X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Правила дорожнього руху для велосипедистів"

Завантажити презентацію

"Правила дорожнього руху для велосипедистів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правила дорожнього руху для велосипедистів

Слайд 2

Давайте, не будемо забувати про те, що велосипед - це теж транспортний засіб. А це означає, що правилами дорожнього руху обумовлено, що мінімальний вік для управління на громадських дорогах велосипедом повинен становити 14 повних років.

Слайд 3

Таким чином, особа, яка керує велосипедом, має перевірити технічний стан транспортного засобу, особливо рульового управління та гальмівної системи.

Слайд 4

Рух велосипеда повинен здійснюватися тільки по крайній правій смузі (не далі одного метру від бордюру). На тротуари і пішохідні доріжки дозволяється заїжджати, якщо це не створить перешкод пішоходам. 1 метр

Слайд 5

У правилах також зазначено, що перевозити дітей на велосипеді дозволено: якщо дитині менше 7 років; у разі наявності додаткового спеціального сидіння, обладнаного надійними підніжками.

Слайд 6

Забороняється: Їздити, якщо несправна гальмівна система або рульове керування. Перевозити вантаж, який виступає за габарити велосипеда, який заважає управлінню, більш ніж на 0,5 м. Їздити, не тримаючись за кермо хоча б однією рукою.

Слайд 7

Забороняється буксирування велосипеда, за винятком буксирування причепом. Забороняється повертати ліворуч або розвертатися на дорогах з трамвайним рухом і на дорогах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку; Забороняється їхати по основній дорозі, якщо поруч є велосипедна доріжка.

Слайд 8

При поломці велосипеда потрібно вести його по дорозі, ідучи в попутному напрямку руху транспорту. На нерегульованому перехресті велося-педной доріжки з дорогою (якщо вони пересікаються не на перехресті) велосипедисти повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.

Слайд 9

Припис, що стосується велосипедних груп, говорить: колони велосипедистів при русі по проїжджій частині повинні бути розділені на групи по 10 велосіпе-дистів. Відстань між групами повинна становити 80-100 метрів. 10 велосипедистов

Слайд 10

Дорожні знаки З попереджувальних для велосипедистів в більшій чи меншій мірі важливі всі знаки, тому їх треба знати. Більшість попереджувальних знаків мають форму рівностороннього трикутника з червоною облямівкою і білим або жовтим фоном.

Слайд 11

Із заборонних знаків (більшість з них мають форму кола з червоною облямівкою і білим або жовтим фоном) один конкретно адресований велосипедистам: знак 3.9 «Рух на велосипедах заборонено» Крім цього знаку треба звертати увагу і на: знак 3.1 «В'їзд заборонений»

Слайд 12

Знак 3.17.2 «Небезпечність» Знак 3.18.1 «Поворот направо заборонено» Знак 3.18.2 «Поворот налеіво заборонено»

Слайд 13

Знак 3.31 «Кінець зони всіх обмежень» Знак 3.2 «Рух заборонено»

Слайд 14

Розпорядчі знаки важливі для велосипедиста всі, але особливо знак 4.5 «Велосипедна доріжка». Це - другий знак, адресований конкретно велосипедистам. На велодоріжці дозволяється рух тільки на велосипедах і мопедах, а якщо відсутній тротуар або пішохідна доріжка, то і пішоходів.

Слайд 15

Інформаційно-вказівні знаки до велосипедистів мають відношення майже всі. Деякі знаки сервісу відносяться до автомобільного транспорту. Решта актуальні і для велосипедистів.

Слайд 16

Сигнали велосипедиста Велосипедист, що передбачає здійснити поворот або зупинитися, повинен подавати певні сигнали: сигналу лівого повороту відповідає витягнута убік ліва рука, сигналу правого повороту відповідає витягнута убік права рука, (або зігнута в лікті вгору ліва рука)

Слайд 17

Сигнали велосипедиста Правила допускають при повороті піднімати протилежну щодо направлення повороту руку, зігнуту в лікті під прямим кутом вгору, але для того, щоб ваші жести були зрозумілі однозначно, рекомендується витягувати руку в сторону повороту, оскільки велосипедистові загалом байдуже, яку руку відривати від керма .

Слайд 18

Сигнали велосипедиста Сигнал гальмування подається піднятою вгору рукою. Подача сигналу рукою повинна проводитися завчасно до початку виконання маневру і може бути припинена безпосередньо перед виконанням маневру.

Слайд 19

За статистичними даними, велосипедист на дорозі піддається в п'ять разів більшому ризику потрапити в дорожньо-транспортну пригоду, ніж водій автомобіля. Аналіз нещасних випадків за участю велосипедистів показує, що більшість із них відбувається в результаті явного нехтування велосипедистами правил маневрування на дорогах, своєчасною подачею попереджувальних сигналів і правом переважного проїзду інших транспортних засобів.

Слайд 20

Тому обов'язковою умовою їзди по вулицях і дорогах є чітке знання велосипедистом «Правил дорожнього руху» і суворе виконання їх вимог.

Слайд 21

Використані джерела http://velokat.ru/pravila.html http://velotur.kiev.ua/pdd.htm http://roadsigns.ru/sings/warning/ http://www.free-lancers.net/users/krutikov/projects/252989/ http://win-web.ru/clip/view/velo-2.html http://www.clipartov.net/show-315-2.html

Слайд 22

Авторська сторінка Топчій Ірина Вікторівна вчитель вищої категорії, вчитель-методист Запорізькій гімназії № 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне