X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дитина має право…

Завантажити презентацію

Дитина має право…

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дитина має право…

Слайд 2

Слайд 3

Декларація – документ, у якому викладено важливі правила, обов'язки для всіх людей. Конвенція – це угода, міжнародний договір із певних питань. У даному випадку з питань прав дитини.

Слайд 4

Дитиною вважається людина віком до 18 років Конвенція ООН про права дитини Ст. 1 Якщо тобі не виповнилося 18 років, ти вважаєшся дитиною. Ти ще ростеш ходиш до школи, одним словом – формуєшся фізично й духовно

Слайд 5

Невід'ємне право на життя Конвенція ООН про права дитини Ст. 6 Життя кожної дитини є найціннішим не тільки для батьків. Кожна країна має забезпечувати виживання та здоровий розвиток дітей – своїх маленьких громадян

Слайд 6

У всіх дітей рівні права незалежно від Конвенція національності, статі, релігійних і політичних переконань.              

Слайд 7

Конвенція ООН про права дитини Ст. 42 Держава зобов'язана якнайширше знайомити як дорослих, так і дітей з правами, Конвенція ООН про права дитини Всі діти мають знати свої права

Слайд 8

Всі діти мають право на любов та піклування Дитина має право на піклування батьків, родичів громади та держави. Інтереси дітей є першочерговими Конвенція ООН про права дитини Ст. 19,37

Слайд 9

Всі діти мають право на освіту Конвенція ООН про права дитини Ст. 28,29 Дитина має право на освіту, і обов'язок держави – забезпечити доступну до кожної дитини безкоштовну обов'язкову початкову освіту та заохотити її до отримання середньої освіти

Слайд 10

Всі діти мають право на розвиток талантів Конвенція ООН про права дитини Ст. 29 В кожній дитині закладений певний дар. Завдання держави полягає в тому, щоб не лише вчасно помітити талановитих дітей, а й сприяти розвитку їх талантів та обдаровань

Слайд 11

Діти мають право на об'єднання Конвенція ООН про права дитини Ст. 19 Дитина має право зустрічатися з іншими людьми, вступати до асоціацій, об'єднань або створювати їх.

Слайд 12

Діти не повинні залучатися до примусової праці Конвенція ООН про права дитини Ст. 32,36 Дитина має право на захист у тих випадках, коли їй доручається робота , може нести загрозу її здоров'ю. держава встановлює мінімальний вік для прийому на роботу і визначає вимоги до умов праці неповнолітніх.

Слайд 13

Всі діти мають право на відпочинок Конвенція ООН про права дитини Ст. 31 Діти мають право на відпочинок, дозвілля та учать у культурному та творчому житті.

Слайд 14

Всі діти мають право на власну думку Конвенція ООН про права дитини Ст. 12,13 Кожна дитина може вільно висловлювати власну думку та погляди, причому цим поглядам повинна приділятися увага при вирішенні будь-яких питань, що торкаються даної дитини.

Слайд 15

Особлива турбота про дітей сиріт Конвенція ООН про права дитини Ст. 20,21,25 Держава повинна забезпечувати захист дитини, яка позбавлена сім`ї, надаючи відповідну альтернативу сімейному піклуванню.

Слайд 16

Слайд 17

Всі діти мають право на інформацію Конвенція ООН про права дитини Ст. 17 Держава забезпечує доступ дітей до всебічної інформації. заохочується. Розповсюдження засобами масової інформації матеріалів, що стосуються соціальних, культурних питань розвитку дитини.

Слайд 18

Всі діти мають право на повноцінне харчування Конвенція ООН про права дитини Ст. 27 Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний до її фізичного, розумового, духовного розвитку, батьки несуть відповідальність за забезпечення необхідного рівня життя дитини. Держава ж створює відповідні умови для реалізації цієї відповідальності

Слайд 19

Слайд 20

Захист дітей від наркоманії Конвенція ООН про права дитини Ст. 33 Діти мають право на захист від незалежного вживання наркотиків, а так від залучення до виробництва наркотичних речовин та торгівля ними

Слайд 21

Захистіть дітей від викрадення та продажу Конвенція ООН про права дитини Ст.11, 35 Обов'язки держави полягають у тому, що докласти всіх зусиль для попередження викрадання дітей, торгівлі дітьми та їх контрабанди. Діти – не товар, яким можна торгувати.

Слайд 22

Всі діти мають право на соціальну самобутність Конвенція ООН про права дитини Ст. 30 У кожного народу є своя мова, свої традиції, релігія обряди. Діти мають право користуватися своєю національною культурою, рідною мовою та сповідувати свою релігію.

Слайд 23

Слайд 24

Хто може й повинен мене захистити: Уповноважений з прав людини сім’я вчителі телефони довіри держава

Слайд 25

ПРАВА ДІТЕЙ - право на освіту; - на медичну допомогу; - висловлювати свої думки; - право на батьківську турботу; - всі діти рівні у своїх правах; - право на вільне спілкування; - право на відпочинок і дозвілля; ОБОВ`ЯЗКИ ДІТЕЙ - ходити до школи, сумлінно навчатись; - турбуватися про своє здоров’я; - поважати думки інших; - піклування про батьків у старості-поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини; - дотримуватись правил моральної етики; - поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету. організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим;

Слайд 26

Гра “Склади право”

Слайд 27

Гра «Спіймай право» Повторили всі права, Тепер у нас буде гра, Якщо право є в законі – Дружно плеснемо в долоні. А якщо його нема – буде в класі тишина.

Слайд 28

Усі діти мають право на любов і турботу. Кожна дитина має право їсти тільки чіпси і хот-доги. Діти, які добре ставляться до своїх батьків, повинні одержувати від них особливу увагу. Кожна дитина може вживати погані слова, якщо вона того захоче. Особлива турбота дітям біженцям. Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.

Слайд 29

Усі діти мають право на ім’я. Усі діти мають право їсти руками і діставати до стелі ногами. Жодна дитина не повинна бути скривджена і принижена. Кожна дитина має право читати чужі листи, розглядати зміст чужого портфеля. Усі діти мають право на вільне спілкування. Кожна дитина має право одержувати в ліжко їжу.

Слайд 30

Гра “Назви право”

Слайд 31

Справа №1 Позивач: Попелюшка Відповідач: Мачуха

Слайд 32

Справа №2 Позивач: Червона Шапочка Відповідач : Вовк

Слайд 33

«ДЮЙМОВОЧКА»

Слайд 34

Жила була на світі одна жінка. У неї не було дітей, а їй дуже хотілося мати дитинку. Чарівниця дала їй ячмінне зерно. Жінка посадила його і воно відразу ж проросло. Із землі з’явилися два листочки і ніжне стебельце. А на стеблинці з'явився велика чудова квіточка. Квітка розкрилася, а в її чашечці сиділа жива дівчинка. Дитина має право на життя

Слайд 35

Дитина має право на ім'я Вона була маленька-маленька, всього в дюйм ростом. Тому її так і прозвали - Дюймовочка.

Слайд 36

Дитина має право на житло Добра жінка облаштувала їй житло. Ошатна лакована шкаралупка волоського горіха була їй колискою, блакитні пелюстки фіалок - постіллю, а пелюстка троянди - ковдрою. У шкаралупі спала вона вночі, а вдень грала на столі. Жінка поставила на стіл тарілку з водою, поклала на краю тарілки вінок з квітів, так що стеблинки занурювалися у воду, а по воді плавала великий пелюстка тюльпана, на якому плавала Дюймовочка. Диво, та й годі!

Слайд 37

Дитина має право на життя з батьками Раз вночі лежить Дюймовочка у своєму ліжку, як раптом у вікно стрибнула потворна жаба. Схопила вона шкаралупу з Дюймовочкою і віднесла її на середину річки на лист латаття. Жаба хотіла, щоб Дюймовочка стала нареченою її сина. Прокинулася Дюймовочка, побачила, куди вона потрапила, і залилася гіркими сльозами: дуже їй захотілося до мами повернутися!

Слайд 38

Дитина має право на захист життя Маленькі рибки, що плавали в річці побачили таку гарненьку дівчинку, шкода їм стало її. Ні, цього не буде! Скупчилися рибки внизу біля стебла, на якому тримався лист, перегризли стебло, от і поплив лист вниз по річці разом з Дюймовочкою далеко-далеко. Гарний білий метелик весь час увивався навколо неї і нарешті всівся на лист - дуже вже сподобалася йому Дюймовочка. Зняла з себе пасок Дюймовочка і одним кінцем обв'язала метелика, а інший прив'язала до листа, ось лист і поплив ще швидше.

Слайд 39

Дитина має право на відсутність дискримінації Тут прилетів великий хрущ, обхопив її лапкою і забрав на дерево. Ах, як перелякалася бідолаха! А травневий жук нагодував її солодким квітковим пилком і сказав, що вона хороша, хоч зовсім і не схожа на інших хрущів. Але коли до них прийшли з візитом інші травневі жуки, вони презирливо топирчили вусики і говорили: - У неї тільки дві ніжки! Дивитися шкода! У неї немає вусиків! Жук подумав, і не захотів більше тримати її у себе.

Слайд 40

Дитина має право на захист здоров'я Все літо прожила Дюймовочка одна в лісі. Але минуло літо і осінь, і настала зима - довга і холодна. Жахливо промерзла бідолаха, ось-ось захворіє. У самого лісу було поле. Побрела Дюймовочка по полю і прийшла до дверей польової миші, маленькій нірці під стернею. - Ах ти бідолахо! - сказала польова миша. По правді сказати, вона була добра стара миша . - Ну, заходь до мене в тепло! А то захворієш.

Слайд 41

Дитина має право на працю Сподобалася Дюймовочка миші, ось та й каже: Можеш залишатися у мене на всю зиму, тільки прибирай гарненько мою кімнату та розповідай мені казки, я до них велика мисливиця. І Дюймовочка стала робити все, що веліла їй добра стара миша, і було їй дуже добре.

Слайд 42

Дитина має право на відпочинок Незабаром до них у гості прийшов сусід кріт. Дюймовочка заспівала для нього пісеньку, і кріт закохався в неї з-за її прекрасного голосу. Зовсім недавно прорив кріт довгий хід від свого дому до дому польової миші і дозволив миші з Дюймовочкою гуляти по ньому скільки завгодно.

Слайд 43

Саме тут знайшла Дюймовочка ластівку, яка заклякла від холоду. Дюймовочка всю зиму доглядала за нею, а коли настала весна і сонце пригріло землю, попрощалася з нею і відкрила дірку в стелі, яку зробив кріт. І ластівка полетіла. Дитина має право на свободу совісті

Слайд 44

Дитина має право на свободу слова А стара добра миша задумала видати Дюймовочку заміж за старого крота. Все літо Дюймовочка готувала собі придане. Ось прийшла осінь і все було готове до весілля. Заплакала Дюймовочка і сказала, що не хоче виходити заміж за нудного крота. - Не думай вередувати, не те вкушу тебе своїм білим зубом!

Слайд 45

Дитина має право на отримання інформації Але тут з'явилася ластівка. Вона побачила Дюймовочку і сказала їй: - Зима не за горами і я відлітаю далеко за теплі краї. Хочеш летіти зі мною? Ми полетимо з тобою від бридкого крота за далекі гори, в теплі краї, де сонце світить, де ніколи не закінчується літо і квітнуть чудові квіти. Летимо зі мною, мила Дюймовочка!

Слайд 46

Дитина має право на сім'ю Так, я полечу з тобою! - відповіла Дюймовочка. І ластівка перенесла її в теплі краї. Дюймовочка спустилася на одну з квіток, щоб знайти собі будиночок. Але що то за диво! У чашці квітки сидів маленький чоловічок, біленький і прозорий, ніби зі скла. На голові у нього чудова золота корона, за плечима пара чудових світлих крилець. Це був король ельфів. Він був так зачарований Дюймовочкою, що відразу запропонував Дюймовочці стати його нареченою. «Ось це чоловік так чоловік!» - Подумала Дюймовочка і погодилася.

Слайд 47

Дитина має право на громадянство Тоді на спину Дюймовочці прикріпили крила. І країна ельфів стала її рідним домом.

Слайд 48

Дякую за увагу!

Слайд 49

Література: Конвенція ООН про права дитини http://www.xrest.ru http://nechitailo.narod.ru prezentaciya_vihovna_godina_cherednik_o_p_prava_ditini

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство