X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблема куріння

Завантажити презентацію

Проблема куріння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життя дається один раз

Слайд 2

Слайд 3

Життя прекрасне – не проміняй його на цигарки

Слайд 4

Оноре де Бальзак писав : «Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації»

Слайд 5

Проблема куріння виникла дуже давно. Вислови вчених показують, що ця проблема серйозна і заслуговує великої уваги, так як в наш час куріння стало просто повальним особливо серед молоді.

Слайд 6

Куріння тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом в 1492 році Америки пов'язано з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Особливо популярним тютюн став в XVII -XVIII столітті.

Слайд 7

Чим приваблює куріння Одна з головних причин куріння у юнаків - прагнення до самовираження, утвердження власної самостійності, «дорослості». Не випадково досить часто можна почути фразу: «А чому ти не куриш, - ти що, не мужчина?» І юнак намагається виглядати справжнім мужчиною...

Слайд 8

Спробуємо довести хибність поширеного серед підлітків твердження, що тільки той справжній мужчина, хто курить і п'є - тоді, мовляв, все у нього в нормі. Це - пусті похваляння. Куріння асоціюється з дорослістю, компанією друзів, цікавою бесідою. Але вчені з'ясували, що курці проводять дозвілля нудніше й отримують від нього менше задоволення, ніж некурці; вони менш винахідливі у способах використання вільного часу і часто просто не знають, що з ним робити.

Слайд 9

Чому тютюн шкідливий?   Тому що внаслідок куріння в будь-який час можуть з'явитися невиліковні хвороби: рак легенів, гортані, стравоходу, нирок - незалежно від кількості викурюваних цигарок і стажу куріння.

Слайд 10

Нікотин є наркотиком, залежність від якого формується найшвидше. Палячи цигарку людина вдихає той самий отруйний газ, що міститься у вихлопному газі автомобіля. У легенях людини, що випалює за день по пачці цигарок протягом року, відкладається 1 літр тютюнових смол. Відомо, що паління шкідливе для молодого організму, передусім для органів дихання. Порушується дихальна функція легень; курці-підлітки частіше страждають на простудні захворювання. їм загрожує бронхіт, імпотенція, безпліддя. У дівчат — вагітність з ускладненнями, стенокардія, стоматити, хвороби шлунка та 12-палої кишки, порушення кровообігу.

Слайд 11

Легені здорової людини і курця

Слайд 12

Смола закупорює і подразнює верхні дихальні шляхи і легені і приводить до таких захворювань, як хронічний бронхіт і рак легенів; Нікотин сильна наркотична речовина, яка діє на нервову систему, підвищуючи частоту серцевих скорочень, є ризик розвитку аритміїї серця; Окис вуглеводу знижує здатність еритроцитів поставляти кисень до клітин організму і таким чином посилює прояв різних хвороб кровоносної системи. Склад тютюнового диму:

Слайд 13

Дим цигарок забирає життя людей в 15 разів більше ніж дорожньо-транспортні пригоди.

Слайд 14

Дим цигарок робить зуби й пальці рук курця жовтими. 3 рота курця погано пахне. У курця поганий апетит. Курець погано розрізняє смак їжі. Дим сигарет забруднює легені та спричиняє кашель. Нікотин утруднює роботу серця, прискорює пульс. Людина, яка палить, стає напруженою, дратівливо. Рак легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунку, підшлункової залози та жовчного міхура. Хронічний бронхіт. Пошкодження слизової оболонки губ, язика, піднебіння, гортані. Поява зморшок на обличчі.

Слайд 15

Хвороба від паління - перші кроки до падіння.

Слайд 16

Викрадач розуму – так іменують алкоголь із давніх часів.

Слайд 17

Чистий спирт почали одержувати в VI-VII століттях араби і назвали його "аль коголь", що означає "одурманюючий". Першу пляшку горілки виготовив араб Рагез у 860 році. Алкоголізм - це пристрасть до алкоголю, при якій виникають виражені психічні розлади, змінюються взаємовідносини в колективі і сім’ї, спричиняється шкода суспільним і особистим інтересам людей.

Слайд 18

Дія алкоголю на організм руйнуюча  Алкоголь - це отрута, яка найбільше вражає головний мозок. Особливо згубно алкоголь діє на організм підлітка, в якого ще не завершився процес формування деяких відділів головного мозку, а також і інших важливих органів: серце, легень, шлунка, печінки, нирок. Токсична дія алкоголю на організм підлітка у кілька разів сильніша, ніж на організм дорослого, тому, що у цьому віці тканини дуже насичені водою і швидко вбирають і розповсюджують алкоголь по всьому тілу. При концентрації алкоголю в крові 0,5-0,6% /це відповідно 0,5 л. горілки/ у підлітка може наступити смерть.

