“Декларація прав людини – права і обов’язки кожного”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Епіграф: «Не питай, що може зробити для тебе держава, а запитай себе, що ти можеш зробити для неї.» (Джон Кеннеді). «Закони потрібні не для страху, а для допомоги громадянам.» (Вольтер).
Мовна хвилинка: 1.В якій державі ми живемо? 2.Яке місто є столицею України? 3.Хто керує нашою державою? 4.Як звати Президента України? 5.Хто затверджує нові закони нашої держави? 6.Як називається наш край? 7.Назвіть обласний центр Тернопольської області? 8.Які вулиці міста Чорткова ви знаєте?
Державними символами України є … Державний Гімн України, Герб України, Державний Прапор України. Кольорами Державного Прапору України є … жовтий, блакитний. Що означає жовтий колір … могутність, сила, багатство, пшеничні лани. Що означає блакитний колір небо, мир, вірність, чесність.
Права людини зазначені: «Загальна декларація прав людини», Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, «Конвенція про права дитини», Закон України "Про охорону дитинства", «Конституція України».
Загальна Декларація прав людини прийнята 10 грудня 1948 р. у Парижі Генеральною асамблеєю ООН (Вищим законодавчим ООН). Цей документ визначає основні міжнародно-правові стандарти. Дотримуватися норм Загальної декларації про права людини повинна будь-яка держава, яка є демократичною.
Конвенції ООН про права дитини: В Україні вона набула чинності 27 вересня 1991 р. В цьому році ми відзначаємо 20-річчя дії Конвенції ООН про права дитини в Україні. Згідно з міжнародно-правовими стандартами та законодавством України дитиною є людина віком до 18 років.
Класифікація обов 'язків: особисті (громадянські), політичні, економічні, соціальні, культурні, екологічні.
ПРАВА ДІТЕЙ - право на освіту; - на медичну допомогу; - висловлювати свої думки; - право на батьківську турботу; - всі діти рівні у своїх правах; - право на вільне спілкування; - право на відпочинок і дозвілля; ОБОВ`ЯЗКИ ДІТЕЙ - ходити до школи, сумлінно навчатись; - турбуватися про своє здоров’я; - поважати думки інших; - піклування про батьків у старості-поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини; - дотримуватись правил моральної етики; - поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету. організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим;
Якщо ваші права порушено: Звернення до батьків, до педагогів, директора. Звернення у міліцію – 102. Звернення у службу довіри. Звернення до прокуратури, як спеціального державного органу, до повноважень якого належить нагляд за додержанням прав і свобод людини й громадянина. Звернення до судових органів.Звернення до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Якщо вичерпано всі національні засоби захисту прав людини, громадянин має право звернутися за захистом своїх прав до міжнародних органів, організацій, зокрема, до Європейського Суду з прав людини, який знаходиться у Страсбурзі(Франція).
Схожі презентації
Категорії