопорушення — це шкідлива поведінка.

Слайд 8

Обов'язковою ознакою правопорушення буде вина того, хто його вчинив Вина порушника може бути різною. В одному випадку він свідомий свого порушення, наприклад, група підлітків напала на перехожого, дівчина перейшла вулицю на червоне світло. А от водій, який випадково збив пішохода на слизькій дорозі, навряд чи бажав людині зла — він скоїв правопорушення з необережності, але відповідати за це доведеться. Так само відповідатиме школяр, який з необережності розбив шибку, граючись у футбол. Правопорушення є винною поведінкою.

Слайд 9

Правопорушник повинен нести відповідальність наслідком правопорушення обов'язково буде відповідальність особи за законом — юридична відповідальність. Отже, правопорушення — це винна, протиправна, шкідлива поведінка особи, що спричинює юридичну відповідальність

Слайд 10

Мовою документів Стаття 57 Конституції України Кожному гарантується право знати свої права й обов'язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права й обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є не чинними. Стаття 68 Конституції України Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Слайд 11

Види юридичної відповідальності Дисциплінарна Адміністративна Цивільна Кримінальна Оголошення догани Звільнення з роботи Штраф, відшкодування шкоди, офіційне попередження, конфіскація, позбавлення спеціального права, виправні роботи, арешт Відшкодування збитків Штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк працівник може притягатися з моменту, коли він за віком досяг трудової праводієздатності й уклав трудовий договір з роботодавцем (тобто з 14 років, якщо працює) настає з 16 років, на батьків порушника у віці від 14 до 16 років, (або тих, хто їх заступає) може бути накладений штраф. до 15 років шкоду компенсуватимуть батьки, з досягненням 15-річного віку, якщо це можливо, збитки відшкодовуються самостійно підлягають особи з 16 років, а за деякі злочини — з 14 років План расписания для дополнительных сроков/целей.

Слайд 12

Які правопорушення скоїли ці люди ? Який вид відповідальності передбачений за ці дії ? Чи будуть вони притягнуті до відповідальності ? Марійка, 3 роки, повертаючись із татом з парку, вибігла на проїзну частину вулиці, що спричинило аварію та серйозне пошкодження автомобіля. Віктор, 15 років, катаючись на велосипеді, збив перехожого з дорогим магнітофоном у руках. Магнітофон розбився. Катерина, 17 років, поцупила з вітрини магазину красиві дорогі окуляри. Валентина, 18 років, яка працює на пошті, запізнилася на роботу. Мар'ян, 1 1 років, штовхнув однокласника, той упав і отримав струс мозку. Людмила, 15 років, назбирала в лісі конвалій, що за несені до Червоної книги України, і торгувала ними. Три хлопці — 14,15 і 16 років — увечері зупинили перехожого і відібрали в нього гаманець. Введение

Слайд 13

Цели и результаты Цели Цель курса 1 Цель курса 2 Цель курса 3 Результаты Ожидаемые результаты Выработанные навыки Навык 1 Навык 2 Цели обучения и ожидаемые умения и навыки, вырабатываемые в ходе обучения.

Слайд 14

Терминология Термин 1 Определение А Определение Б Термин 2 Определение Термин 3 Определение Перечень используемых терминов.

Слайд 15

Слайд "Методика/лекция" Добавьте описание методики проведения занятия. Этап 1 Этап 2 Методика проведения и этапы или слайд лекции с аудиовизуальным сопровождением.

Слайд 16

Графики/диаграммы 1 Пример графика/диаграммы

Слайд 17

Графики/диаграммы 2 Пример графика/диаграммы

Слайд 18

Заключение Введите заключение в это поле. Заключение по курсу, лекции и др.

Слайд 19

Вопросы/обсуждение Вопрос 1 Обсуждение Обсуждение Вопрос 2 Обсуждение Вопрос 3 Обсуждение Возможность задать вопросыи организовать обсуждение.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство