Урбанізація США
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентація на тему:”Урбанізація США” Виконав Студент групи ГРС-12д Ягнич Тарас Олександрович
Що ми зазвичай уявляємо, коли нам говорять про «США»? McDonalds, Статуя Свободи, Голлівуд і, звичайно ж, хмарочоси.
Міста США - це окрема культура зі своїм неповторним і своєрідним стилем. За рейтингом країн світу за рівнем урбанізації, згідно з результатами дослідження Департаменту Організації Об'єднаних Націй з економічних та соціальних питань (The United Nations Department of Economic and Social Affairs), США на 2011 рік перебувають на 33 місці з рівнем урбанізації 82,6%, і є однією з найбільш урбанізованих країн світу.
Урбанізація - це історичний процес підвищення ролі міст у житті і розвитку суспільства, який охоплює соціально-демографічну, професійну структуру населення, спосіб життя і розселення людей, їх культуру і психологію, розміщення продуктивних сил і т.д. Урбанізація йде за рахунок: -формування широких приміських зон -міграціі сільського населення в місто - перетворення сільської місцевості в міську
У США стрімкі процеси урбанізації почалися з 40-х років 19 століття, що було пов'язано з інтенсивним розвитком індустріалізації. Почали розвиватися тихоокеанські міста і штати, територія біля Великих озер, міста Середнього Заходу, продовжували розвиватися міста Північно-Заходу і Атлантичного узбережжя.
На сьогоднішній день, більше половини американців живе в агломераціях-мільйонерах. Агломерація (мегаполіс) - це компактне скупчення населених пунктів, пов'язаних між собою навколо єдиного центру з множинними економічними, політичними, культурними та іншими зв'язками. Найбільші міста - центри агломерацій представлені нижче в таблиці:
Мінусами урбанізації є: - знищення взаємозв'язку між природною навколишнім середовищем і людиною -забруднення навколишнього середовища -отток населення з сільських зон, і як наслідок, зменшення сільськогосподарського сектора в економіці -інтенсіфікація людського життя - вразливість міського населення в разі техногенних і природних катастроф. -відсутність доступного громадського транспорту з передмістя в місто -перегруженность автострад особистими автомобілями -універсалізація міст в усьому світі -відсутність зручну інфраструктуру веде до соціальних і економічних криз в агломерації.
Переваги: 1. Величезний економічний, науковий і інтелектуальний потенціал, обумовлений ефектом концентрації в одному місці значної кількості людей, винятково великий і в кінцевому рахунку стимулює ріст великих міст. 2. Ресурси росту продуктивних сил, що уводяться швидко в дію,. 3. Найбільш сприятливі умови для кооперування промисловості, розвитку науки і вищої освіти, для здійснення адміністративних, організаційних і розподільних функцій. Велике міське поселення відрізняється великою розмаїтістю занять, високим ступенем поділу праці, а, отже, і великим "набором" професій. Високий технічний і інтелектуальний рівень видів праці, сконцентрованих у місті, обумовлює концентрацію в ньому найбільш кваліфікованої робочої сили, підвищену частку зайнятих у сфері науки, культури, керування. 4. Широкий набір наданих послуг, високий рівень культурного життя.
Висновок: Не можна дати однозначної відповіді, чи є урбанізація позитивним або негативним явищем в історії розвинених країн. У США деякі мегаполіси розвиваються, деякі, навпаки, скорочуються, і це залежить виключно від грамотної політики керівництва мегаполісу.
Схожі презентації
Категорії