Слайд 19

Всесвітня організація охорони здоров'я провела опитування школярів у 41 країні світу, чи вживають вони спиртне. Україна в списку перша. 40 відсотків дітей в Україні вживають алкоголь. 9 із 10 українських підлітків заглядали у чарку. А кожен п'ятий зізнався соціологам, що його друзі напиваються мінімум раз на тиждень.

Слайд 20

Сьогодні рівень споживання алкоголю в Україні є одним із найвищих у світі і становить близько 20 літрів абсолютного спирту на душу населення за рік (офіційна статистика повідомляє про 12-13 літрів). Крім того, наше законодавство не визнає алкогольним виробом пиво, тим самими позбавляючи населення країни захисту від алкоголізації.

Слайд 21

З чого починається пияцтво? Спочатку - проста цікавість. Іноді для самоствердження, в тому числі, "тому що мені це подобається", "тому що приємно бути трохи сп’янілим", "тому що мені нудно". Інша група причин - це тиск зі сторони однолітків і небажання відстати від них. Мотивується це так: "тому що мої друзі теж п’ють", "щоб мої друзі не вважали мене мокрою куркою", "тому що більшість дорослих також п’ють", "щоб легше було спілкуватись з іншими людьми".

Слайд 22

Дуже часто підлітки отримують першу дозу алкоголю з рук дорослих дома з приводу якогось свята. А в сім’ях, де один з батьків, або й обоє зловживають: алкоголем дітей іноді привчають до випивки просто так "за компанію". Ще однією з причин пияцтва є зняття психологічної напруженості: "щоб придати собі сміливості і впевненості", "щоб було спокійніше", "щоб було легше говорити з людьми".

Слайд 23

Підлітковий алкоголізм виникає і при надмірному вживанні пива Згідно із сучасними дослідженнями, пиво - це перший легальний наркотик, що прокладає шлях іншим, більш сильним нелегальним наркотичним засобам. Саме вживання пива є першопричиною скалічених життів мільйонів людей.

Слайд 24

Дослідження, проведені в багатьох країнах, свідчать, що хронічний алкоголізм розвивається в 3-4 рази швидше від вживання пива, ніж від міцних алкогольних напоїв. Шкідливість пива для людського організму дуже обширна: вимирання клітин головного мозку (які, відмираючи, виходять із сечею), порушення функцій спинного мозку, цироз печінки, гепатит, панкреатит, гастрит, невропатії, ураження зорового та слухового аналізаторів.

Слайд 25

Слайд 26

Причина багатьох бід лежить на дні винної склянки.

Слайд 27

„Живи швидко, помирай молодим” – вислів наркотиків

Слайд 28

«Narke» на древньогрецькій мові означає “СТУПОР” – нерухомість, безпам'ятство. НАРКОМАНІЯ – це хворобливе захоплення деякими речовинами, ліками, які паралізують ЦНС. До наркотичних речовин відносять всі ті речовини, які викликають отруєння організму людини і викликають залежність. Залежність від наркотичних речовин –– гостра , домінуюча над усім потреба в їхньому прийманні. Розвиваючись, вона послідовно проходить кілька стадій –– соціальну, психологічну, фізичну.

Слайд 29

Соціальна залежність –– людина ще не почала вживати наркотичні речовини, але потрапила у середовище тих, хто їх вживає. Вона приймає стиль поведінки, ставлення до наркотичних речовин і зовнішні атрибути групи. В такій ситуації людина часто вже внутрішньо готова почати вживання. Психологічна –– на цій стадії змінюється поведінка людини. Вона починає вживати наркотичні речовини. Вони необхідні їй для зміни свого емоційного стану; іншим шляхом вона вже не може впливати на свої емоції.

Слайд 30

Фізична залежність - наступає після включення наркотичних речовин у процес обміну речовин. Це - непереборна фізична потреба, яка виникає в результаті постійного або періодичного вживання наркотиків. У цьому випадку різке припинення вживання наркотичних речовин викликає фізичний розлад різного ступеня, який називають абстинентним синдромом, синдромом позбавлення (відміни). На цій стадії людина потребує лікування.

Слайд 31

Слайд 32

Чому підлітки бажають на собі випробувати дію наркотиків? ЦІКАВІСТЬ. Статистика свідчить, що 60 відсотків молоді пристосувались до наркотиків через надмірне зацікавлення. СЛАБКА СИЛА ВОЛІ, невміння “ встояти ” в житті, страх “ відколотись ” від компанії. БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ, відсутність повноцінного і змістовного життя. Емоційна бідність породжує бажання “піддобрити” себе цигаркою, повеселитись за допомогою алкоголю, підбадьоритись наркотиками, а весь цей пошук гострих почуттів може закінчитись плачевно.

Слайд 33

Мозок здорової людини і наркомана

Слайд 34

Конопля Вуличні назви: план, драп, марихуана, травка та інші. Містить в собі понад 400 різних хімічних сполук, що здатні викликати галюцинації. Негативні наслідки вживання коноплі: -Забруднення  легень смолами, розвиток хронічного бронхіту та раку горла і легень. -Підвищення артеріального тиску, сердечна аритмія. -Враження функцій головного мозку (мислення,почуття, пам’ять). -Поступове зниження насолоди від вживання, що веде до збільшення дози або переходу до інших наркотиків. Порушення координації. -Психологічна залежність.

Слайд 35

Екстазі Відноситься до групи психостимуляторів. Негативні наслідки вживання екстазі: -Наркотик викликає потребу інтенсивно рухатись, що призводить до перегріву та обезводнення організму. Внаслідок цього часто трапляються смертельні випадки. -Підвищення артеріального тиску. -Психози, які супроводжуються страхом, агресією та галюцинаціями. -Психологічна залежність.

Слайд 36

Токсичні речовини Сюди відносяться: ефір, дихлофос, ацетон, толуол, лаки, розчинники, клей “Момент” тощо. В більшості випадків вживаються підлітками віку 10-16 років.  Негативні наслідки вживання токсичних речовин: -“Смерть в мішку”. Оскільки для відчуття ейфорії вимагається велика кількість токсичних речовин, то в багатьох випадках виникає раптова зупинка серця і дихання. -Враження печінки, що призводить до порушення згортання крові, зниження імунітету, а також цирозу. -Пошкодження клітин головного мозку, що веде до відставання в психічному розвитку, до змін в характері. -Гибель клітин легень і запалення (пневмонія). -Отруєння організму та смерть. -Психологічна залежність.

Слайд 37

Опіумні наркотики Це препарати, виготовлені із маку: “ширка” або “чорне”, героїн, кодеїн, а також їх синтетичні замінники: наприклад, мета дон. Вводяться внутрівенно за допомогою шприца.  Негативні наслідки вживання опіумних наркотиків: -Захворювання печінки, що приводить до цирозу. -Ризик зараження сифілісом, гепатитом, СНІДом. -Зниження імунітету. -Пошкодження структури головного мозку. -Порушення обміну кальцію в організмі. Внаслідок цього руйнуються зуби і пом’якшуються кістки. -Утворення абсцесів (гнійних ран). -Гангрена. -Дистрофія та параліч. -Смерть протягом 10-15 років. -Сильна фізична та психологічна залежності.

Слайд 38

Антисанітарія, інфекції, дно життя Зворотної дороги немає.

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

ЖИВИ БЕЗ НАРКОТИКІВ!!!

Слайд 42

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Слайд 43

Що таке ВІЛ? В – вірус І – імунодефіциту Л – людини Зараження ВІЛ повільно й незворотньо нищить імунну систему організму. Лише аналіз крові може виявити – заражена людина чи ні.

Слайд 44

Що таке СНІД? С – синдром (сукупність симптомів, ознак, що визначають певне захворювання) Н – набутого (не вродженого, а переданого від однієї людини іншій) І – імунного (що має відношення до імунної (захисної) системи організму, яка бореться із хворобами) Д – дефіциту (недостатня протидія імунної системи хворобам) Терміном СНІД позначають кінцеву стадію ВІЛ-інфекції

Слайд 45

Шляхи передачі ВІЛ: - при незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм. через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забруднених манікюрних наборів. - від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю.

Слайд 46

ВІЛ не передається: · при рукостисканні чи обіймах; · через піт чи сльози; · при кашлі і чихання; · при використанні загального посуду чи постільної білизни; · при використанні загальні ванни й унітаза; · при спільних заняттях спортом; · при перебуванні в одному приміщенні; · у суспільному транспорті; · через тварин чи при укусах комах; · при поцілунку через слину, тому що концентрації вірусу в слині недостатньо для інфікування.

Слайд 47

Україна займає шосте місце у світі за поширенням ВІЛ-інфекції. Більшість інфікованих на Україні складає молодь від 20 до 39 років. На Україні темпи розвитку епідемії ВІЛ одні з найвищих у світі. Найвищі темпи захворюваності відзначені в Миколаївській і Одеській областях. У "п'ятірці" міст, де більше всього хворих, - Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Сімферополь і Миколаїв.

Слайд 48

Шляхи передачі ВІЛ/СНІДу в Україні

Слайд 49

ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу у організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ/СНІД не піддається лікуванню, і поки що немає вакцини. Тому центральне місце в боротьбі з цим захворюванням повинне приділятися профілактиці.

Слайд 50

Вилікувати СНІД поки що неможливо. Але уберегтися від ВІЛ-інфекції можна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)