Перша допомога при укусах тварин
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Перша допомога при укусах комах Обмеж рухливість постраждалої кінцівки. При укусі комахи видали жало з ранки. Приклади холод до місця укусу. При виникненні у потерпілого алергічної реакції звернутися до лікаря. Стеж за станом хворого до прибуття медичного працівника.
Перша допомога при укусах бджіл, ос, джмелів Одиничні укуси бджіл, ос, джмелів особливої небезпеки не представляють. Якщо в ранці залишилося жало, його обережно видаляють, а на ранку кладуть примочку з нашатирного спирту з водою або холодний компрес із розчину марганцевокислого калію, або в крайньому випадку просту примочку з холодної води.
На території України водиться один вид отруйних змій - гадюки. Зовнішня особливість - темні/чорні плями або смуги. Пік активності припадає на нічний час. Надають перевагу водянистим місцинам. Укус гадюки болісний. На місці укусу лишається дві цятки від зубів (якщо вкусив вуж, залишається ранка з "рваними" краями). Гадюка
Надання першої допомоги при зміїному укусі Залишайтеся в повному спокої і тут же відправте кого-небудь за допомогою лікаря-спеціаліста або, якщо є така можливість, власноруч викличте машину швидкої допомоги. Для того щоб отрута не мав можливості поширюватися по організму в прискореному темпі, постарайтеся рухатися якомога менше. Потерпілому в жодному разі не можна пересуватися самостійно. Його відразу ж слід укласти і забезпечити йому повний спокій. Ураженій області слід забезпечити повну нерухомість, при цьому зафіксувавши її за допомогою бинта. Якщо укус прийшовся на верхню кінцівку, тоді її фіксують в зігнутому положенні.
У разі зміїного укусу слід тут же висмоктати з ураженого місця отруту. В даному випадку необхідно здавити зубами тканину, що знаходиться навколо ранки, при цьому одночасно висмоктуючи і видавлюючи рідину. Отриману рідину слід якнайшвидше сплюнути. Весь цей процес займає, як правило, п'ятнадцять – двадцять хвилин. За цей проміжок часу витягується приблизно двадцять – п'ятдесят відсотків отрути. Не варто переживати, що отрута проникне і в ваш організм. Насправді це нереально. Перш за все, людина, яка прийшла на допомогу, завжди випльовує отруту. Крім цього кількість отрути, яка все ж таки може проникнути в організм, є дуже маленьким і не може викликати інтоксикацію.
Робимо дезінфекцію рани за допомогою зеленки або йоду, після чого накладаємо тугу пов'язку на місце ураження. Чим сильніше буде розвиватися набряк, тим слабкіше потрібно робити пов'язку. Таким чином, вдасться уникнути ураження м'яких тканин. Потерпілому слід вживати величезну кількість рідини, а саме води, чаю і так далі. Це дасть можливість швидко очистити організм від отрути. Якщо знадобиться, зробіть масаж серця і штучне дихання. Потрібно якнайшвидше госпіталізувати потерпілого, так як тільки в лікарні йому зможуть ввести спеціальну протизміїну сироватку.
При укусі змії не рекомендується: Вирізати уражену ділянку або хрестоподібно його розрізати. Розрізи такими предметами як скло, ніж і іншими можуть стати причиною розвитку інфекції. Робити припікання в місці ураження такими розпеченими предметами як порох або вугілля від багаття. Насправді такі припікання не є ефективними, так як довжина зубів отруйної змії становить один сантиметр. В результаті, отрути властиво проникати дуже глибоко в тканини. Припікання на поверхні шкірного покриву не зроблять абсолютно ніякого цілющого ефекту, зате можуть спровокувати розвиток струпа, під яким розвивається нагноєння. Вище місця ураження накладати джгут. Це тільки погіршить загальне самопочуття потерпілого, а також підвищить ризик його загибелі. Вживати спиртні напої. Усвідомте собі, алкоголь – це не протиотруту, він не дає можливості отрути вийти з організму, так як тільки підсилює його дію. У таких випадках необхідна термінова консультація фахівця.
Перша допомога при укусі кліща Для початку потрібно його витягти. При укусі кліщ виділяє слину, перша порція якої діє як цемент і його хоботок міцно приклеюється всередині рани. Тому спочатку варто з півхвилини-хвилину похитати кліща з боку в бік, а потім плавно його вийняти. Ні в якому разі не використовуйте гострі щипці для цієї справи, занадто великий шанс відкусити голівку. Просто візьміть пальцями / нігтями за черевце, як можна ближче до голови і плавно потягніть вгору. Ще можна використовувати нитку. Затягніть петельку навколо хоботка кліща, якомога ближче до шкіри, а потім тягніть. Не варто змащувати кліща олією, спиртом або посипати сіллю, то що він від цього вилізе - міф.
У семи з десяти випадків кліща вдається вилучити повністю. Але якщо в шкірі залишився хоботок, не потрібно намагатися виколупати його. Шкіра швидко регенерує і виштовхує сторонні тіла назовні, тому досить двічі в день обробляти місце укусу зеленкою. Через 4-5 днів залишки кліща самі вилізуть назовні. Спостерігайте за місцем укусу. Протягом 2-3 днів навколо нього буде рожева пляма, це нормальна реакція на укус комахи. Якщо пляма пропаде - то все нормально, якщо ж ні - обов'язково зверніться до інфекціоніста.
Укуси собак Укуси собак (особливо, якщо це безпритульні собаки) небезпечні можливістю зараження вірусом сказу. Смертність від сказу 100%-ва! Ознаками сказу у собак є неспокій, необгрунтована агресія, пригніченість, параліч, водобоязнь. Кішки хворіють буйної формою — кусають і дряпають людей. Людина заражається вірусом сказу при нападі хворої тварини, вона ранить людину і заносить її зі слиною вірус в кров. Звідти вірус потрапляє в спинний і головний мозок. Захворювання у людини проявляється в безпричинної тузі, неспокої, сплутаності думок і головне — водобоязні.
Потрібно обов’язково надати долікарську допомогу вкушеній. Постарайтеся посилити кровотечу з рани з метою видалення з рани слини тварини. Рясно промийте рану марганцівкою і максимально широко навколо рани обробіть шкіру йодом, спиртом або горілкою. Накладіть чисту пов’язку, доставте в лікарню. Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна зупиняти кровотечу з рани. Врятувати людину можна тільки в лікарні, тому не займайтеся самолікуванням. Щоб уникнути смертельного результату, необхідно виконати вищевказані заходи і відразу доставити постраждалого до лікарні.
Каракурт Павук чорного кольору з червоними плямами на черевці. Укус каракурта безболісний (нагадує укус комара), але вже через 20 хвилин від місця укусу по всьому тілу поширюється біль (сильний біль в животі, у суглобах, спазми м’язів), що супроводжується збудженням, істерією (панічний страх смерті). Смертність від отрути каракурту складає 2-7% (смерть настає через 1-2 доби); причина - зупинка серця або задуха. Якщо Вас вкусив каракурт, необхідноно припекти місце укусу ( підійде навіть запалений сірник!). Якщо укус прийшовся на кінцівку, її зафіксувати, накласти жгут. Багато пити, прийняти знеболювальні, протиалергічні та заспокійливі препарати. Негайно прямувати до лікарні, де Вам мають надати медичну допомогу (антикаракуртову сироватку або магнезію 25% внуртішньовенно)
Тарантул Укуси болісні, але не смертельні (небезпекою є те, що скорпіони можуть переносити трупну отруту). Алгоритм дій такий же, як і при укусах тарантулів. Скорпіон Великий (до 4 см) волохатий павук. Укус тарантула дуже болісний (схожий на укус бджоли). Смертність може настати у виняткових випадках. Симптоми дії отрути: в’ялість, апатія. Перша допомога при укусах тарантула: холод на місце укусу, пити багато води. У тяжких випадках — протикаракуртова сироватка.
Схожі презентації
Категорії