Природні і попутні нафтові гази
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Презентація на тему: Природні і попутні нафтові гази Підготувала: учениця 11-Б класу Пірятинець Катерина
Природні гази суміші газоподібних вуглеводнів різної будови, що заповнюють пори і порожнечі гірських порід, розсіяних у грунтах, розчинені в нафті і пластових водах.
Природний газ переважає метан, зміст якого досягає 80-98% Попутні нафтові гази міститься 30-50% метану, але значно більше найближчих гомологів - етану, пропану і бутану (до 20% кожного)
Портрети вчених і видатних діячів, які вивчали природні вуглеводні Н.Д.Зелинский (1861–1953) В.Г.Шухов (1853–1939) Дмитро Менделєєв (1834 - 1907)
Основні родовища природних газів розташовані у межах України зараз виділяється дев’ять нафтогазоносних областей, розміщення яких дозволяє об’єднати їх в три нафтогазоносні регіони: Східний — Дніпровсько-Донецька газонафтоносна область; Західний — Передкарпатська, Складчаті Карпати, Закарпатська і Волино-Подільська та Південний — Переддобруджинська, Причорноморсько-Кримська, Індоло-Кубанська, Азово-Березанська область.
Попутні нафтові гази суміші вуглеводнів, супутні нафти і що виділяються при її видобутку з газонафтових родовищах. Ці гази розчинені в нафті і виділяються з неї внаслідок зниження тиску при підйомі нафти на поверхню Землі.
Природні і попутні нафтові гази Попутні нафтові гази більш різноманітні за складом, тому їх вигідніше використовувати як хімічну сировину.
Характеристика попутних нафтових газів назва склад застосування Газовийбензин Сумішпентану,гексанутаін.вуглеводнів Додають до бензину для поліпшення запуску двигуна Пропан-бутановафракція Сумішпропануібутану Застосовуютьувиглядізрідженогогазу якпаливо Сухийгаз За складомподібнийзприроднимгазом Використовуютьдляодержанняацетилену,воднютаіншихречовинтак само якіпаливо
ЗАСТОСУВАННЯ Близько 90% природних газів використовують як паливо і лише 10% як хімічної сировини. З метану отримують водень, сажу, ацетилен. Якщо в газі не менше 3% етану, то його використовують для отримання етилену для органічного синтезу.
Природний газ Застосування Паливо в котельнях, печах, ТЕС, в побуті; Сировина в хім. Промисловості;
Переваги природного і попутного нафтового газу - Дешевий вид палива - Володіє високою теплотворною здатністю (теплота згоряння 1м3 газу 54400 кДж) - Легко транспортується по газопроводах - Екологічно чистий вид палива
Лаки, фарби, розчинники, гума, пластмаса, антифризи, штучні волокна, ліки і ... все це продукти одержувані в ході синтезу з вуглеводнів.
Реактор отримання синтез-газу (на базі ракетних технологій) ПНТЦ дослідна промислова установка отримання бензину з природного газу
Список використаної літератури: 1. Гуревич И.Л. Технологія переробки нафти і газу.Ч.1.-М.:Хімія,1975 2. Смидович Е.В. Технологія переробки нафти.Ч.2.-М.:Хімія,1980.-328с
Схожі презентації
Категорії