ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН Вчитель: Хіміч Іванна Іванівна УРОК У 4 КЛАСІ з громадянської освіти
2. Малим Державним Гербом України є ... а) блакитний тризуб на золотому фоні; б) золотий тризуб на блакитному фоні; в) жовто-блакитний тризуб.
4 Державним Гімном України є пісня ... а) "Ой у лузі червона калина..."; б) "Ще не вмерла Україна..."; в) "Разом нас багато, нас не подолати".
5. Найвизначнішим символом України з-посеред природних об'єктів є ... а) ріка Дніпро; б) гора Говерла; в) острів Хортиця.
6. Які споруди є символами України? а) Києво-Печерська лавра. б) Софійський собор. в) Ейфелева вежа.
« І тобі рости й не в'януть зроду, Квітувать в поемах і віршах, Бо в тобі — великого народу Ніжна і замріяна душа" — так писав В. Симоненко про ... а) Україну; б) квіти; в) українську мову.
Гра «Мікрофон» Ми щодня і щохвилини Слово в'яжемо до слова, Мов чудесні намистини — Так виходить наша мова. Мова! А що таке мова? Зараз ми з вами будемо репортерами. Наше завдання, розповісти все, що ви знаєте про мову.
- Це основний закон України. Основні права та обов'язки громадян. Конституція — Слово "конституція" походить із латинської мови, якою говорили ще в Стародавньому Римі. А означає воно "устрій, установлення", тобто будь-яка конституція визначає, якій бути державі, де ми живемо, а також — наші права та обов'язки. А вони є в усіх і в кожного. Сьогодні ми ознайомимося з основними правами і обов'язками громадян України, навчимося поважати ці права і виконувати обов'язки.
Дитя моє, права дитини ти мусиш вивчити сумлінно. Це так потрібно, так важливо, напевно знати в наші дні: коли з тобою справедливо вчиняють, а коли і ні. Тож прочитай, завчи напам'ять, порадь і друзям прочитать. Хай прочитають тато й мама — закони всім потрібно знать! Ірина Жиленко Ми з вами живемо у правовій державі. А були часи, коли люди жили в рабстві, були кріпаками. Людину можна було продати чи купити, розлучити дитину з батьками, чоловіка з дружиною. Довгий шлях проходило людство, поступово відвойовуючи права людини.
Права – це певні можливості, які потрібні Дітям до 18 років, для того, щоб жити і дорослішати.
Декларація це документ, у якому викладено важливі правила, обов'язки для всіх людей. Аж у 1924 р. у м. Женеві було прийнято Декларацію прав дитини. У 1959 р. Декларація прав дитини була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН. Ще раніше, у 1948 р., щоб запобігти третій світовій війні, була прийнята Декларація прав людини. У 1989 р. Генеральна Асамблея ООН схвалила Конвенцію про права дитини. 27 лютого 1991 р. Україна приєдналася до цієї Конвенції. У квітні 2001 р. Верховна Рада України прийняла Закон України про охорону дитинства. 28 червня 1996 р. була прийнята Конституція України на п'ятій сесії Верховної Ради, яка засідала всю ніч! Конституція України—Основний Закон нашої держави. — Що визначає Конституція? Конституція визначає, якій бути державі, де ми живем, а також—наші права та обов'язки.
В нас людина кожна знає, Чим займатись вона має. Гарантує нам це право Головний закон держави. Він дає дорослим й дітям Вільно і щасливо жити. Всі його повинні знати І вивчати, й шанувати. Звуть закон цей в Україні – Конституція країни. А. Сокол
Стаття 27. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави – захищати життя людини. Кожна людина має право на життя.
Всі діти є рівними у своїх правах Стаття 52 Всі діти, не залежно від походження, кольору шкіри, національності, мови, є рівні у своїх правах
Всі мають право на відпочинок Стаття 45 Кожен, має право на відпочинок, дозвілля та учать у культурному та творчому житті.
Всі мають право на освіту Стаття 53 Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно – технічної та вищої освіти.
Кожен має право на охорону здоров'я Стаття 49 Кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування за найвищими стандартами, які реально може забезпечити держава. Жодна людина не може бути позбавлена доступу до ефективної охорони здоров`я.
Стаття 24 Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання Всі мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Кожен має право на житло Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Стаття 47
Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання Стаття 35 У кожного народу є своя мова, свої традиції, релігія обряди. Всі мають право користуватися своєю національною культурою, рідною мовою та сповідувати свою релігію.
Кожен має право на працю Стаття 43 Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється.
Робота з підручником — Прочитайте вголос. Порівняйте вислови дівчинки із правами, записаними в Конституції України. Якими правами ви постійно користуєтесь? Поясніть.
Обов’язок — це те, що ви повинні робити, щоб бути корисними собі та оточуючим. Обов’язки 1. Старанно вчитися. 2. Берегти природу, пам'ятки культури. З. Берегти шкільне майно. 4. Дотримуватися моральних норм поведінки. 5. Дотримуватись правил особистої гiгiєни. 6. Дотримуватися правил дорожнього руху.
Колективна робота «Які права порушено» — Прочитайте вголос. Порівняйте вислови дівчинки із правами, записаними в Конституції України. Якими правами ви постійно користуєтесь? Поясніть.
Кросворд «Віночок» — Чи сподобався наш віночок? Якщо ми будемо добрими громадянами своєї держави, то життя наше буде таке барвисте, як цей віночок.
Спитай у тата чи у мами, які професії у них. Професій в світі є чимало, сповна їх вистачить на всіх. Та є одна поміж професій, якої вчаться всі в житті, яка для кожного найперша, якої вчитимешся ти. Учитель, лікар чи геолог, письменник, слюсар чи шахтар — всі називають головною одну професію: школяр! Бо всім відомо, що без школи, без знань, що мусиш там набуть, не станеш у житті ніколи тим, ким з дитинства мрієш буть! Про які права людини йдеться у вірші? (Право на працю, на освіту.) Коли ви і ваші батьки користуєтесь правом на відпочинок?
Домашнє завдання Виконати завдання в зошиті (с. 18, завд. 3). Опрацювати статтю в підручнику (с. 59). — Прочитайте вголос. Порівняйте вислови дівчинки із правами, записаними в Конституції України. Якими правами ви постійно користуєтесь? Поясніть.
Схожі презентації
Категорії