X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Загартовування організму і його вплив на здоров’я людини

Завантажити презентацію

Загартовування організму і його вплив на здоров’я людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загартовування організму і його вплив на здоров’я людини

Слайд 2

Загартовування - це підвищення стійкості організму до несприятливого впливу ряду факторів навколишнього середовища (низької або високої температури) шляхом систематичного впливу на організм цих факторів. В основі загартовування лежить здатність організму людини пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища.

Слайд 3

Використання загартовування було відомо людині ще в стародавні часи. Йому у зміцненні здоров'я відводив велику роль Гіппократ (давньогрецький лікар, реформатор античної медицини). На його думку, особливою цілющою силою володіють холодові загартовуючі процедури, а ті, хто тримає тіло в теплі, набувають зніженість м'язів, слабкість нервів, непритомність і кровотечу.

Слайд 4

Слайд 5

Правила загартовування Необхідність психологічного настрою на загартовування, зацікавленість у ньому. Це найважливіший принцип. Загартовування повинне бути систематичним. Загартовування повинне бути комплексним, що передбачає різні види загартовування: пасивні і активні, загальні, місцеві, колективні, індивідуальні.

Слайд 6

Правила загартовування Загартовування повинне бути поступовим, час контакту з сильним холодом має збільшуватися поступово. Загартовування повинне проводитися з урахуванням індивідуальних особливостей організму і кліматичних умов конкретного регіону. Загартовування повинне бути “на грані задоволення”, тобто не давати собі надмірного навантаження.

Слайд 7

ОБЛИВАННЯ Хорошим методом загартовування є обливання холодною водою. Для цього беруть 2 - 3 відра холодної води бажаної температури і виливають на все тіло. Основну роль при обливанні грає температурне роздратування шкіри. Після обливання тіло необхідно обтерти сухим рушником.

Слайд 8

ОБТИРАННЯ Процедура обтирання: рушник, губку або спеціальну рукавичку з матерії змочують у воді і злегка віджимають. Потім послідовно виконують обтирання рук (в напрямку від пальців до плечей), шиї, грудей, живота, спини і ніг. Після цього тіло розтирають сухим жорстким рушником до почервоніння і появи приємного відчуття теплоти.

Слайд 9

ПОВІТРЯНІ ВАННИ Цей тип доступний кожній людині в будь-який час року. Повітря діє безпосередньо на наше тіло, шкіру, призводить до ряду біохімічних змін в клітинах тканин, дратує шкірні рецептори нервової системи. Повітряні ванни найкраще застосовувати на відкритому повітрі, їх корисно поєднувати з різними фізичними вправами - ходьбою, бігом, гімнастикою.

Слайд 10

СОНЯЧНІ ВАННИ Цей тип загартовування слід приймати розумно, інакше замість користі воно може викликати опіки шкіри, перегрів організму, сонячний удар, перезбудження нервової системи. Прийом сонячних ванн доцільно поєднувати з водними процедурами. Після прийому рекомендується 10 - 15 хвилин побути в тіні, а потім прийняти душ або викупатися.

Слайд 11

КУПАННЯ В ВІДКРИТИХ ВОДОЙМАХ Найбільш ефективним засобом загартовування є купання у відкритих водоймах. Під час купання на організм одночасно впливає сонце, повітря і вода. Перш ніж купатися, обов'язково звертайте увагу на правила безпечної поведінки при купанні. Купатися рекомендується не раніше, ніж через 1 - 1,5 години після їжі.

Слайд 12

ХОДІННЯ БОСОНІЖ Ходіння босоніж споконвіку використовувалося для профілактики і лікування багатьох захворювань. Сучасна наука підтверджує користь босоходіння. Ходьба босоніж - це найсильніший профілактичний і цілющий засіб, одна зі складових системи здорового способу життя.

Слайд 13

МОРЖУВАННЯ Найбільш ефективною водною процедурою є купання в крижаній воді. Проте підготовка до цього вимагає спеціального тренування і знань фізіологічних процесів, що проходять в організмі людини при купанні в крижаній воді. Це вища форма загартовування, так як в короткий час підключає до боротьби «за виживання» всі органи людини.

Слайд 14

В ПРОЦЕСІ ЗАГАРТОВУВАННЯ нормалізується стан емоційної сфери, людина стає більш стриманою, врівноваженішою, покращується настрій, додається бадьорості, підвищується працездатність і витривалість організму. Загартована людина легко переносить спеку і холод, різкі зміни зовнішньої температури, здатні ослабити захисні сили організму.

Слайд 15

Слайд 16

Список використаних джерел kralya.org.ua artlife.rv.ua be-health.info lifer.com.ua proinfo.com.ua wayoflife.dp.ua homelifes.ru

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина