X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правила дорожнього руху

Завантажити презентацію

Правила дорожнього руху

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зупинка і стоянка Переваги маршрутних транспортних засобів Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами

Слайд 2

Зупинка і стоянка

Слайд 3

12.1. Зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на правій стороні дороги на узбіччі, а при її відсутності - на проїжджій частині у її краю і у випадках, встановлених пунктом 12.2 Правил, - на тротуарі. На лівій стороні дороги зупинка і стоянка вирішуються в населених пунктах на дорогах з однією смугою руху для кожного напряму без трамвайних колій посередині і на дорогах з одностороннім рухом (вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т на лівій стороні доріг з одностороннім рухом дозволяється лише зупинка для завантаження або розвантаження).

Слайд 4

12.2. Ставити транспортний засіб дозволяється в один ряд паралельно краю проїжджої частини, за винятком тих місць, конфігурація (місцеве розширення проїзної частини) яких допускає інше розташування транспортних засобів. Двоколісні транспортні засоби без бокового причепа допускається ставити в два ряди. Стоянка на краю тротуару, що межує з проїжджою частиною, дозволяється тільки легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів і велосипедів у місцях, позначених знаком 6.4 , з однією з табличок 8.6.2 , 8.6.3 , 8.6.6 - 8.6.9 . 12.3. Стоянка з метою тривалого відпочинку, ночівлі тощо поза населеним пунктом дозволяється тільки на передбачених для цього майданчиках або за межами дороги.

Слайд 5

12.4. Зупинка забороняється: на трамвайних коліях, а також у безпосередній близькості від них, якщо це створить перешкоди руху трамваїв; на залізничних переїздах , у тунелях, а також на естакадах, мостах, шляхопроводах (якщо для руху в даному напрямку є менше трьох смуг) і під ними; в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки (крім позначає край проїзної частини ), розділовою смугою чи протилежним краєм проїзної частини і зупинився транспортним засобом менш З м; на пішохідних переходах і ближче 5 м перед ними;

Слайд 6

на проїжджій частині поблизу небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги при видимості дороги менше 100 м хоча б в одному напрямку; на перетині проїжджих частин і ближче 5 м від краю перехрещуваної проїзної частини, за винятком боку навпроти бокового проїзду тристоронніх перетинів (перехресть), що мають суцільну лінію розмітки або розділювальну смугу; ближче 15 м від місць зупинки маршрутних транспортних засобів, зазначених розміткою 1.17 , а при її відсутності - від покажчика місця зупинки маршрутних транспортних засобів (крім зупинки для посадки чи висадки пасажирів, якщо це не створить перешкод руху маршрутних транспортних засобів); в місцях, де транспортний засіб закриє від інших водіїв сигнали світлофора, дорожні знаки, або зробить неможливим рух (в'їзд або виїзд) інших транспортних коштів, або створить перешкоди для руху пішоходів.

Слайд 7

12.5. Стоянка забороняється: в місцях, де заборонена зупинка; поза населених пунктів на проїжджій частині дороги, позначених знаком 2.1 ближче 50 м від залізничних переїздів.

Слайд 8

12.6. Під час вимушеної зупинки в місцях, де зупинка забороняється, водій повинен вжити всіх можливих заходів для відведення транспортного засобу з цих місць. 12.7. Забороняється відкривати двері транспортного засобу, якщо це створить перешкоди іншим учасникам дорожнього руху. 12.8. Водій може покидати своє місце або залишати транспортний засіб, якщо він ужив необхідних заходів, що виключають мимовільний рух транспортного засобу або використання його за відсутності водія.

Слайд 9

Переваги маршрутних транспортних засобів

Слайд 10

17.1. На дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеної дорожнім знаком 5.8 або 5.11 і відокремленої суцільною лінією дорожньої розмітки, забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів на цій смузі (окрім місць спеціально для цього передбачених, з нанесеною відповідною розміткою). 17.2. На смугу, позначену знаком 5.11 і розташовану у правого края проїжджої частини, якщо вона не відокремлена суцільною лінією дорожньої розмітки, дозволяється заїжджати тільки в випадку повороту направо або зупинки для посадки або висадки пасажирів. 17.3. Поза перехрестями, де трамвайні лінії перетинають смугу руху нерейкових транспортних засобів, трамвай має перевагу (окрім випадків виїзду трамвая з депо).

Слайд 11

17.4. У населених пунктах, наближаючись до автобуса або тролейбусу, що починає рух від позначеної зупинки, яка розташована в заїзній 'кишені', водії інших транспортних засобів зобов'язані понизити швидкість, а при необхідності зупинитися, щоб дати можливість маршрутному транспортному засобу почати рух. 17.5. Водії автобусів і тролейбусів, що подали сигнал про намір почати рух від зупинки, повинні вжити заходи для запобігання дорожньо-транспортній події.

Слайд 12

Рух транспортних засобів із спеціальними сигналами

Слайд 13

3.1. Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10 - 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений.

Слайд 14

3.2. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов'язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів). На транспортних засобах, які рухаються в супроводжуваній колоні, повинне бути ввімкнено ближнє світло фар. Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов'язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов'язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.

Слайд 15

3.3. Якщо під час супроводження колони транспортних засобів на транспортному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, колону повинен замикати транспортний засіб з увімкненим зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками, після проїзду якого скасовуються обмеження на рух інших транспортних засобів.

Слайд 16

3.4. Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору і супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах із швидкістю колони або займати місце в колоні. 3.5. Наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Слайд 17

3.6. Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору на механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі, на великогабаритних та великовагових транспортних засобах не дає їм переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку. При цьому водіям транспортних засобів дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі дозволяється відступати від вимог дорожніх знаків (крім знаків пріоритету та знаків 3.21 - 3.23), дорожньої розмітки, а також пунктів 11.2, 11.5 - 11.10, 11.12, 11.13, підпунктів "б", "в", "ґ" пункту 26.2 цих Правил за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Водії інших транспортних засобів не повинні перешкоджати їхній роботі.

Слайд 18

ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПІДГОТУВАЛИ УЧНІ 11 КЛАСУ СУЩАНСЬКИЙ О., МОРОЗ В., ОСТАПЧУК С., БОНДАРЕНКО Б..

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)