X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Молодь і протидія корупції

Завантажити презентацію

Молодь і протидія корупції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Молодь і протидія корупції Тренінгове заняття Яценко Тетяна Євгенівна Вчитель історії та правознавства Миколаївської ЗОШ 44

Слайд 2

-Чи це корупція, коли людина дає гроші для прискорення розгляду заяви? -Чи це корупція, коли контракти надаються тим, хто заплатить більше? -Чи це корупція, коли ви даєте гроші лікарю, для того, щоб ваша мати отримала необхідні їй ліки? -Чи це корупція, коли державне обладнання використовується для виконання ремонтних робіт в приватній квартирі?

Слайд 3

Державна корупція – це використання службового положення/державної посади для отримання особистої вигоди.

Слайд 4

Які з наведених нижче сценаріїв є ілюстрацією державної корупції: -Кампанії домовляються встановити фіксовані ціни на свою продукцію; -Водій дає гроші інспектору ДАІ, щоб уникнути штрафу за перевищення швидкості; -Лідери політичних партій підтасовують результати виборів; -Кампанії продають свою браковану продукцію; -Діти купують нелегальні наркотики для свого дозвілля.

Слайд 5

Визначення міждисциплінарної робочої групи Ради Європи. Корупція - це хабарництво і будь-яка інша поведінка осіб, яким доручено виконання певних обов.язків у державному або приватному секторі, і яка веде до порушення обов.язків,покладених на них як на державну посадову особу або на приватного співробітника чинезалежного агента, або ж веде до відносин іншого типу, націлених на отримання будь-якихнезаконних вигод для себе чи інших.

Слайд 6

В Законі України «Про боротьбу з корупцією» під корупцією розуміється діяльність осіб,уповноважених на виконання функцій держави, спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.

Слайд 7

Корупція чи подяки?.. Є чотири питання, які можуть допомогти розібратись, що прийнятне, а що ні: Прозорість: чи заперечуватиму я, якщо інші знатимуть або преса напише про те,що я роблю? Підзвітність: Чи я звітуюсь за свою діяльність перед іншими людьми? Чи ці люди примушують мене дотримуватись стандартів? Взаємність: Чи буде мені неприємно, якщо інші будуть робити те саме? Генералізація: Якщо кожен так робитиме, чи вплине це на суспільство в цілому?

Слайд 8

Чому люди дають хабарі?. Чому люди беруть хабарі?.

Слайд 9

АНАЛІЗ СИТУАЦІЙ Ситуація 1. Розповідь пані Марії про відвідування районного виконкому. Мала залагодити свою справу в районному виконавчому комітеті . Знаю, що мені треба звертатись в кабінет №13. Прийшовши в зазначений час, бачу, що двері кабінету зачинені, і немає ніякої інформації. Мені пощастило, бо коридором йшла співробітниця райвиконкому.Запитала в неї, куди можу звернутись і вона сказала – .Перенесено до 25.. Пішла до кабінету №25 - там вже була довжелезна черга. Робити нічого . стала чекати. Дочекаласьсвоєї черги, увійшла. Співробітниця почала шукати документ, по який я прийшла. В кінці кінців, ніякого документу не знайшла. Натомість дала мені папірець, на якому було написано,що мою справу не можливо розглянути згідно параграфу такого-то і такого-то розпорядження такого-то і такого-то. Я то перечитала, і кажу співробітниці, що нічого з того не розумію. Вона мені на то відповіла, що розпорядження , про яке іде мова може бути вивішене в коридорі. Вийшла в коридор, а там цілий ряд інформаційних таблиць. Я і гадки не маю, де шукати потрібну мені інформацію, біля якого кабінету. А навіть, якщо б і знала, нічого б не зрозуміла.Все написано якоюсь незрозумілою мовою. Витратила півдня і нічого не залагодила. Що мені робити? До кого звернутись?

Слайд 10

Ситуація 2. Розповідь пана Степана про візит в міський виконавчий комітет. В понеділок пан Степан пішов до міського виконкому, щоб отримати дозвіл на перебудову власної квартири. Співробітник, який його обслуговував, гадки не мав, які документи потрібно підготувати для отримання цього дозволу. Почав розпитувати у колеги, яка працювала в тому самому кабінеті. У вівторок пан Степан прийшов з необхідними документами до того ж самого спеціаліста. Спеціаліст, який обслуговував пана Степана, не міг згадати його і за якою справою він прийшов. Подивившись на документи, він відповів, що пан Степан приніс не ті папери. .З кожним може статись,.- подумав собі пан Степан і пішов збирати нові документи. В середу півдня витратив на підготовку потрібних документів, а в виконком вирішив йти вже в четвер зранку. Але в четвер з ранку виявилось, що співробітника, який обслуговував пана Степана, немає, і що ніби-то він на лікарняному, і нікому не передав інформацію за справою. Тож, ніхто не може допомогти пану Степану і в четвер, сказали прийти за тиждень. Робити нічого. Прийшов пан Степан за тиждень, співробітник вже повернувся з лікарняного, але відповів пану Степану, що, виявляється, такими справами займається інший відділ міськвиконкому. .Що мені робити? До кого звернутись?. . міркує пан Степан.

Слайд 11

Ситуація 3. Відвідання ЖЕУ. Пані Наталя. У мене пошкодилась батарея центрального опалення. Як тільки почали подавати воду,я помітила, що батарея тече, а тут ще й надворі стало прохолодно. Я регулярно сплачую квартплату і сподівалась, що як станеться аварія, то згідно договору отримаю послуги ЖЕУ по ремонту. Пішла в своє ЖЕУ і написала заявку на ремонт. Начальника ЖЕУ не було, і мою заявку прийняв старший майстер. Пройшло два дні, а ремонтувати мою батарею ніхто не прийшов. Через два дні пішла знов до ЖЕУ. Начальника знов не було на місці, а майстер відповів що наразі в них проблеми з кадрами, і моїм питанням нікому зайнятись, бо всі слюсарі дуже зайняті. На те, що в мене в квартирі час від часу з.являються калюжі і псують підлогу, майстер уваги не звернув і сказав, що я в них не перша і не єдина. Також майстер порадив звернутись до начальника об.єднання ЖЕУ . така вища інстанція над ЖЕУ нашого району. Того ж дня пішла до офісу об.єднання ЖЕУ і написала ще одну заяву на ім.я начальника об.єднання з проханням відремонтувати батарею. Заяву зареєстрували і сказали приходити в понеділок, бо начальник приймає тільки по понеділках з 10 до 18 години.

Слайд 12

Повернулась до ЖЕУ у понеділок о 17:30 і нікого, крім прибиральниць, в офісі вже не було. Я працюю з 9 до 18 години і мені прийшлося відпроситись з роботи. Наступного дня у вівторок прийшла до ЖЕУ, і вже увірвалась до начальника, бо батарея,оскільки текла, прийшлося її перекрити, а в хаті від того стало холодно. На це начальник об.єднання ЖЕУ відповіла, що такі заяви згідно закону розглядаються протягом місяця, а ремонт здійснюється протягом року. Я сплачую квартплату регулярно кожного місяця і тепер, здається, маю звернутись в приватну фірму для здійснення ремонту. Що мені робити? Куди діваються гроші, що я сплачую за квартплату.

Слайд 13

АНАЛІЗ ВИПАДКІВ КОРУПЦІЙНИХ ДІЙ 1.Іванко сказав кондуктору в електричці, що не встиг купити білет в касі та станції.Кондуктор пропанує йому заплатити половину вартості квитка, але при цьому не виписувати білет. 2.Будівельна фірма приймає участь в тендері (конкурсі) на будівництво житлового будинку.Якщо ця фірма виграє конкурс і отримає замовлення на будівництво будинку, керівництво фірми отримає прибутки і забезпечить роботою своїх працівників. Для того щоб отриматице замовлення, фірма пропонує членам комісії подарувати мобільні телефони для полегшення та прискорення їхньої роботи.

Слайд 14

3.Коли Оленка не склала іспиту з керування автомобілем, голова комісії сказав їй, що за помірну оплату можна дістати посвідчення водія без повторного складання іспиту. 4.По закінченні шкільного року 9-А клас подарував своїй класній керівниці величезний букет квітів. 5.Сергійкова мати захворіла і лежить в лікарні. Сергійко, розмовляючи з черговою медсестрою, дав їй 100 гривень, щоб та краще наглядала за матусею під час свого чергування. 6.На посаду директора міського молодіжного центру, який є підрозділом органів місцевого самоврядування призначено сестру начальника управління у справах молоді.

Слайд 15

7.Пані Світлана О. домовилась з будівельною фірмою .Цеглинка., якщо фірма профінансує її передвиборчу кампанію до міської ради, то пізніше пані Світлана у віддяку підприємству допоможе в отриманні цікавих замовлень від самоуправління на будівництво різних об.єктів. 8.Службовці мерії м. А під час прийому офіційної делегації в ресторані домовились з офіціантом, що дістануть від нього рахунок на суму, що є вдвічі більшою за реально заплачену, для отримання компенсації за витрачені кошти в касі мерії.

Слайд 16

9.Бізнесмен пан Василь П. запросив на вечерю суддю в найкращий ресторан міста для того,щоб залагодити свою справу про несплату податків. Суддя прийшов та пробув в ресторані в темних окулярах для того, щоб його не впізнали. 10.Члени акціонерного товариства, яке підписало багаторічний контракт на отримання сировини на загальну суму 10 мільйонів гривень, отримали від постачальників коштовні подарунки

Слайд 17

"Що я можу зробити, щоб не допустити корупції???".

Слайд 18

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство