X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правда про наркотики

Завантажити презентацію

Правда про наркотики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Правда про наркотики

Слайд 2

Цілі проекту: 1. Ознайомитися з будовою і фізико-хімічними властивостями наркотичних речовин. 2.З’ясувати фізіологічну дію наркотичних речовин на систему органів людини. 3.Пересвідчитись у згубній дії наркотичних речовин на живий організм. 4.Підвищити рівень поінформованості з проблем , пов'язаних з наркотиками. Крім алкоголю, нікотину і препаратів, використовуваних під час операцій з метою знеболювання, наркотичний ефект можуть чинити й інші лікарські речовини, органічні розчинники, деякі засоби побутової хімії. Використання їх одержало назву токсикоманія.

Слайд 3

Напрямки для дослідження 1. Нікотин і тютюнопаління 2. Алкоголь і алкоголізм 3. Наркотики і наркоманія 4. Соціологічні дослідження

Слайд 4

Тютюнопаління, алкоголізм, токсикоманія і наркоманія, на жаль, cтають невід’ємними компонентами молодіжної субкультури. За приблизними підрахунками, сьогодні у світі вживають наркотики, алкоголь та палять понад 2,5 млрд. людей, а наркобізнес є найвигіднішою сферою вкладання грошей.

Слайд 5

Паління – хобі «слабких» Тютюн – однолітня рослина із родини пасльонові. До складу тютюнового дьогтю і тютюнового диму входять різноманітні хімічні речовини, що мають високу фізіологічну активність й агресивно діють на організм людини. Серед них нікотин, чадний газ, амоніак, сірководень, синильна кислота та ін.

Слайд 6

Нікотин і альбазин високотоксичні для людини. Смертельна доза нікотину для людини 100-125мг. Якщо в одній сигареті міститься 1,0 – 2,5мг нікотину, то у 20 сигаретах нікотину 20 – 50мг. Сильною отрутою є чадний газ

Слайд 7

Установлено ,що тютюнопаління скорочує тривалість життя на 8-15 років, призводить до передчасної смерті, збільшує випадки так званої раптової смерті немовляти .

Слайд 8

Підраховано, що серце людини – курця робить за добу на 12 -15 тисяч скорочень більше, ніж серце некурця

Слайд 9

У СИГАРЕТНОМУ ДИМІ МІСТИТЬСЯ БЛИЗЬКО 200 ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН , ЗОКРЕМА Й ОКИС ВУГЛЕЦЮ, САЖА , АМОНІЙ … Викурювання 1 сигарети еквівалентне перебування на жвавій автомагістралі впродовж 36 годин !

Слайд 10

“Паління сьогодні залишається наскільки ж важливою причиною смертей, як і епідемії в минулому”

Слайд 11

Згідно із Законом України “ Про заходи щодо попередження вживання й зменшення вживання тютюнових виробів та їхнього шкідливого впливу на здоров‘я населення ” ,який набув чинності з 22 вересня 2005р.,заборонено тютюнокуріння в місцях ,що визначені рішенням відповідних міських ,сільських або селеищних органів самоврядування.

Слайд 12

Курити – це шкідливо для здоров'я. Але нікого це не зупиняє !!! Скажимо курінню НІ!

Слайд 13

Алкоголізм – соціальне зло Більшість алкогольних напоїв одержують у результаті бродіння глюкози: С6Н12О6 –»(дріжді)2С2Н5ОН+2СО2 Людський організм виявляється беззахисним перед етанолом. Вжитий усередину, алкоголь швидко всмоктується в шлунку, в тонкому кишечнику і надходить у кров. Оскільки кров – водяний розчин, а алкоголь добре розчинний у воді, то максимальна концентрація спирту в крові установлюється вже через півгодини, якщо він був випитий натщесерце або через годину-півтори після рясного прийому їжі. З крові етанол надходить у тканини, де розподіляється нерівномірно.

Слайд 14

У печінці відбувається ферментативне окиснення етанолу до оцтового альдегіду і далі до оцтової кислоти: С2Н5ОН –»СН3 – С – Н –»СН3 – С – ОН || || О О Етиловий спирт оцтовий альдегід оцтова кислота Отруєння викликає оцтовий альдегід, що є набагато більш сильною отрутою, ніж етанол.

Слайд 15

Ще більшу небезпеку, ніж етанол, становлять речовини, що входять до так званих сивушних олій, – спирти й органічні кислоти з великим умістом карбону, на який особливо багатий самогон.

Слайд 16

Слайд 17

Розглянемо механізм дії наркотичних речовин. Відразу після прийому подібної речовини виникає особливий стан – ейфорія(«кайф»): Прийом речовини Захисна реакція організму; Задоволення, ейфорія («кайф»); Психологічна залежність; Фізіологічна залежність; Абстиненція («ломка», «похмілля»)

Слайд 18

Наркоманія – смертельна залежність Наркотичні речовини дуже різні за хімічною будовою, проте породжувані ними психічні ефекти досить схожі.

Слайд 19

Позитивні емоції підсилюються, а негативні слабшають. Протягом декількох хвилин спостерігається порушення з найбільш приємними для наркомана відчуттями і переживаннями: розслабленість, могутність і вседозволеність, упевненість у собі й безтурботність. За часом повторення цього стану в людини розвивається хворобливе прагнення зазнати його знову і знову. Правда, первісний прийом наркотичної речовини викликає захисну реакцію організму через його токсичну дію: нудоту чи блювоту, запаморочення, головний біль тощо.

Слайд 20

Опіати Наркотичні речовини, що виділяються з маку, а також їх похідні належать до групи найнебезпечніших наркотиків, звичайно званих опіатами ( від грецької «оріоn» – «маковий сік»). У маковій соломці містяться морфін і кодеїн; героїн одержують тільки синтетичним шляхом з морфіну

Слайд 21

Крім алкоголю, нікотину і препаратів, використовуваних під час операцій з метою знеболювання, наркотичний ефект можуть чинити й інші лікарські речовини, органічні розчинники, деякі засоби побутової хімії. Використання їх одержало назву токсикоманія.

Слайд 22

Постійно зростає число злочинів, вчинених у стані сп’яніння чи прийому наркотиків. Вражає зниження показників здоров’я молоді. У зв’язку з цим виникає гостра необхідність формування свідомого ставлення учнів до здорового способу життя. Серед методів первинної антинаркотичної профілактики в освітньому середовищі великого поширення набув інформаційний підхід, заснований на ознайомленні школярів з тією шкодою, якої завдають наркотики організму людини, про їхній вплив на соцільно-психологічний добробут людини, про неминуче виникнення проблем з одержанням професії, із прийняттям на роботу, кар’єрним ростом, створенням родини і народженням дітей та ін.

Слайд 23

Слайд 24

Бережіть свою природну оригінальність, не піддавайтесь сумнівним спокусам

Слайд 25

Шкідливі звички впливають на репродуктивне здоров’я молоді !

Слайд 26

Проект виконали учні 11 класу

Слайд 27

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)