X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
загартовування

Завантажити презентацію

загартовування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загартовування організму і його вплив на здоров’я людини

Слайд 2

Загартовування - це підвищення стійкості організму до несприятливого впливу ряду факторів навколишнього середовища (низької або високої температури) шляхом систематичного впливу на організм цих факторів. В основі загартовування лежить здатність організму людини пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища.

Слайд 3

Використання загартовування було відомо людині ще в стародавні часи. Йому у зміцненні здоров'я відводив велику роль Гіппократ (давньогрецький лікар, реформатор античної медицини). На його думку, особливою цілющою силою володіють холодові загартовуючі процедури, а ті, хто тримає тіло в теплі, набувають зніженість м'язів, слабкість нервів, непритомність і кровотечу.

Слайд 4

Слайд 5

Правила загартовування Необхідність психологічного настрою на загартовування, зацікавленість у ньому. Це найважливіший принцип. Загартовування повинне бути систематичним. Загартовування повинне бути комплексним, що передбачає різні види загартовування: пасивні і активні, загальні місцеві, колективні індивідуальні.

Слайд 6

Правила загартовування Загартовування повинне бути поступовим, час контакту з сильним холодом має збільшуватися поступово. Загартовування повинне проводитися з урахуванням індивідуальних особливостей організму і кліматичних умов конкретного регіону. Загартовування повинне бути “на грані задоволення”, тобто не давати собі надмірного навантаження.

Слайд 7

ОБЛИВАННЯ Хорошим методом загартовування є обливання холодною водою. Для цього беруть 2 - 3 відра холодної води бажаної температури і виливають на все тіло. Основну роль при обливанні грає температурне роздратування шкіри, рефлекторно надає тонізуючу, дихання. Після обливання тіло необхідно обтерти сухим рушником.

Слайд 8

КУПАННЯ В ВІДКРИТИХ ВОДОЙМАХ Найбільш ефективним засобом загартовування є купання у відкритих водоймах. Під час купання на організм одночасно впливає сонце, повітря і вода. Перш ніж купатися, обов'язково звертайте увагу на правила безпечної поведінки при купанні. Купатися рекомендується не раніше, ніж через 1 - 1,5 години після їди.

Слайд 9

МОРЖУВАННЯ Найбільш ефективною водною процедурою є купання в крижаній воді. Проте підготовка до цього вимагає спеціального тренування і знань фізіологічних процесів, що проходять в організмі людини при купанні в крижаній воді. Це вища форма загартовування, так як в короткий час підключає до боротьби «за виживання» всі органи людини.

Слайд 10

СОНЯЧНІ ВАННИ Цей тип загартовування слід приймати розумно, інакше замість користі воно може викликати опіки шкіри, перегрів організму, сонячний удар, перезбудження нервової системи. Прийом сонячних ванн доцільно поєднувати з водними процедурами. Після прийому рекомендується 10 - 15 хвилин побути в тіні, а потім прийняти душ або викупатися.

Слайд 11

ПОВІТРЯНІ ВАННИ Цей тип доступний кожній людині в будь-який час року. Повітря діє безпосередньо на наше тіло, шкіру, призводить до ряду біохімічних змін в клітинах тканин, дратує шкірні рецептори нервової системи. Повітряні ванни найкраще застосовувати на відкритому повітрі, їх корисно поєднувати з різними фізичними вправами - ходьбою, бігом, гімнастикою.

Слайд 12

ОБТИРАННЯ Процедура обтирання: рушник, губку або спеціальну рукавичку з матерії змочують у воді і злегка віджимають. потім послідовно виконують обтирання рук (в напрямку від пальців до плечам), шиї, грудей, живота, спини і ніг. Після цього тіло розтирають сухим жорстким рушником до почервоніння і появи приємного відчуття теплоти.

Слайд 13

ХОДІННЯ БОСОНІЖ Ходіння босоніж споконвіку використовувалася для профілактики і лікування багатьох захворювань. Сучасна наука підтверджує користь босоходіння. Ходьба босоніж - це найсильніше профілактичний і цілющий засіб, одна зі складових системи здорового способу життя.

Слайд 14

В ПРОЦЕСІ ЗАГАРТОВУВАННЯ нормалізується стан емоційної сфери, людина стає більш стриманою, врівноваженішою, покращується настрій, додається бадьорості, підвищується працездатність і витривалість організму. Загартована людина легко переносить спеку і холод, різкі зміни зовнішньої температури, здатні ослабити захисні сили організму.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)