X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природні і попутні нафтові гази

Завантажити презентацію

Природні і попутні нафтові гази

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Природні і попутні нафтові гази Підготувала: учениця 11-Б класу Пірятинець Катерина

Слайд 2

Природні гази суміші газоподібних вуглеводнів різної будови, що заповнюють пори і порожнечі гірських порід, розсіяних у грунтах, розчинені в нафті і пластових водах.

Слайд 3

Природний газ

Слайд 4

Природний газ переважає метан, зміст якого досягає 80-98% Попутні нафтові гази міститься 30-50% метану, але значно більше найближчих гомологів - етану, пропану і бутану (до 20% кожного)

Слайд 5

Склад природного газу

Слайд 6

Портрети вчених і видатних діячів, які вивчали природні вуглеводні Н.Д.Зелинский (1861–1953) В.Г.Шухов (1853–1939) Дмитро Менделєєв  (1834 - 1907)

Слайд 7

Основні родовища природних газів розташовані у межах України зараз виділяється дев’ять нафтогазоносних областей, розміщення яких дозволяє об’єднати їх в три нафтогазоносні регіони: Східний — Дніпровсько-Донецька газонафтоносна область; Західний — Передкарпатська, Складчаті Карпати, Закарпатська і Волино-Подільська та Південний — Переддобруджинська, Причорноморсько-Кримська, Індоло-Кубанська, Азово-Березанська область.

Слайд 8

Попутні нафтові гази   суміші вуглеводнів, супутні нафти і що виділяються при її видобутку з газонафтових родовищах.    Ці гази розчинені в нафті і виділяються з неї внаслідок зниження тиску при підйомі нафти на поверхню Землі.

Слайд 9

Природні і попутні нафтові гази Попутні нафтові гази більш різноманітні за складом, тому їх вигідніше використовувати як хімічну сировину.

Слайд 10

Характеристика попутних нафтових газів назва склад застосування Газовийбензин Сумішпентану,гексанутаін.вуглеводнів Додають до бензину для поліпшення запуску двигуна Пропан-бутановафракція Сумішпропануібутану Застосовуютьувиглядізрідженогогазу якпаливо Сухийгаз За складомподібнийзприроднимгазом Використовуютьдляодержанняацетилену,воднютаіншихречовинтак само якіпаливо

Слайд 11

ЗАСТОСУВАННЯ Близько 90% природних газів використовують як паливо і лише 10% як хімічної сировини. З метану отримують водень, сажу, ацетилен. Якщо в газі не менше 3% етану, то його використовують для отримання етилену для органічного синтезу.

Слайд 12

Природний газ Застосування Паливо в котельнях, печах, ТЕС, в побуті; Сировина в хім. Промисловості;

Слайд 13

Ефективне і дешеве паливо джерело сировини для хімічної промисловості

Слайд 14

Переваги природного і попутного нафтового газу - Дешевий вид палива - Володіє високою теплотворною здатністю (теплота згоряння 1м3 газу 54400 кДж) - Легко транспортується по газопроводах - Екологічно чистий вид палива

Слайд 15

Лаки, фарби, розчинники, гума, пластмаса, антифризи, штучні волокна, ліки і ... все це продукти одержувані в ході синтезу з вуглеводнів.

Слайд 16

Генератор синтез – газа

Слайд 17

Реактор отримання синтез-газу (на базі ракетних технологій) ПНТЦ дослідна промислова установка отримання бензину з природного газу

Слайд 18

Реактор отримання синтез-газу (Вихід на блок каталітичного синтезу)

Слайд 19

Список використаної літератури: 1. Гуревич И.Л. Технологія переробки нафти і газу.Ч.1.-М.:Хімія,1975 2. Смидович Е.В. Технологія переробки нафти.Ч.2.-М.:Хімія,1980.-328с

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія