Презентація виступу на методичному об єднанні вчителів початкової школи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ПРО РОБОТУ ОРГАНІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ. УСПІХИ ТА ПРОБЛЕМИ Соколова Надія Ігорівна КЗ «Кочетоцька санаторна школа-інтернат I-ІІІ ступенів»
Органи колективу — органи з виборних або уповноважених осіб, яким члени колективу доручають спільно планувати громадські справи, розподіляти доручення між членами колективу, перевіряти їх виконання, координувати та об'єднувати роботу всіх первинних осередків.
Структура шкільного учнівського самоврядування не є стандартною. Основі підрозділи: 1) навчальний ; 2) трудовий; 3) господарський; 4) дисципліни та порядку; 5) санітарний.
1. Формалізм в діяльності учнівського самоврядування і педагогічного керівництва ним: слід ставитися до виконання учнями доручень серйозно, піддавати чіткому контролю, надавати кваліфіковану, вчасну педагогічну допомогу учнівському активу. 2. Найчастіше відповідальні доручення надаються одним і тим же учням, які спроможні виконати їх, тому що це зручно педагогу: необхідно застосовувати гнучку систему зміни доручень та оновлення складу активу для виховання відповідальності та спеціальних навичок у всіх дітей. Недоліки роботи
3. Коло доручень дуже обмежено, тому до учнівського самоврядування не задіюється більша частина учнів класу. Ефективнішим є умови розширеного складу активу класу. За таких умов більшій кількості учнів прищеплюється смак до суспільно корисної діяльності, створюються можливості для уникнення перевантажень найактивніших учнів, у залучених до громадської роботи вихованців виявляються нові сторони їх особистості, які знайшли простір для свого розвитку. 4. Надання доручень за рішенням педагога, а не самих дітей, нав'язування учням своєї волі у справах, які є компетенцією самоврядування. Слід чітко визначити, за які ділянки шкільного життя та діяльності відповідає учнівське самоврядування, які конкретні права та обов'язки має кожен його член.
1.Класні збори проводяться раз на місяць. 2.Учнівські збори класу можуть стосуватися найрізніших аспектів життя колективу. Найчастіше їх присвячують питанням повсякденного життя: організації допомоги кому-небудь із школярів, обговоренню заходів щодо поліпшення успішності та зміцнення дисципліни, підготовці до культурно-масового заходу, підсумкам навчальних занять за певний період. 3.Відповідно до рівня класу надаються посильні доручення. Позитивні сторони
Правила нашого класу 1. Сміливіше внось свої пропозиції задля прийняття колективного рішення. 2. Не бійся, що вносиш ідеї прості, з банку ідей виберемо золоті. 3. Ідею іншого не маєш права критикувати, покритикуєш — не буде ідей. 4. Думку викладай розважливо, якщо потрібно — повтори. 5. Часу не марнуй, пропозиції внось коротко і ясно. 6. Чітко втямиш — краще зробиш. 7. Погодився легко — не означає сприйняв глибоко. 8. Не думай, що ти в чомусь переважаєш друзів, і не смій задаватися. 9. Довіру треба розуміти так: усе перевіряється ділом, турботою і дружбою. 10. Перш ніж приймати рішення, навчись бездоганно його виконувати. 11. Будь-яке діло вінчає результат. Не соромно помилятися. Помиляйся, але не зупиняйся! 12. Зауваження приймаються, пропозиції виконуються. 13. Твори, фантазуй сміливіше — шукай шляхів виконання рішень. 14. Не відкладай на завтра вирішення питання, яке необхідно і можна вирішити сьогодні. 15. Прийняв рішення — виконуй! Доручив іншим — довіряй! Довіряючи — перевіряй! Перевіряючи — допомагай! Допомагаючи — не підміняй!
Співпраця педагога з учнівським самоврядуванням передбачає: відмову від адміністративного характеру управління; в своїй основі — повагу до особистості школяра; особливу організацію діяльності, яка породжує у школярів потребу в самоврядуванні; конкретну методику залучення учнів до процесу творення; дружні, товариські, довірливі стосунки між педагогами й учнями; захищеність школярів від приниження, звинувачень, докорів, образ підозрою у нездатності або небажанні брати участь у діяльності; унеможливлення примусу до діяльності; впевненість у досягненні мети; створення інтелектуального тла колективу; колективний, спільний аналіз загальної роботи; звільнення від звички мовчати.
Правила «Діти навчаються, як їм жити» якщо діти живуть в умовах постійної критики, вони навчаються засуджувати; якщо діти живуть в умовах ворожнечі, вони навчаються насильства; якщо дитину постійно висміювати, вона навчається зневажати себе; якщо дітей постійно соромлять, вони навчаються відчувати постійну провину; якщо діти живуть в умовах толерантності, вони навчаються терпимості; якщо дітей підтримують, вони навчаються впевненості в собі; якщо дітей хвалять, вони навчаються самоповаги; якщо діти живуть в умовах справедливості, вони навчаються бути справедливими; якщо діти живуть у безпеці, вони навчаються довіряти; якщо діти живуть з визнанням, вони навчаються дружелюбності.
Схожі презентації
Категорії