X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Основи адміністративного права"

Завантажити презентацію

"Основи адміністративного права"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основи адміністративного права виконала: Самчук Марина учениця 10-Б класу ЖМГ №3

Слайд 2

Предметом адміністративного права є суспільні відносини у сфері виконавчої влади. Методом - сукупність правових засобів і способів, що застосовуються в ході правового регулювання названих відносин.

Слайд 3

Джерела адміністративного права

Слайд 4

Суб'єкти адміністративного права - особи та організації, які відповідно до чинного законодавства можуть бути учасниками управлінських відносин індивідуальні: фізичні особи і державні службовці колективні: органи виконавчої влади та структурні підрозділи, а також недержавні організації (громадські об'єднання, трудові колективи)

Слайд 5

Федеральне міністерство - орган виконавчої влади, який здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання (на чолі - федеральний міністр). Федеральна служба - орган виконавчої влади, який здійснює функції з контролю та нагляду у встановленій сфері діяльності, а також спеціальні функції в галузі оборони, гос.безопасності (ФСБ), захисту гос.границ , боротьби зі злочинністю тощо (на чолі - директор федеральної служби). Федеральне агентство - орган виконавчої влади, який здійснює функції з надання державних послуг з управління державним майном та правозастосовні функції (на чолі - директор федерального агентства).

Слайд 6

Державне управління Загальне - втілюється в діяльності органів виконавчої влади загальної компетенції (Уряд , уряд республік, адміністрації суб'єктів ) Галузеве - виражається в діяльності органів галузевого управління (міністерства державних комітетів, федеральні комісії). Галузями управління є однорідні види соціальної діяльності: фінанси, освіта, економіка, спорт, культура та ін

Слайд 7

Адміністративне правопорушення діяння, що посягає на суспільні відносини, пов'язані з державним управлінням. Наприклад, порушення правил дорожнього руху, протипожежної безпеки; безквитковий проїзд у громадському транспорті тощо

Слайд 8

Адміністративна відповідальність вид юридичної відповідальності, яка виражається в застосуванні уповноваженим органом або посадовою особою адміністративного стягнення до особи, яка вчинила правопорушення. Адміністративна відповідальність встановлюється як законами, так і підзаконними актами або їх нормами про адміністративну відповідальність.

Слайд 9

Адміністративні покарання Основні: Попередження; Штраф; Позбавлення спеціального права; адміністративний арешт. дискваліфікація Додаткові: Оплатне вилучення знаряддя вчинення правопорушення; Конфіскація знаряддя вчинення або предмета правопорушення; Видворення за межі іноземців або осіб без громадянства .

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство