Як не стати жертвою насилля
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Алкоголь та наркотики – це твоя безпорадність , він підвищує небезпеку потрапити в халепу, а ти перестаєш розуміти, що є насправді безпечним а що ні!
Фізичне насилля Емоційне насилля Духовне насилля Самотність Невпевненість Лінь Сором страх Протест
Фізичне насилля Емоційне насилля Духовне насилля Самотність Невпевненість Лінь Сором страх Протест ЗАЛЕЖНІСТЬ алкоголь куріння наркоманія токсикоманія
радість доброта впевне-ність відпові-дальність самореа-лізація мир Міцьний Здоровий організм Захищеність почуття власної гідності самоповага довіра любов безпека
Буллінг -систематичне физичне насильство, словесні образи та залякування дітей з боку однокласників.
Моббинг (от англ. mob — натовп) — форма психологічного насилля у вигляді цькування в колективі. Учні знущаються над однокласниками, висміюють, тих, хто, не так, як принято в їх средовиші, вдягаються, добре вчаться і т. п. Види мобінгу: протест; зачіпання; насмішки; проголошення неправдивої інформації; доноси; різноманітні знущання.
Конфлікт між вчителем та учнем Вчителі це люди і тому вони теж агресивні, ми в школі стикаємось з такими видами агресії як словесна, та не пряма (виставлення негативних оцінок).
Мама в школі репетиція до концерту. Повернусь о 20:00 не переживай! Батьки повинні завжди знати де та з ким ви є. Щоб в разі потреби прийти на допомогу!
Якщо хтось називає тебе по імені – веди себе уважно, це може бути як друг, так і злочинець.
Якщо зупиняється біля тебе АВТО зберігай з співрозмовником безпечну дистанцію! В разі небезпеки тікай.
Якщо побачите будь-який предмет ним неодмінно скористайтесь. Розбивши вікно ви привернете до себе увагу та перелякаєте кривдника. Запам'ятайте: ціна розбитого скла набагато дешевше ціни вашої безпеки.
Вчіть дитину розповідати вам не тільки про свої досягнення а і про тривоги сумніви страхи. Кожну тяжку ситуацію (розповідь) не лишайте поза увагою, аналізуйте разом. Обговорюйте приклади кмітливості та мужності дітей, які гарно впоралися з важкими життєвими ситуаціями які з ними склалися. Не іронізуйте, якщо дитина в якійсь –ситуації виявилась слабкою чи то фізично чи морально. Допоможіть і підтримайте її, вкажіть можливі шляхи вірішення проблеми.
Якщо дорослі люди викликають у вас занепокоєння по відношенню до вашої дитини, перевірте свої підозри та не бійтесь розірвати з ними стосунки. Вчіть дитину передбачувати наслідки своїх вчинків, нехай в момент сумніву задасьть собі запитання типу: Що буде якщо… Якшо з вашою дитиною відбулось сексуальне насильство, не поводьтесь так, ніби відбулось щось жахливе, після чого життя неможливе.
Не обсуждайте при ребёнке то, что произошло, тем более с чужими людьми. Не формируйте у ребёнка комплекс вины за случившееся. Не позволяйте другим людям выражать вашему ребёнку сочувствие и жалость. Это формирует комплекс «белой вороны». Дайте возможность своему ребёнку проговорить с вами самую трудную ситуацию до конца и без остатка. Это поможет ему освободиться от комплекса вины и ответственности.
Якщо це необхідно, пройдіть разом з дитиною курс психологічної реабілітації. Споробуйте переключити увагу дитини з пережитої ситуації на нові заняття та захоплення. Ніколи не залишайте невирішиними проблеми, для збереження психічного та фізичного здоровя вашої дитини.
Спостерігайте за своєю дитиною! Прислухайтеся до свого серця та батьківського інстинкту. Консультуйтесь з спеціалістами, якщо в чомусь сумніваєтесь!
Кожна доросла людина прагне, щоб діти росли тільки в любові, та безпеці. Нажаль, наших маленьких дітей оточують різні дорослі, не тільки хороші. Дуже хочеться, що на життєвому шляху наших дітей будуть траплятися тільки хороші люди.
Не панікуйте! Пам'ятайте: перед вами така ж людина, як і ви. Єдина його перевага - ваш страх.
Вимагає сумочку, гроші, прекраси – віддайте, в даній ситуації життя важливіше. А потом кричіть, кличте на допомогу. Захищатись можна, тільки якщо ви впевнені в своїх «бойових» навичках. Якщо ні - забудьте про це. Агресія викликає ще більшу агресію. Головне - не бойтесь зазирнути своєму страху в очі, зберігаючи спокій.
Правило 1 Якщо ти повертаєшся додому пізно, або йдеш по узбіччю дороги - сумочку неси на плечі. Або ж вона має бути з іншого боку від дороги. Правило 2 Не носи в гаманці кредитні картки й велику суму грошей! У транспорті тримай сумочку в руці й у полі свого зору. Не демонструй наявність великої суми грошей при оплаті за проїзд. Краще носи для цього невеликі купюри в кишені.
Правило 3 Ніколи не запрошуй до себе додому малознайомих людей. Спілкуватися з ними краще на нейтральній території. Кіно, театр, кав'ярні. Не варто ходити в гості до тих кого ти погано знаєш. Правило 4 Заходячи в темний під'їзд, візьми у руки ключ, ручку або будь-який інший твердий предмет. У разі нападу постарайся вдарити ґвалтівника, влучити йому в ніс, у губи, в очі. Спробуй ударити нападника в пах. Не соромся при цьому дряпатися й кричати.
Правило 5 Ніколи не відправляй смс на невідомі номери. Не реагуй на пропозиції розіграшів призів і подарунків. Якщо пообіцяли, що смс буде безкоштовною. Де лежить безкоштовний сир, ти прекрасно знаємо. Гвалтівник чекає від вас стандартних типів поведінки: страху, сліз, спроби втікти, вдарити. Вся фішка в тому, щоб відреагувати зовсім по іншому: говорити спокійно, навіть доброзичливо, краще на нейтральні теми – «розговорити».
Найгірше – закритись в собі, та робити вигляд що нічого не сталося. В першу чергу 1. Дайте вашій злості, вийти. Прекрасний засіб для цього – боксерська груша (можна використати подушку): бийте її до тих пір, поки не втомитесь та гнів не зменшиться. Біг, работа на тренажерах – будь яка фізична активність допоможе вам позбутися негативних емоцій. Що потрібно робити коли вас згвалтували.
2. Займіться справою яка вам приносить найбільше задоволення наприклад – прийміть ванну (аромомаслами, травами, солями)! 3. Важливо не тримати все в собі потрібно виговоритись. Знайдіть безпечний простір та дозвольте собі максимально виразити свої емоції. Хочете кричати – кричіть, плакати – ревіть, глосно співати - співайте!
4. Зверніться до «Вищої сили» - для когось - це Бог, для інших – Космос, Попросіть у нього допомоги. Класичний варіант – походити в церкову, помолитися, поїхати в святі місця. На цьому етапі важливо пробачити себе. Якщо можливо, пробачити гвалтівника, але не для всі це реально.
Бажаю взаєморозуміння та благополуччя всім вам та вашим, а точніше, нашим дітям! Дякую за заняття мані приємео було з вами працювати!
Схожі презентації
Категорії