X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році.Права та обов’язки осіб, які проходять зовнішнє оцінювання

Завантажити презентацію

Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році.Права та обов’язки осіб, які проходять зовнішнє оцінювання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Слайд 2

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ В 2012 РОЦІ. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ОСІБ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ ЗОВНІШНЄ ОЦІНЮВАННЯ

Слайд 3

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Слайд 4

Зовнішнє оцінювання здійснюється на основі технологій педагогічного тестування. Головна мета проведення зовнішнього оцінювання – об’єктивне та неупереджене оцінювання рівня навчальних досягнень осіб, які здобули повну загальну середню освіту і виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів України. Усім абітурієнтам створюються рівні умови для роботи над тестом шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання. Процедури проведення зовнішнього оцінювання регламентуються технологічними картами, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти.

Слайд 5

Для проведення зовнішнього оцінювання з усіх предметів використовуються тести, що розробляються Українським центром оцінювання якості освіти. Тести для проведення зовнішнього оцінювання укладаються Українським центром оцінювання якості освіти державною мовою (крім тестів з російської та іноземних мов).

Слайд 6

Абітурієнту за його замовленням, зазначеним у заяві-реєстраційній картці, разом із тестовим зошитом, укладеним українською мовою, надається зошит, перекладений однією з мов: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською (крім тесту з української мови і літератури, російської та іноземних мов). Укладання тестів, виготовлення макетів і друк тестових зошитів здійснюються в умовах суворої конфіденційності. Розголошення в будь-якій формі конфіденційної інформації про зміст тестових завдань до завершення їх виконання абітурієнтами заборонено. Організацію доставки тестових матеріалів до місць проведення зовнішнього оцінювання, їх охорону забезпечують Український та регіональні центри оцінювання якості освіти, у тому числі шляхом укладення договорів зі спеціалізованими організаціями.

Слайд 7

Зовнішнє оцінювання проводиться в пунктах тестування – навчальних закладах, що добираються з числа загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладів. Умови формування мережі пунктів тестування визначаються Українським центром оцінювання якості освіти за погодженням з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України не пізніше ніж за три місяці до дати проведення першого тестування. Український центр оцінювання якості освіти не пізніше ніж за три тижні до дати проведення першого тестування інформує абітурієнтів про місце та час проходження зовнішнього оцінювання. Інформування здійснюється у формі запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, що розсилаються абітурієнтам поштовими відправленнями за місцем їхнього постійного проживання, указаним під час реєстрації. Ця інформація також подається на інформаційних сторінках абітурієнтів, розміщених на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Слайд 8

Абітурієнти для проходження зовнішнього оцінювання розподіляються регіональними центрами між пунктами тестування відповідно до місць їх проживання, указаних ними під час реєстрації. Розподіл абітурієнтів між сесіями тестування, аудиторіями в пунктах тестування здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти. Для осіб, які за висновками закладів охорони здоров’я мають обмежені можливості пересування, створюються відповідні умови для проходження зовнішнього оцінювання в аудиторіях, що розташовані на нижніх поверхах пунктів тестування. Особи, які мають вади слуху, можуть проходити зовнішнє оцінювання в аудиторіях, в яких здійснюється сурдопереклад. Такі аудиторії створюються в одному з пунктів тестування, що розташований, як правило, в обласному центрі.

Слайд 9

Під час проведення зовнішнього оцінювання в пункті тестування мають право перебувати абітурієнти та особи, залучені до проведення зовнішнього оцінювання. Абітурієнт допускається до пункту тестування за наявності: запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні; Сертифіката; паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті. У разі пред’явлення копій Сертифіката, паспорта або іншого документа абітурієнт до пункту тестування не допускається.

Слайд 10

Встановлення особи, яка допускається в пункт тестування для проходження зовнішнього оцінювання, здійснюється персоналом пункту тестування. Перевірка особи, залученої до проведення зовнішнього оцінювання, здійснюється відповідальним за пункт тестування та уповноваженою особою Українського центру оцінювання якості освіти на підставі документа, що засвідчує особу, а також списків, наданих відповідним регіональним центром оцінювання якості освіти. Доступ осіб до пункту тестування після початку тестування забороняється, крім працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, інших осіб, які уповноважені на здійснення державного контролю за проведенням зовнішнього оцінювання.

Слайд 11

У пунктах тестування абітурієнти об’єднуються в аудиторні групи чисельністю до 15 осіб. Формування персонального складу груп і закріплення абітурієнтів за робочими місцями в аудиторіях здійснює Український центр оцінювання якості освіти. Ця інформація вивішується у відповідному пункті тестування, у місцях, зручних для вільного огляду, не раніше ніж за дві години до початку зовнішнього оцінювання.

Слайд 12

Кожен абітурієнт забезпечується зошитом із тестовими завданнями та бланками відповідей типу А (використовується в усіх тестах) і типу Б (використовується у тестах з української мови і літератури, російської та іноземних мов). Бланки відповідей абітурієнта кодуються в його присутності спеціальними наліпками зі штрих-кодами та не повинні містити будь-яких інших ознак персоналізації. Після завершення зовнішнього оцінювання в пункті тестування та повернення бланків відповідей персоналу абітурієнт може отримати зошит із тестовими завданнями для використання у власних цілях.

Слайд 13

З метою контролю за дотриманням умов проведення зовнішнього оцінювання Українським та регіональними центрами оцінювання якості освіти можуть прийматися рішення про використання в пунктах тестування сертифікованих у встановленому порядку технічних засобів (засоби відеоспостереження, метал-детектори тощо).  

Слайд 14

2. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ АБІТУРІЄНТА ПІД ЧАС ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Слайд 15

У зовнішньому оцінюванні може взяти участь особа, яка має повну загальну середню освіту або є учнем (студентом) випускного класу (курсу) навчального закладу системи загальної середньої освіти та зареєструвалася в установленому порядку.

Слайд 16

Особа, яка зареєструвалася для проходження зовнішнього оцінювання (далі – абітурієнт), має право на: складання тестів не більше як із чотирьох предметів, зазначених у наказах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України: українська мова і література, історія України, всесвітня історії, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська; отримання консультацій щодо процедури проведення зовнішнього оцінювання до початку роботи абітурієнтом над тестом; виконання тестів, що відповідають вимогам програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України; отримання та використання в процесі проходження зовнішнього оцінювання тестів, перекладених мовою, якою здійснювалося навчання в загальноосвітньому навчальному закладі: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською; ознайомлення із правами та обов’язками абітурієнта;

Слайд 17

ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання; безпечні умови під час складання тестів; доступ до інформації про: мету та програми зовнішнього оцінювання; форми тестових завдань; порядок проходження зовнішнього оцінювання; час та місце проведення зовнішнього оцінювання; використання в пунктах тестування технічних засобів (засоби відеоспостереження, метал-детектори тощо); порядок визначення результатів зовнішнього оцінювання; спосіб і час оголошення результатів зовнішнього оцінювання; апеляції щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання та щодо результатів зовнішнього оцінювання. Абітурієнт, персональні дані якого обробляються в процесі зовнішнього оцінювання, користується правами, визначеними статтею 8 Закону України «Про захист персональних даних».

Слайд 18

Абітурієнт зобов’язаний: ознайомитися з інформацією про порядок проходження зовнішнього оцінювання; ввічливо ставитися до осіб, які організовують, проводять чи беруть участь у зовнішньому оцінюванні; своєчасно прибути до визначеного Українським центром оцінювання якості освіти пункту тестування з необхідними для проходження зовнішнього оцінювання документами, зазначеними в пункті 6.14 розділу VI цього Порядку; виконувати вказівки та вимоги фахівців, які організовують та проводять зовнішнє оцінювання, щодо процедури тестування; після закінчення роботи над тестом повернути бланки відповідей особам, які проводять тестування, переконатися, що їх покладено до спеціального пакета, засвідчити цей факт підписом в аудиторному протоколі проведення зовнішнього незалежного оцінювання; до виходу з пункту тестування надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Сертифікат) для проставлення відмітки про складання тесту з відповідного предмета; не псувати майно навчального закладу та майно осіб, які перебувають у пункті тестування;

Слайд 19

не проносити до пункту тестування небезпечні предмети та речовини, що можуть створити загрозу життю та здоров’ю учасників зовнішнього оцінювання, перешкоджати процесу проведення зовнішнього оцінювання; не користуватися в пункті тестування будь-якими засобами зв’язку, пристроями зчитування (фіксації), збереження та відтворення інформації; протягом часу, відведеного для складання тесту: не заважати іншим абітурієнтам працювати над тестом, а також особам, які проводять зовнішнє оцінювання, виконувати покладені на них обов’язки; не спілкуватися з іншими абітурієнтами, не передавати їм будь-які предмети та матеріали; не мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування. У разі порушення вимог, передбачених підпунктами цього розділу, абітурієнт позбавляється права на продовження роботи над тестом і на вимогу осіб, які організовують та проводять тестування, повинен здати бланки відповідей і залишити аудиторію, в якій проводиться тестування.

Слайд 20

3. Визначення результатів зовнішнього оцінювання

Слайд 21

Результатом зовнішнього оцінювання абітурієнта є кількісна оцінка рівня його навчальних досягнень з певного предмета у вигляді числа з інтервалу від 100 до 200 із кроком у 0,5 (оцінка за шкалою 100–200 балів). Оцінюються лише відповіді абітурієнтів, зазначені ними на знеособлених бланках відповідей. Визначення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється поетапно: визначення тестового бала кожного з абітурієнтів за наслідками виконання тесту; конвертація (шкалювання) тестових балів у оцінки за шкалою 100–200 балів; персоналізація результатів зовнішнього оцінювання.

Слайд 22

Тестовий бал – це арифметична сума балів, отриманих абітурієнтом за виконання кожного завдання тесту. Тестовий бал абітурієнта визначається за підсумками комплексної автоматизованої обробки бланка відповідей типу А та перевірки екзаменаторами відповідей, зазначених у бланку типу Б. У процесі комплексної автоматизованої обробки бланків відповідей типу А здійснюється зіставлення відповідей, зазначених абітурієнтом, із відповідями, ухваленими відповідною предметною фаховою комісією при Українському центрі оцінювання якості освіти.

Слайд 23

Відповіді до тестових завдань ухвалюються відповідною предметною фаховою комісією у день проведення тестування, але не раніше часу, відведеного на виконання тесту. Відповіді розміщуються на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти наступного дня після проведення зовнішнього оцінювання з певного предмета. Кількість балів за надані абітурієнтом відповіді на тестові завдання визначається на основі Схем підрахунку тестових балів за виконання завдань різних форм, Критеріїв оцінювання розгорнутих відповідей, затверджених директором Українського центру оцінювання якості освіти.

Слайд 24

Конвертація тестових балів здійснюється методом еквіпроцентильної нормалізації, що застосовується до всієї сукупності тестових балів абітурієнтів, які брали участь у відповідному тестуванні (сесії тестування). Оцінка за шкалою 100–200 балів є рейтинговою, що вказує на місце результату абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів з певного предмета тестування. Український центр оцінювання якості освіти, оголошуючи результати зовнішнього оцінювання, розміщує на офіційному веб-сайті таблиці відповідності кількості тестових балів оцінці за шкалою 100–200 балів з певного предмета. Персоніфікація результатів зовнішнього оцінювання проводиться Українським центром оцінювання якості освіти після завершення обробки та оцінювання робіт усіх абітурієнтів, які проходили тестування з відповідного предмета. Результати зовнішнього оцінювання вносяться Українським центром оцінювання якості освіти до бази даних абітурієнтів.

Слайд 25

Головним документом, що підтверджує результати зовнішнього оцінювання, є відомість результатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі – Відомість). Відомість укладається з кожного предмета тестування у вигляді персоніфікованого реєстру результатів абітурієнтів в алфавітному порядку та затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти. У разі зміни результатів зовнішнього оцінювання за рішенням апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти або регламентної комісії регіонального центру оцінювання якості освіти формується Відомість змін результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що затверджується директором Українського центру оцінювання якості освіти.

Слайд 26

Результати зовнішнього оцінювання абітурієнта з певного предмета можуть бути анульовані рішенням Українського центру оцінювання якості освіти, у тому числі за пропозиціями регламентних комісій регіональних центрів оцінювання якості освіти, у випадках: виявлення в період часу, відведеного на виконання тесту, в абітурієнта або на його робочому місці будь-яких технічних засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження, відтворення інформації, друкованих або рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування; неправильного або неповного оформлення бланків відповідей, що у процесі автоматизованої обробки унеможливлює встановлення номера зошита, із яким працював абітурієнт; виконання тесту не на робочому місці, визначеному Українським центром оцінювання якості освіти; виконання тесту іншою особою; спілкування в процесі роботи над тестом з іншими абітурієнтами; списування відповідей на тестові завдання в іншого абітурієнта; пошкодження абітурієнтом бланків відповідей, що унеможливлює їх автоматизовану обробку; персоналізації роботи абітурієнтом; неповернення бланків відповідей особам, які проводять тестування, після завершення часу, відведеного для виконання тесту.

Слайд 27

Рішення про анулювання результатів приймається на підставі записів, зроблених в аудиторному протоколі проведення зовнішнього незалежного оцінювання, актів про порушення процедури проходження зовнішнього оцінювання, карт спостереження за процедурами проведення зовнішнього оцінювання, інших документів, у яких відображено перебіг проведення зовнішнього оцінювання. Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках абітурієнтів, що розміщені на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Слайд 28

Сертифікат – це документ, що засвідчує факт проходження особою зовнішнього оцінювання. Результати зовнішнього оцінювання з усіх предметів, з яких абітурієнт проходив тестування, зазначаються в інформаційній картці, яка є додатком до Сертифіката. Сертифікат та інформаційна картка оформляються відповідно до Технічного опису сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційної картки до сертифіката, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.11.2011 № 1254.

Слайд 29

Сертифікат надсилається особі поштою після її реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні. Відмітки про проходження зовнішнього оцінювання вносяться до Сертифіката уповноваженою особою Українського центру оцінювання якості освіти до виходу абітурієнта з пункту тестування. Інформаційну картку до сертифіката абітурієнт роздруковує самостійно з інформаційної сторінки, розміщеної на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, після офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів. У разі втрати або пошкодження Сертифіката абітурієнт може звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти з письмовою заявою про виготовлення дубліката Сертифіката. Виготовлення дубліката Сертифіката здійснюється за рахунок коштів фізичної особи, яка його замовляє.

Слайд 30

Український центр оцінювання якості освіти може надавати доступ до інформації про результати зовнішнього оцінювання абітурієнтів у випадках, передбачених чинним законодавством України. Інформацією про результати зовнішнього оцінювання абітурієнта є: прізвище, ім’я, по батькові абітурієнта; номер Сертифіката та рin-код, указаний у ньому; перелік предметів зовнішнього оцінювання, результати оцінювання.

Слайд 31

 4. АПЕЛЯЦІЯ

Слайд 32

У процесі зовнішнього оцінювання предметом апеляційного оскарження є: недоліки, що були допущені під час реєстрації особи для проходження зовнішнього оцінювання; порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання в пункті тестування; результати зовнішнього оцінювання. До порушень процедури проведення зовнішнього оцінювання в пункті тестування належать: Технологічні порушення: неправильний відлік часу, відведеного на виконання тесту; відсутність або пошкодження тестових матеріалів; дії або бездіяльність персоналу пункту тестування, що негативно вплинули на якість виконання роботи абітурієнтом. Природні, техногенні катастрофи, що зашкодили проведенню зовнішнього оцінювання.

Слайд 33

Розгляд апеляційних заяв щодо недоліків реєстрації особи для проходження зовнішнього оцінювання та щодо порушень процедури проведення зовнішнього оцінювання в пунктах тестування здійснюють регламентні комісії при регіональних центрах оцінювання якості освіти (далі – регламентні комісії). Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання здійснює апеляційна комісія Українського центру оцінювання якості освіти (далі – апеляційна комісія). Апеляційна заява щодо недоліків, які були допущені під час реєстрації особи, подається в письмовій формі особою, яка реєструвалася для проходження зовнішнього оцінювання, до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти протягом трьох тижнів з дати прийняття рішення щодо її реєстрації. Розгляд такої заяви здійснюється протягом трьох робочих днів з дати її надходження.

Слайд 34

Подання та розгляд апеляційних заяв щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання Апеляційна заява щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, яке, на думку абітурієнта, негативно вплинуло на результати його роботи (далі – апеляційна заява щодо порушення процедури), подається в письмовій формі до регламентної комісії відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти через уповноважену особу Українського центру оцінювання якості освіти до моменту виходу заявника з пункту тестування. У апеляційній заяві щодо порушення процедури мають бути вказані прізвище, ім’я, по батькові заявника, номер Сертифіката, місце проживання, номер контактного телефону, предмет оцінювання, назва пункту тестування, короткий опис порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання.

Слайд 35

Подання та розгляд апеляційних заяв щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання (продовження) У разі надходження апеляційної заяви щодо порушення процедури уповноважена особа Українського центру оцінювання якості освіти повинна видати заявнику письмове підтвердження про її отримання, здійснити попереднє вивчення фактів, викладених у цій заяві, передати апеляційну заяву та матеріали, отримані під час попереднього вивчення, до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Розгляд апеляційних заяв щодо порушення процедури здійснюється регламентними комісіями відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти у триденний строк із часу їх надходження. Витяг із рішення регламентної комісії надсилається заявнику відразу після закінчення засідання, на якому його було прийнято.

Слайд 36

Подання та розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання Апеляційна заява щодо результатів зовнішнього оцінювання (далі – апеляційна заява щодо результатів) подається особою, яка проходила тестування, в письмовій формі на ім’я директора Українського центру оцінювання якості освіти протягом трьох днів з моменту офіційного оголошення результатів оцінювання з відповідного предмета. В апеляційній заяві щодо результатів заявник повинен зазначити своє прізвище, ім’я, по батькові, номер Сертифіката, місце проживання, номер контактного телефону, предмет, з якого оскаржується результат зовнішнього оцінювання. Апеляційні заяви щодо результатів надсилаються поштою до Українського центру оцінювання якості освіти. Дата подання заяви визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті. Розгляд апеляційної заяви абітурієнта щодо результатів, як правило, повинен здійснюватися апеляційною комісією протягом десяти днів із часу її надходження.

Слайд 37

У процесі розгляду апеляційних заяв здійснюється технічна та предметна перевірки правильності встановлення результату зовнішнього оцінювання заявника Технічна перевірка проводиться з метою встановлення правильності визначення результату зовнішнього оцінювання заявника під час автоматизованої комплексної обробки бланків відповідей. Предметна перевірка здійснюється з метою визначення об’єктивності оцінювання завдань з розгорнутими відповідями, виконаних абітурієнтом. Апеляційна комісія за наслідками розгляду апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього оцінювання може прийняти такі рішення: відмовити в задоволенні апеляційної заяви через недостатність підстав для зміни результату; задовольнити апеляційну заяву. У разі задоволення апеляційної заяви щодо результатів апеляційною комісією приймається рішення про зміну кількості балів – їх збільшення або зменшення. Рішення апеляційної комісії надсилається заявнику у вигляді витягу із протоколу засідання апеляційної комісії, до якого додаються копії бланків відповідей на тестові завдання, виготовлені до їх перевірки, картка результатів зовнішнього незалежного оцінювання з певного предмета.  

Слайд 38

5. Організація та проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання

Слайд 39

Учасники додаткової сесії зовнішнього оцінювання: абітурієнти, які через поважні причини не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання або щодо яких була порушена процедура проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено відповідними рішеннями регламентних комісій; особи, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань; особи, які в поточному році навчаються за кордоном. Особи, зазначені в першому підпункті цього розділу, можуть взяти участь у додатковій сесії зовнішнього оцінювання лише з предмета, з якого не змогли пройти тестування у визначені строки, або якщо під час проходження зовнішнього оцінювання щодо них були допущені порушення відповідної процедури.

Слайд 40

До поважних причин, які перешкодили абітурієнту взяти участь у зовнішньому оцінюванні, належать: участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що включені до офіційних заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства культури і туризму України; захворювання в період проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено довідкою форми 095/о або копією листка непрацездатності; смерть рідних по крові або по шлюбу; стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування; інші виняткові обставини, що унеможливили участь абітурієнта у проходженні зовнішнього оцінювання.

Слайд 41

Реєстрація абітурієнтів, які через поважні або виняткові обставини не змогли взяти участь у зовнішньому оцінюванні у визначені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України строки, здійснюється регіональними центрами оцінювання якості освіти протягом п’яти робочих днів з урахуванням дня проведення зовнішнього оцінювання з відповідного предмета. Пункти тестування для проведення зовнішнього оцінювання осіб, які через об’єктивні причини не змогли взяти участь у тестуванні у визначені строки, створюються за рішенням Українського центру оцінювання якості освіти, як правило, за місцем розташування регіональних центрів оцінювання якості освіти. Повідомлення про місце та час проведення додаткової сесії зовнішнього оцінювання розміщуються на інформаційних сторінках абітурієнтів, створених на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Слайд 42

6. Державний контроль та громадське спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання

Слайд 43

Державний контроль за проведенням зовнішнього оцінювання здійснює Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України в установленому чинним законодавством порядку. Громадське спостереження за проведенням зовнішнього оцінювання можуть здійснювати громадські організації, представники засобів масової інформації, навчальних закладів, батьківських комітетів, піклувальних рад, які зареєструвалися в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, Українському або регіональних центрах оцінювання якості освіти та отримали відповідні посвідчення.

Слайд 44

Відкриті для громадського спостереження процедури зовнішнього оцінювання: реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання; проведення зовнішнього оцінювання в пунктах тестування; перевірка та обробка бланків відповідей абітурієнтів; розгляд апеляційних заяв абітурієнтів. Перед початком зовнішнього оцінювання в пункті тестування громадським спостерігачам обов’язково має бути продемонстровано: наявність і цілісність контейнерів, пакетів із тестовими матеріалами, процедуру розподілу інструкторів та чергових за аудиторіями, місцями чергувань; після завершення тестування – цілісність пакетів із бланками відповідей, що будуть відправлені до регіональних центрів оцінювання якості освіти. Суб’єкти громадського спостереження повинні дотримуватися вимог, визначених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зовнішнє незалежне оцінювання