X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Міжнародне гуманітарне право"

Завантажити презентацію

"Міжнародне гуманітарне право"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міжнародне гуманітарне право: поняття, джерела, принципи та предмет регулювання

Слайд 2

Слайд 3

Поняття та особливості міжнародного гуманітарного права Міжнародне право забороняє застосування сили або загрози її застосування в міждержавних відносинах. Однак реалії сучасного міжнародного життя такі, що постійно то в одному регіоні, то в іншому, а то й у декількох одночасно відбуваються збройні конфлікти. Таким чином, міжнародне гуманітарне право - галузь міжнародного права, що представляє собою сукупність принципів і норм, що регулюють відносини держав у період збройних конфліктів.

Слайд 4

Становлення і розвиток міжнародного гуманітарного права. Окремі звичайні норми міжнародного гуманітарного права з'явилися в глибокій старовині. Потім вони були закріплені в міжнародних договорах. У цих правилах поведінки воюючим сторонам наказувалося, як їм слід поводитися по відношенню один до одного. Наприклад, майже повсюдно існувало правило, згідно з яким не можна було починати війну, не оголосивши про це попередньо своєму супротивнику.

Слайд 5

Конвенції:

Слайд 6

Слайд 7

Захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту: 1 Протокол містить заборону на здійснення ворожих актів проти історичних пам'яткок,витворів мистецтва,що містять у собі духовну спадщину народів. Такі об'єкти забороняється використовувати для підтримки воєнних зусиль та робити їх об'єктами репресій.

Слайд 8

Згідно з положення,ЗАБОРОНЕНО: Здійснювати будь-які ворожі дії направлені проти тих історичних пам'яток,творів мистецтва,або культурних місць. Спеціальний захист: Нерухомі культурні Цінності; Сховища Культурних Цінностей; Центри скупчення біля Культурних Цінностей. Посилений захист: Спадок,що має величезне значення для людства.

Слайд 9

Заходи для захисту жінок і дітей 1. Жінки користуються особливою повагою і їм забезпечується захист, зокрема, від зґвалтування, примусу до проституції і будь-яких інших форм непристойних посягань. 2. Справи вагітних жінок і матерів малолітніх дітей, від яких такі діти залежать, які піддаються арешту, затриманню чи інтернуванню з причин, пов'язаних із збройним конфліктом, розглядаються в першочерговому порядку. 3. Максимально можливою мірою сторони, що перебувають у конфлікті, прагнуть уникати винесення смертних вироків за правопорушення, пов'язані зі збройним конфліктом, щодо вагітних жінок або матерів малолітніх дітей, від яких такі діти залежать. Смертний вирок за такі правопорушення не виконується щодо таких жінок.

Слайд 10

Заходи для захисту дітей 1. Діти користуються особливою повагою, і їм забезпечується захист від будь-якого роду непристойних посягань. Сторони, що перебувають у конфлікті, забезпечують захист і допомогу, які їм потрібні з огляду на їх вік або з будь-якої іншої причини. 2. Сторони, що перебувають у конфлікті, вживають усіх практично можливих заходів для того, щоб діти, які не досягли п'ятнадцятирічного віку, не брали безпосередньої участі у воєнних діях, і зокрема, сторони утримуються від вербування їх у свої збройні сили. При вербуванні із числа осіб, які досягли п'ятнадцятирічного віку, але яким ще не виповнилося вісімнадцяти років, сторони, що перебувають у конфлікті, прагнуть віддавати перевагу особам старшого віку. 3. Якщо, у виключних випадках, усупереч положенням пункту 2, діти, які не досягли п'ятнадцятирічного віку, беруть безпосередню участь у воєнних діях і потрапляють під владу супротивної сторони, вони продовжують користуватися особливим захистом, що надається цією статтею, незалежно від того, є вони військовополоненими чи ні. 4. У разі арешту, затримання чи інтернування з причин, пов'язаних зі збройним конфліктом, діти утримуються в приміщеннях, відокремлених від приміщень для дорослих, крім тих випадків, коли сім'ї розміщуються окремо, як це передбачено пунктом 5 статті 75. 5. Смертний вирок за правопорушення, пов'язане зі збройним конфліктом, не виконується щодо осіб, які не досягли вісімнадцятирічного віку на той час, коли це правопорушення було вчинено.

Слайд 11

Дякуємо за увагу! Роботу виконали: Учениці 11 класу Казновецька Анастасія Паршенкова Тетяна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство