X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
глобальні проблеми сучасності

Завантажити презентацію

глобальні проблеми сучасності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Глобальні проблеми сучасності

Слайд 2

Всі ті проблеми, які стосуються людства, які зачіпають інтереси світової спільноти і від яких залежить майбутнє нашого суспільства є глобальними проблемами сучасності. Глобальні проблеми стосуються життєвих інтересів представників всієї нашої планети і тому потребують узгодження дій на міжнародному рівні.

Слайд 3

Нажаль сучасний світ може похвалитися не лише в досягненні цивілізації, але й наростанням глобальних проблем і загроз. Йдеться про загрози, які найбільш актуальні для сучасного світу. Давайте спробуємо зупинитися на цих глобальних світових проблемах більш детально. В сучасному світі глобальні проблеми стосуються всіх без виключення жителів Землі. І тому подальша доля людства та її соціальний прогрес залежить від дій і обдуманих рішень.

Слайд 4

Проблеми та шляхи їх вирішення Найважливішим та найактуальнішим завданням для світової спільноти є зважений підхід до вирішення глобальним проблем сучасності, бо від цих рішень залежить виживання людства на Землі.

Слайд 5

ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ Глобальні проблеми сучасності — це проблеми, які є загальносвітовими, такими, що зачіпають інтереси усіх держав і націй, класів, соціальних груп, політичних партій, кожної людини зокрема. Фактично, це сукупність суперечливих процесів, які становлять зміст сучасної кризи світової цивілізації. Ці проблеми створюють загрозу розвиткові і навіть існуванню всіх країн світу і потребують для відвернення цих катастрофічних наслідків спільних зусиль.

Слайд 6

Вчені виділяють два основні джерела виникнення глобальних проблем сучасності: 1) поглиблення суперечностей між людиною та природою, які ведуть до виникнення екологічних, продовольчих, енергетичних, природно-сировинних проблем; 2) розширення зони суперечностей між народами, людьми взагалі, що має наслідком виникнення проблем війни та миру, захисту і розвитку духовного середовища, демографічного розвитку, боротьби із злочинністю, міжнародним тероризмом, поширення небезпечних хвороб тощо.

Слайд 7

У другій половині XX століття серед глобальних проблем людства предметом розгляду стала теорія глобалістики — система наукових знань про походження і сучасний стан глобальних проблем, їх класифікацію і обґрунтування практичних соціально-економічних і політичних шляхів їх розв'язання. У теорію глобалістики увійшли висновки, зроблені відомими вченими Нільсом Бором, Бертраном Расселом, Альбертом Ейнштейном ("Маніфест Рассела —Ейнштейна" (1955)), а також тези з виступів політичних лідерів країн "Делійської шістки" (Аргентини, Греції, Індії, Мексики, Танзанії і Швеції), Римського клубу, який діє з 1968 року. Одним із перших, ще у 20-і роки XX століття, вказав на загрозу глобальних проблем сучасності український вчений Володимир Вернадський.

Слайд 8

1) криза насильства і загроза насильства, що тепер проявляється у загрозі міжнародного тероризму; 2) криза зубожіння і загроза бідності; 3) криза відторгнення окремих осіб та соціальних груп і загроза загального придушення прав людини; 4) криза навколишнього середовища і загроза локального порушення екологічного балансу. Існує дуже багато класифікацій глобальних проблем сучасності. Однією з найбільш популярних є запропонована норвезьким соціологом И. Галтунго Му котрий визначив чотири критичні ситуації, з якими зіткнулося людство у другій половині XX століття:

Слайд 9

1) ядерну загрозу знищення цивілізації; 2) проблему вичерпання природних ресурсів, зокрема енергетичних; 3) екологічні проблеми; 4) продовольчу проблему, тобто проблему забезпечення продовольством населення Землі, яке постійно зростає; 5) демографічну проблему, тобто проблему відтворення та міграції населення, формування його освітнього потенціалу, працевлаштування; 6) проблему охорони здоров'я; 7) проблему використання космосу в мирних цілях.  Більш традиційною є класифікація, запропонована польським політологом Артуром Воднаром, який виділяє:

Слайд 10

Висновок Однак для досягнення такого стану необхідно, щоб всі країни змінили підхід до ведення зовнішньої політики, тобто відмовилися від політики конфліктності та конфронтації і перейшли до глобального співробітництва на засадах визнання пріоритетності загально цивілізаційних цінностей. Цілком очевидним є факт, що вирішення глобальних проблем сучасності полягає у міждисциплінарному підході до цієї проблеми. Першим такий шлях запропонував Володимир Вернадський, котрий створив вчення про ноосферу — середовище, в якому живе людина. Суть цього підходу полягає у поєднанні філософських, політичних, природничих та техніко-економічних знань до відповідних сфер людської діяльності. Вчений вважав, що людина у сучасному світі повинна мислити планетарно; в основі цього нового мислення є теза щодо рівності людей.

Слайд 11

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зовнішнє незалежне оцінювання