X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Урбанізація та її наслідки"

Завантажити презентацію

"Урбанізація та її наслідки"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урбанізація та її наслідки СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 72 ЛЬВІВ 2014

Слайд 2

Однією з найбільш характерних особливостей розвитку сучасного суспільства є швидкий ріст міст і безупинний темп збільшення чисельності їх жителів, тобто урбанізація. Вона, мабуть, тягне за собою самі значні соціальні перетворення в історії людства. Урбанізація - процес зростання міст і міського населення та підвищення їх ролі в житті суспільства.   Урбанізація

Слайд 3

Передумовами урбанізації є: Ріст індустрії Поглиблення територіального поділу праці Розвиток культурних і політичних функцій міст. Для урбанізації характерні: приплив у міста сільського населення рух людей із найближчих дрібних міст у великі (на роботу, з культурних і побутових потреб). Передумови винекнення

Слайд 4

Декілька фактів Щоденно в міста переїжджає 180000 людей. Більша половина населення землі вже проживає в містах, а в 1800 році їх частка становила лиш 2%. За прогнозами, на протязі наступних 15-20 років населення міст в африці і азії подвоїться.

Слайд 5

Найпоширеніша проблема, яка викликана урбанізацією, є відсутність житла, через це люди будують укриття на околицях міст,так звані “нетрі”.

Слайд 6

Нажаль сьогодні в таких умавах порживає більше 900 мільйонів чоловік.

Слайд 7

В результаті виникли  екологічні проблеми, пов'язані зі зростанням міст : Збільшення густоти населення. У великих містах на 15 % знижується інсоляція (кількість сонячної енергії). Збільшується кількість відходів. Збільшується кількість туману (на 30 % влітку і на 80 % взимку). Збільшується захворюваність на інфекційні захворювання. Збільшується захворюваність онкологічних захворювань. Нагромадження твердих відходів. Забруднення атмосферного повітря на містах. Забруднення води у містах. Проблема зменшення тварин, рослин.

Слайд 8

Переважна частина великих міст — це індустріальні комплекси, і головна їхня проблема і нездоланна біда, на жаль, — продукування виробничих відходів, сміття.  Деградоване штучне міське середовище справляє комплексну шкідливу дію на здоров'я населення внаслідок забруднення атмосферного повітря, дефіциту сонячного проміння, води, а також стресових факторів.

Слайд 9

Ступінь поширення багатьох хвороб у великих містах набагато більший, ніж у малих містах чи селах. Через забрудення повітря, така хвороба, як рак легень, у великих містах нині реєструється в два — три рази частіше, ніж у сільських місцевостях. Тут набагато більше хворіють бронхітами, астмою, алергійними хворобами. Рівень інфекційних захворювань у містах також удвічі вищий. Ряд хімічних речовин властива мутагенна дією, що призводить до новотворів, спонтанним абортам, загибелі плода, аномалій розвитку і безплідності. 

Слайд 10

Скорочення більшості видів живих організмів пов'язано з включенням дедалі більшої частини територій в активну господарську діяльність: розораність полів, прокладання доріг, розширення території міст і сіл. Тривога з приводу зменшення кількості і сповненого винищення багатьох видів не надумана. З лиця землі зникло 68 видів ссавців, 130 видів птахів, 28 видів рептилій, 6 видів риби і 6 видів амфібій. Вплив урбанізації на тварин

Слайд 11

Слайд 12

Висновок Людина віддаляється від природи і попадає в середовище зі шкідливими впливами - забрудненим повітрям, шумом і вібрацією, обмеженою житлоплощею, ускладненою системою постачання, залежністю від транспорту, постійним змушеним спілкуванням з безліччю незнайомих людей - усе це несприятливо позначається на її фізичному і психічному здоров'ї.

Слайд 13

У всіх випадках подолання шкод, яке задає урбанізація, людину і навколишнє середовище повинні розглядатися як єдине ціле.

Слайд 14

Дякую за увагу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Економіка