X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Природні небезпеки"

Завантажити презентацію

"Природні небезпеки"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природні небезпеки

Слайд 2

У наш цивілізований, технічно розвинений час людство залишається залежним від природних явищ, які досить час то мають катастрофічний характер. Виверження вулканів, землетру си, посухи, селеві потоки, снігові лавини, повені спричиняють заги бель багатьох тисяч людей, завдають величезних матеріальних збитків.

Слайд 3

Тектонічні стихійні лиха * Виверження вулканів. За руйнів ною дією та кількістю енергії, яка виді ляється при виверженні вулкана, саме це стихійне лихо належить до найнебезпечніших для життєдіяльності людства. Під попелом та лавою гинули цілі міста. * Землетруси. Щорічно вчені фіксують близько 1 млн. сейсмічних і мікросейсмічних коливань, 100 тис. з яких відчуваються людьми та 1000 спричиняють значні збитки.

Слайд 4

Топологічні стихійні лиха *Повінь — це значне затоплення місцевості внаслідок підйому рівня води в річці, озері, водосховищі, спричинене зливами, весняним та ненням снігу, вітровим нагоном води, руйнуванням дамб, гребель тощо. Повені завдають великої матеріальної шкоди та призводять до людських жертв. * Зсуви — це ковзкі зміщення мас гірських порід вниз по схилу, які виникають через порушення рівноваги. Зсуви виникають через ос лаблення міцності гірських порід внаслідок вивітрювання, вими вання опадами та підземними водами, систематичних поштовхів, нерозважливої господарської діяльності людини тощо.

Слайд 5

* Снігові лавини. Снігові лавини також належать до зсувів і виника ють так само, як і інші зсувні зміщення. Сили зчеплення снігу переходять певну межу, і гравітація викликає зміщення снігових мас уздовж схилу. * Селі — це паводки з великою концентрацією ґрунту, мінеральних час тин, каміння, уламків гірських порід (від 10-15 до 75% об'єму потоку). «Сель» (сайль) — слово арабське і в перекладі означає бурхливий потік, тобто за зовнішнім виглядом селевий потік — це шалено виру юча хвиля висотою з п'ятиповерховий будинок яка мчить ущелиною з великою швидкістю.

Слайд 6

Метеорологічні стихійні лиха * Вітри — це так звані «прилади-змішувачі», вони забезпечують обмін між забрудненим повітрям міст та чистим, насиченим киснем полів і лісів, теплим екваторіальним та холодним повітрям полярних об ластей, розганяють хмари і приносять дощ на поля, на яких без них нічого б не росло. *Досить небезпечне явище — смерчі, вони трапляються частіше, ніж урагани й тайфуни. Щорічно в Америці спостерігається близько 900 смерчів, які там називають торнадо. Найчастіше це стихійне лихо трап ляється на території штатів Техас і Оґайо, де від нього гине в серед ньому 114 осіб на рік.

Слайд 7

* Пожежі. Причинами виникнення пожеж є недбала поведінка людей з вогнем, порушення правил пожежної безпеки, природні яви ща (блискавка, посуха). Відомо, що 90% пожеж виникає з вини лю дини і тільки 7-8% спричинені блискавками. Пожежі — це неконтрольований процес горіння, який викликає загибель людей та нищення матеріальних цінностей. Під час пожеж вигорає родючий шар грунту, який утворювався про тягом тисячоліть. Після пожеж у гірських районах розвиваються ерозійні процеси, а в північних — відбувається заболоченість лісових земель.

Слайд 8

Попередження небезпек Для попередження природних НС можуть бути використані пасивні та активні захисні заходи. Активний захист від природних небезпек передбачає будівництво інженерно-технічних споруд, інтервенцію до механізму явища, реконструкцію природних об'єктів тощо, пасивний - використання захисних споруд. У більшості випадків пасивні та активні методи захисту поєднуються.

Слайд 9

Виконала студентка гр.ПР-13 1/9 Агафонова Валерія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)