X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перша світова війна

Завантажити презентацію

Перша світова війна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Росія: контроль над Східною Галичиною, Північною Буковиною і Закарпаттям. Австро-Угорщина: панування на Волині та Поділлі. Німеччина: захоплення всієї України та поділ її між союзниками. Для України – це братовбивча війна. Українці у складі російської та австро-угорської армій мусили воювати по обидва боки фронту. Плани країн-учасниць щодо України:

Слайд 3

Політично активні українці в Західній Україні НАЗВА ГУР (Головна Українська Рада) СВУ (Союз визволення України) ДАТА СТВОРЕННЯ 1 серпня 1914 р. 4 серпня 1914 р. ЛІДЕРИ К. Левицький, М. Павлик, М. Ганкевич А. Жук, Д. Донцов, В. Дорошенко, М. Меленевський та ін. ПРОГРАМА Підтримка австрійського уряду у війні. Активне формування легіону Українських січових стрільців. Співпраця з Німеччиною та Австро-Угорщиною з метою визволення України. Утворення самостійної української держави у формі Конституційної Монархії. Заснування демократичного суспільства. Самостійність української церкви.

Слайд 4

Суспільний рух в Наддніпрянщині НАЗВА ПРОГРАМА ТУП (Товариство українських поступовців) Підтримка Росії, сподівання на автономію (самоврядування), але пізніше перейшли до нейтральної позиції. УСДРП (Українська соціал-демократична робітнича партія) Не було єдиного погляду на війну. Група на чолі з С. Петлюрою була на боці Росії. Група на чолі з В. Винниченко засудила війну та відстоювала ідею автономії. Карпато-руський визвольний комітет Створений у Києві емігрантами з Галиччини. Підтримка Росії та обєднання всіх українських земель під ії владою. Комітет Південно-Західного фронту Всеросійського союзу міст Підтримка Росії.

Слайд 5

Основні битви на території України «У Галичині.Кавалерист» восени 1914 р. «Бій під Ярославом, Галицький фронт» восени 1914 р. Січові стрільці в окопах під Галичем. 1915 р. «Легіон Українських січових стрільців» 1914 р. Галицька битва (18 серпня – 21 вересня 1914 р.) Російські війська захопили Східну Галичину та Північну Буковину. Було створено генерал-губернаторство «Галицько-Буковинське», на чолі граф Бобринський.

Слайд 6

Австро-Німецький наступ на Галичині (1915 р.) Росія залишила Східну Галичину, Північну Буковину ти Волинь. «Австро-німецькі війська окупували Львів» 1915 р. «Російські війська у Львові та Бучачі» 1915 р. «Російський військовий патруль у Львові» 1915 р.

Слайд 7

«Брусилівський прорив» (22 травня – початок червня) Наступальна операція російських військ на Східному фронті під командуванням генерала Брусилова. Знову відвойовано Східну Галичину, Північну Буковину та Волинь. Генерал Олексій Брусилов (1853-1926)

Слайд 8

Новий наступ російських військ (червень 1916 р.), поразка Росії, вона втратила Західні землі України, вийшла з війни. «Росіяни в Галичині» 1916 р. «У боях за Галичину» 1916 р. «Вихід Росії з війни»

Слайд 9

Наслідки Першої Світової війни для України:

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України