X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Природні ресурси світу

Завантажити презентацію

Природні ресурси світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природні ресурси світу Класифікація природних ресурсів Кузьмінська Марина Вікторівна Жовті Води 2012

Слайд 2

Завдання уроку Ознайомитися з класифікацією природних ресурсів; З розміщенням природних ресурсів світу; З особливостями різних видів природних ресурсів; З проблемою раціонального використання природних ресурсів

Слайд 3

Слайд 4

Відновлювані – родючі грунти, рослинність і тваринний світ.

Слайд 5

Невідновлювані – більша частина корисних копалин

Слайд 6

Невичерпні Водні – води, що використовуються як джерело водопостачання населення, промисловості та сільського господарства, а також як джерело енергії.

Слайд 7

Невичерпні Кліматичні ресурси – сонячна радіація – як джерело світла, тепла та енергії, енергії вітру. Атмосферні опади.

Слайд 8

Мінеральні ресурси Природні речовини мінерального походження, що використовується в господарстві як сировина або джерело енергії.

Слайд 9

Види мінеральних ресурсів Енергохімічні( вугілля, нафта природний газ, уран, торій, торф) Рудні (руди чорних, кольорових, рідкісних, благородних металів) Нерудні (флюси, вогнетриви) Гірничо-хімічні (апатити, сірка, барій) Технічні (алмаз, тальк, графіт) Будівельні (глина, гіпс, пісок) Гідротермальні (прісні та мінеральні води)

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

За допомогою атласу розподіліть Країна Заліз. Руд Боксити Мідна руда Марганець Китай Австралія Чилі Україна Бразилія Гвінея США ПАР

Слайд 15

Водні ресурси Складова частина невичерпних природних ресурсів. Це – водойми суходолу ( річок, озер, льодовиків, штучних водойм, боліт, підземних вод, снігового покриву), морів, океанів.

Слайд 16

Розподіл водних ресурсів

Слайд 17

Споживачі води

Слайд 18

Слайд 19

Земельні ресурси Землі, що використовуються або можуть бути використані в різних галузях національної економіки. Основа розміщення господарських об'єктів, головний засіб виробництва в сільському, лісовому та інших господарствах, де використовується і відіграє роль родючість грунтів.

Слайд 20

Слайд 21

Розподіл земельних ресурсів

Слайд 22

Слайд 23

Кліматичні ресурси Невичерпні природні ресурси, що включають сонячну енергію, вологу та енергію вітру. Кліматичні ресурси не споживаються безпосередньо в матеріальній та нематеріальній діяльності людей, не знищуються в процесі використання, але можуть погіршуватись або покращуватись.

Слайд 24

Ресурси Світового океану Біологічні – риби, кити, молюски, ракоподібні, деякі види водоростей, що використовуються для виробництва продуктів харчування і одержання цінних речовин для різних галузей промисловості, сільського господарства, медицини.

Слайд 25

Слайд 26

Ресурси Світового океану Мінеральні – представлені нафтою, газом, групою твердих корисних копалин. Геологічні запаси нафти оцінюються в 0,3 трлн тонн, газу – в 140 трлн м3. Найбільш інтенсивний добуток ведеться в Перській, Мексиканській затоках, затоці Маракайбо. З морської води видобувають кухонну сіль, магній, бром, калій.

Слайд 27

Слайд 28

Ресурси Світового океану Енергетичні - це принципово доступна механічна та теплова енергія його вод.

Слайд 29

Рекреаційні ресурси Це сукупність природних, природно-технічних, соціально-економічних комплексів та їх елементів, що сприяють відновленню та розвитку фізичних та духовних сил людини, її працездатності. Вони бувають: Природні Соціально-економічні

Слайд 30

Природні Це особливості природи, природні та природно-технічні геосистеми, тіла, явища природи, їх компоненти і властивості, природоохоронні об'єкти.

Слайд 31

Соціально-економічні Культурні об'єкти, пам'ятки історії, архітектури, етнографічні особливості території.

Слайд 32

Домашнє завдання Вивчити & 12 – 13. Відповісти на питання. Письмово дати коротку порівняльну характеристику природних ресурсів: Ів. – Канади і Австралії ІІв. – Мексики та Індії ІІІв. – України та Франції

Слайд 33

Використані ресурси http://svit.ukrinform.ua/economy.php?page=economy.htm http://uk.wikipedia.org/wiki/Природні_ресурси http://shkola.ostriv.in.ua/publication/code-1b305a083b4bc/list-b407a47b26 http://images.yandex.ua/ http://www.menr.gov.ua/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство