X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Стоп радон!»

Завантажити презентацію

«Стоп радон!»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Стоп радон!» єдиний урок здоров’я Пляка С.М., методист навчально-методичного кабінету виховної роботи і шкільних бібліотек Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Слайд 2

Здоров’я – це ключ, який відкриває нові можливості чогось прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, реалізовувати та розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього.

Слайд 3

1. Що таке радон? Радон утворюється в радіоактивних рудах і мінералах при розпаді радію. Благородний газ без кольору і запаху, отруйний, радіоактивний. Радон легко розчиняється у воді, а ще краще – в жирових тканинах живих організмів.

Слайд 4

1. Що таке радон? Радон у 7,5 разів важчий за повітря. Радон - інертний газ; не утворює аерозолів. Радон мігрує по тріщинах, порах ґрунту і породах на великі відстані досить тривалий час (близько 10 днів). Радон також міститься в деяких мінеральних водах, які називаються радоновими.

Слайд 5

2. Радон і Кіровоградщина. Кіровоградська область знаходиться на кристалічному щиті. Невидима небезпека – радон –– криється у розломах земної кори. Основним джерелом виходу радону на поверхню є граніт. Вплинути на структуру граніту людина не в змозі. Кожен має можливість мінімізувати вплив.

Слайд 6

3. Вплив радону на здоров’я. Радон надає 3/4 річної дози опромінення, одержуваного людиною від земних джерел радіації. Радон, надходячи у легені, піддає їх радіоактивному впливу і викликає мікроопіки. Підвищена концентрація радону в повітрі може викликати захворювання на рак. Альфа-частинки, які утворюються при розпаді радону, викликають пошкодження в хромосомах клітин кісткового мозку людини, що збільшує ймовірність розвитку лейкозів. Найбільш уразливі для радону найважливіші клітини – статеві, кровотворні та імунні.

Слайд 7

4. Радон в будинку. У будинках, збудованих на ґрунті, який містить високий рівень урану, може спостерігатися підвищений рівень радону (особливо в підвалах). У будинок радон може потрапити різними шляхами: з надр Землі; зі стін і фундаменту будівель; разом з водопровідною водою; з природним газом.

Слайд 8

5. Профілактичні антирадонові заходи. Що потрібно робити: покращити вентиляцію у помешканні; часто і регулярно провітрювати житло; встановити вентиляцію у підвальному чи цокольному приміщеннях; звертати увагу на якість будівельних матеріалів, що використовуються для ремонту чи будівництва; герметизувати підлогу та щілини у стінах; встановити фільтр зворотного осмосу (чи хоча б звичайний вугільний) на воду; збільшити кількість зелених насаджень довкола будинку, квітів та декоративних рослин у вазонах усередині помешкання; збільшити вживання пектиновмісних продуктів – яблук, смородини тощо; позбутись шкідливих звичок.

Слайд 9

6. Корисні застосування радону Медицина: радонові ванни при різних захворюваннях Сільське господарство: для активації кормів домашніх тварин Металургія: для визначення швидкості газових потоків Геологія: для знаходження покладів радіоактивних елементів Сейсмологія: для прогнозування землетрусів

Слайд 10

7. Проект «Стоп радон!» За ініціативи голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна в області стартував проект «Стоп-радон», який передбачає низку серйозних заходів, аби убезпечити населення, а головним чином дітей, від впливу небезпечного газу. До середини березня у кожному дитсадку, школі та лікарні регіону з’являться спеціальні пристрої, що фіксуватимуть концентрацію радону. Аналізатори фіксуватимуть концентрацію радону протягом місяця. Далі його передаватимуть до інституту імені Марзеєва, працівники якого аналізуватимуть показники. За результати досліджень науковці розроблять перелік заходів, які повинні сприяти зменшенню концентрації радону. Після виконання рекомендацій аналізатори встановлюватимуться повторно, аби з’ясувати ефективність виконаної роботи.

Слайд 11

Тематичний кросворд Ягода, вживання якої зменшує вплив радону на організм. Одне з корисних застосувань радону в народному господарстві. Прилад, що вимірює концентрацію радону в повітрі будинку. Місце накопичення радону в будинку. Один з вчених, хто відкрив радон. Агрегатний стан радону. Хімічний елемент, при розпаді ядра якого утворюється радон. Один із засобів боротьби з радоном. Лікувальне застосування радону.

Слайд 12

Відповіді на кросворд

Слайд 13

Висновки Радон шкідливий і корисний. Не можна зайняти одну позицію щодо цього і відкинути іншу. Щоб уберегти себе та своїх близьких, частіше провітрюйте приміщення, пийте якісну воду та купуйте сертифіковані будматеріали. Відслідковуйте у мас-медіа про результати обласного проекту «Стоп радон» та дотримуйтесь рекомендацій фахівців. Ведіть здоровий спосіб життя, займайтесь фізичною культурою та будьте здорові!

Слайд 14

Корисні посилання Електронний ресурс «Стоп радон!» http://stopradon.kr.ua/ Електронний ресурс «Стоп радон!» на сайті управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації http://osvita.kr-admin.gov.ua/radon.php Електронний ресурс «Радон в Кіровограді: міфи і реальність» https://gtpradonkirovohradfeb2012.pbworks.com/w/page/50065308/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0%20-%20FrontPage

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)