Урок фізичної культури у 4 класі . Тема: футбол
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У Стародавній Греції, м'яч не тільки любили, але і поважали. Він вважався самим досконалим предметом, так як був схожий на сонце, а значить (на думку греків) володів його чарівною силою. Греки шили м'ячі з шкіри і набивали яким-небудь пружним матеріалом, наприклад, мохом або пір'ям птахів. А пізніше здогадалися надувати шкіряний м'яч повітрям. Такий м'яч називався "фолліс". Невеликі фолліси використовували для ручних ігор, а м'ячами великих розмірів грали в ігри типу футбол. . він вважався самим досконалим
Пізні грецькі моделі, такі як «Фолліс» робилися з надутого сечового міхура свині, щільно обгорненого шкірою (тієї ж свині або замшею). Інша техніка створення м'ячів - подрібнення морських губок і обертання їх тканиною і мотузками.
У Стародавній Греції гра в м'яч була популярна в різних проявах принаймні в 4 ст. до н. е.. Згідно з переказами, перший м'яч дала Еросу богиня Афродіта, сказавши йому такі слова: «Я дам тобі чудову іграшку: це куля швидко летюча, іншої кращої забави ти не добудеш з рук Гефеста». У залежності від ритуалу м'яч міг символізувати і Сонце, і Місяць, і Землю, і навіть полярне сяйво. Афродіта (богіня любві)
Перша письмова згадка про гру з м'ячем, яка віддалено нагадує сучасний футбол, відноситься до 180 р. до н.е. У грецькому словнику Поллукса наводяться такі дані: Гравці ділилися на 2 команди (партії), кожна з яких повинна була перевести м'яч на поле суперника. Ряд моментів у цій грі нагадувало також і сучасну гру в регбі. Однак у той період руками грати заборонялося.
Серед воїнів Спарти була популярна гра в м'яч «епіскірос», в яку грали і руками і ногами. У неї грали в основному чоловіки, але жінки, при бажанні, теж могли попрактикуватися. Незалежно від статі, греки грали голими.
Льняний м'яч знайшли в єгипетській гробниці. Для кращого відскоку, м'ячі також включали в себе кетгут, намотаний на сферу, після чого оберталися в шкіру або замшу. Історики вважають, що під час «обрядів родючості» в Давньому Єгипті, на полях били ногами загорнуті в яскраві тканини м'ячі з насінням.
У єгипетському "футбол" кожна з двох команд грала на стороні своїх богів. І здобували перемоги не заради власної слави, а в ім'я богів. М'яч у них був із дерева, а заганяли його у ворота вигнутими палицями..
Були в Єгипті також м'ячі з шкіри і кори дерев. А м'яч з крихкого піщанику можна було тільки обережно перекидати один одному - від удару об землю він міг розбитися
. Грецьку гру епіськірос пізніше перейняли римляни, які змінили її і перейменували в «Гарпастум» («ручний м'яч») і видозмінили правила. Гарпастум (у перекладі «гра маленьким м'ячем») залишався популярним протягом 700 років.
Грали в нього відносно маленьким, але важким м'ячем, схожим на Фолліс У цій грі, яка була одним з видів військового тренування легіонерів, слід було провести м'яч між двома стійками. У матчах брало участь від 5 до 12 чоловік з кожного боку.
Ігри проходили на прямокутному полі, розділеному на дві рівні половини центральною лінією. Кожна команда повинна була зберегти м'яч на своїй половині якомога довше, в той час як противник намагався захопити його і пробитися на свій бік. Самый старый футбольный мяч
Імператор Юлій Цезар (який, імовірно, і сам грав) використовував Гарпастум для підтримки фізичної форми і боєготовності своїх солдатів.
Історія ханської династії (її правління припадало на період з 206 р. до н. е.. до 25 р. н. е.) Зберігає опис гри "чжу-ке". "Чжу" означає бити ногою, а "ке" - шкіряний набивний м'яч.
У день народження імператора дві найсильніші команди брали участь у матчі, який проводився перед імператорським палацом . .
Для гри спеціально готувався майданчик - між бамбуковими жердинами натягували шовкову сітку, в якій був отвір. Гравці обох команд намагалися ногами загнати м'яч в цей отвір. Переможцям підносили квіти, фрукти, вино, нагороджували срібними кубками. А найбільш умілих гравців чекало зростання кар'єри.
Відомий такий випадок, коли одного гравця за те, що він міг чудово грати в м'яч, зробили генералом. У той же час капітан команди, яка програла зазвичай підлягав публічної страти – порці.
У сучасному футболі чимало ігор-попередниць. І все ж історики стверджують, що свої перші кроки мала та гра, яка створена на мексиканській землі за 1300 років до н.е. Тут вона зародилася під назвою «пок-та-пок».
Мета гри була в тому, щоб направити м'яч в невеликий отвір в кам'яній стіні. Робити це можна було тільки ногами!
Учасники цієї гри дуже часто отримували поранення, які закінчувалися іноді смертю - в "пок-та-пок" грали важким м'ячем з каучуку.
Якщо перемагала команда вогню, рік обіцяв бути сухим і майя виконували жорстокий ритуал жертвопринесення. Як правило, капітан-переможець обезголовлював капітана команди води, яка програла. А глядачі тріумфували
... Футбол-найпопулярніша командна гра в світі, де за малу кількість очок потрібно боротися. Історія «ножного м'яча» налічує немало сторіч. У різні ігри з м'ячем, схожі на футбол, грали не тільки в у країнах Стародавнього Сходу (Єгипет, Китай), в античному світі (Греція, Рим), але і у Франції («па супь»), в Італії («кальчіо» ) і в Англії. Але популярність футболу в Англії була настільки велика, що їй не могли перешкодити і королівські укази. Саме в Англії ця гра була названа «футболом», хоча це і відбулося не при офіційному визнанні гри, а при її забороні .
Відповідай на запитання 1.Чому у Древній Греціїї м’яч вважався самим досконалим предметом? 1. Нагадував Землю. 2. Був схожий на сонце. 3. Був схожий на диск.
2. Як у Древній Греціїї називали надутий повітрям шкіряний м'яч? 1. Шкіряний м’яч. 2. Летючий м’яч. 3.Фолліс.
3. Кому належать слова: « Я дам тобі чудову іграшку: це куля швидко летюча, іншої кращої забави ти не добудеш з рук Гефеста». 1. Афродіта 2. Афіна 3. Артеміда.
4. В яку гру грали римські солдати для підтримки фізичної форми і боєготовності. 1. Футбол. 2. Епіскірос. 3. Гарпастум.
5. В якій країні грали в гру з м’ячем, яку називали “чжу-ке”? 1.В стародавньому Римі. 2. В стародавньому Китаї. 3. В стародавній Греції.
6. Як називалась гра, яка нагадувала футбол, у Стародавній Мексиці? 1. Чжу-ке 2. Па супь 3. Пок-та-пок 4. Кальчіо
Схожі презентації
Категорії